AĞIRBAŞ’TAN FETÖCÜLERİN KUMPAS DAVASINA TEPKİ Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
24 Mayıs 2019, 14:15
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter » 11:35 Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri » 11:35 DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ » 11:35 GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI » 11:35 BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu haber 29 Kasım 2018, Perşembe 16:36 tarihinde eklendi. 1494 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AĞIRBAŞ’TAN FETÖCÜLERİN KUMPAS DAVASINA TEPKİ

Yargıtay’ın, FETÖ tarafından kurulan kumpas davasında HÜDA PAR Genel Başkan yardımcılarıdan ve 25. Dönem Bingöl Milletvekili Adayı Said Şahin, M. Bahattin Temel, Fikret Gültekin‘in cezalarının onanmasına tepki gösteren HÜDA-PAR Genç ilçe Başkanı idris Ağırbaş yazılı açıklama yaptı.
AĞIRBAŞ’TAN FETÖCÜLERİN KUMPAS DAVASINA TEPKİ

HÜDA-PAR Genç ilçe Başkanı idris Ağırbaş, HÜDA PAR Genel Başkan yardımcılarıdan ve 25. Dönem Bingöl Milletvekili Adayı Said Şahin, M. Bahattin Temel, Fikret Gültekin‘in cezalarının onanmasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

 

“Dosyayı oluşturan emniyet-savcı ayağının ve hakların da ceza veren yerel mahkemenin tüm üyelerinin sonradan FETÖ'den ihraç edildiği ve cezalandırıldığı, bazılarının da yurt dışına çıktığı tescillenmiş bir gerçek. Bu gerçeği bir kenara bırakarak dosyanın içeriğinden bahsetmek istiyoruz. Yüzlerce sayfadan oluşan dosyanın bütün içeriği; yasal dernek, gazete faaliyetleri ve ticari faaliyetler ile bunlara dair telefon görüşmelerinden oluşuyor. Bunlardan bir şey çıkmayacağını bildikleri için, dosyayı iki uyduruk gerekçe üzerine temellendirdiler. Dosyalarının uyduruk deliller üzerine, o dönem hükümetin müttefiki olan FETÖ oluşturmuş olsa da, sonradan dosyayı ele alıp ceza veren ve bugün dosyaları onaylayan yargı mensuplarının FETÖ'cü olmadıkları aşikâr. Bunlar ya hükümetin adamları ya da hükümetin yeni müttefikleri olan milliyetçi veya ulusalcı Kemalistlerdir. Milliyetçi ve ulusalcı Kemalistlerin emniyette, orduda ve yargıda FETÖ'den boşalan yerlere yerleştiği de malum. Bunun, eski derin devletin ve yeni bir darbenin döşenen kilometre taşları olduğunu anlatmaya çalıştık, ama nafile! Tıpkı FETÖ tehlikesini anlatamadığımız gibi. Ceza alınan dosyayı kimler oluşturdu ve kimler onaylamış olursa olsun, sorumlu hükümettir. Bir partinin üst düzey yöneticilerine yaşatılan bu adaletsizliği, hükümet isteseydi çok kolay önleyebilirdi ve bu zulme engel olabilirdi”

 

Ağırbaş sözlerine şöyle devam etti: “Aralarında 25. Dönem Milletvekili Bingöl Adayımız Sait Şahin’inde bulunduğu dosya beklenmedik ve anlamsız bir şekilde onaylandı. Elbette yargıtay’ın bu kararı insanlık vicdanında yok hükmündedir. Gerekçesi bile yapılmayan bu karar memleketi hukuki alanda lekeleyen bir karardır. Yetkiyi elinde bulunduranlara sesleniyoruz Adalet terazisi şahıslar için kurulamaz. Ancak hakkı ayakta tutmak için kurulur. Yargılayan ile yargılanan aynı cezaevine mahkûm edilmek isteniyorsa ters giden bir şeyler var demektir. Her defasında yargının bağımsızlığından bahseden iktidar bu tür kadim FETÖ kumpaslarının ya farkında değil yada birilerinin işine yarayacak kırmızı kapaklı FETÖ kumpas dosyaları hala yerine göre kullanılmakta. Yeni Türkiye’de HÜDA PAR’ın müspet muhalefet sesini susturmak mı istiyorlar! Bilinmeli ki HÜDA PAR kimden gelirse gelsin doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye ve doğrunun yanında olmaya devam edecektir."


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Melle - Konu: - AĞIRBAŞ’TAN FETÖCÜLERİN KUMPAS DAVASINA TEPKİ - 2018-11-29 22:36:38
Ağzınıza ve yüreğinize sağlık.doğru nerden gelirse gelsin doğrudur. Siz doğru olmaya devam edin inşallah zalimler belasını bulur mutlaka Allah yar ve YARDIMCINIZ olsun.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar