Muhtarlar randevuya takılmayacak Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
24 Mayıs 2019, 15:18
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter » 11:35 Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri » 11:35 DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ » 11:35 GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI » 11:35 BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu haber 30 Kasım 2018, Cuma 12:16 tarihinde eklendi. 510 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhtarlar randevuya takılmayacak

Muhtarlarla bir araya gelen Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bir probleminiz varsa bunu çok kolaylıkla bana, randevuya takılmadan hızlı bir şekilde aktarma fırsatı bulacaksınız dedi.
 Muhtarlar randevuya takılmayacak Bingöl Valisi Kadir Ekinci, kent genelindeki muhtarlarla özel bir işletmede bir araya geldi. Tanışma faslının ardından burada bir açıklama yapan Vali Ekinci, Cumhurbaşkanlığı sistemine değindi.

Yeni hükümet sisteminin ülkenin birçok yerinde uygulanmaya başlandığını aktaran Vali Ekinci, çalışma usullerinin vatandaşa hizmet odaklı olduğunu söyledi.

Vali Ekinci, “İl valisi olarak bizim çalışma usulümüz, vatandaş odaklı, vatandaşa hizmeti birinci derecede götürmeyi amaçlayan bir modeldir. Bu model malumunuz olduğu üzere yeni gelişen Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi dahilinde uygulanması gereken hatta birçok yerde uygulanan bir sistemdir. Biz, vatandaşla hemhal olmak, onlarla gönül birlikteliği kurmak ve buradan doğacak güç ile birlikte bu alana yansıtmak. İşin açıkçası, yapılacak hizmetlerin makamda planlanıp yerelin ihtiyacına uygun mu değil mi? Bakılmadan alana uygulanması yada vatandaşa affedersiniz ama bir sömürge valisiymiş gibi il müdürlerimizin de küçük kralcıklarmış gibi üsten bir bakış açısıyla muamelesini tam anlamıyla reddeden bunun tam tersi, vatandaşa hizmeti cana minnet bilen bir şuurla hareket eden bir yönetim modelidir” dedi.

“Randevuya takılmayacaksınız”

Muhtarlara, mahalleye dayalı sorunlarda randevuya takılmadan sorunları hızlı bir şekilde ileteceklerini söyleyen Vali Ekinci, “Dolayısıyla bu modelin pratikteki uygulaması, muhtarlarımızla iç içe olmaktır, vatandaşlarımızla iç içe olmaktır. Sorunları yerinde tespit edip ve bu sorunları olabildiğince hızlı yapmak gayreti içinde olmaktır. Bunun için sık sık bir araya geleceğiz. İle dayalı, mahallenize dayalı bir probleminiz varsa bunu çok kolaylıkla bana, vali yardımcılarımıza il müdürlerimize birebir, randevuya takılmadan hızlı bir şekilde aktarma fırsatı bulacaksınız” diye konuştu.

Toplantı, verilen yemek ikramının ardından sona erdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar