GENÇ’E YENİ TRAFO MERKEZİ KURULACAK Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
24 Mayıs 2019, 14:14
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter » 11:35 Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri » 11:35 DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ » 11:35 GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI » 11:35 BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu haber 03 Aralık 2018, Pazartesi 13:32 tarihinde eklendi. 1806 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GENÇ’E YENİ TRAFO MERKEZİ KURULACAK

AK Parti İl Başkanı M. Hanefi Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığı’nda yapılan istişare toplantısında enerji nakil hatlarında yaşanan sorun ve köylerdeki hizmet eksikliğini gündeme getirmişti. Başkan Güler’in gündeme getirdiği sorunun ardından ilçe merkezinde enerji konusunda yaşanan soruna çözüm bulması beklenen yeni bir trafo merkezinin inşa edileceği öğrenildi.
GENÇ’E YENİ TRAFO MERKEZİ KURULACAK

Genç ilçesinde özellikle yağışlı havalarda yaşanan elektrik kesintileri, sürekli tepkilere neden oluyor. Geçtiğimiz hafta sonunda yaşanan kesintilere tepkiler devam ederken Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından Genç ilçe merkezinde yeni bir trafo merkezinin acele kamulaştırılacağını duyurdu.


Geçtiğimiz ay Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığı’nda yapılan istişare toplantısında AK Parti İl Başkanı M. Hanefi Güler, Bingöl ve Genç ilçesinde enerji nakil hatlarında yaşanan sorun ve köylerdeki hizmet eksikliğini gündeme getirilmişti. Başkan Güler, “İlimizde en büyük sorunlardan birisi elektrik sorunudur. Enerji nakil hatlarında sıkıntı vardır. Mali koşullar nedeniyle şirket yatırım yapma taraftarı değildir. Önümüzde mevsimsel olarak kışa doğru gittiğimiz için ileriye dönük yaşanacak sıkıntılarda tedirginlik yaşıyoruz. Genç, Solhan ve Karlıova ilçelerimizde kırsalda yaşayan vatandaşlarımız zor durumdadır.” Diye ifade etmişti.

 

CANSIZ TAKİP SÖZÜ VERMİŞTİ

 

Başkan Güler’in dile getirdiği sorusunun ardından söz alan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, 2017-2018 yılları döneminde Genç, Solhan ve Karlıova’ya 15 milyon lira yatırım yapıldığını ve yatırım çalışmalarının sürdüğünü, Genç ilçesi besleyen ana hattın yaklaşık 10 km yer altına alındığını söyledi. Cansız ayrıca, Bingöl ve ilçelerin enerji nakli ile ilgili yatırım ve projeleri bizzat takip edeceğini belirtmişti. Toplantının ardından bir ay geçmeden Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü, Genç ilçe merkezinde yeni bir trafo merkezinin inşası için harekete geçti.

 

 GENÇ’TE YENİ TRAFO MERKEZİ İÇİN HIZLI KAMULAŞTIRMA!

 

28 Kasım 2018 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yer verilen genelgede, “Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü’ne ait ‘154 KV Genç Trafo Merkezi Projesi’ kapsamında ekli haritada gösterilen sahaya isabet eden taşınmazların adı geçen Genel Müdürlük tarafından acele kamulaştırılmasına 2942 sayılı kamulaştırma kanunun 27’inci madde gereğince karar verilmiştir” denildi.

 

Resmi Gazete’de yayımlanan acele kamulaştırmanın hangi bölgeye yapılacağına dair net bir bilgiye ulaşılamazken, Genç’te enerji konusunda yaşanan soruna çözüm bulması beklenen yeni bir trafo merkezi inşa edilecek olması ilçe kamuoyu tarafından büyük bir memnuniyet oluşturdu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar