Övün, MHP’den İl Genel Meclis Üyesi için başvuruda bulundu Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
18 Mart 2019, 22:35
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 10:37 SÖZEN: "YEREL SEÇİMLER BİR BEKA MESELESİDİR" » 10:35 “BÜYÜKÇAĞ HİZMETTEN NEDEN MAHRUM BIRAKILIYOR” » 10:34 Trafik denetimleri DEVAM ediyor » 10:32 Genç’e 11 bekçi atandı » 11:42 Şehitler için mevlit okundu » 10:57 Yeni Zelanda'daki çirkin saldırı Genç'te kınandı » 14:20  BÜ'nün iki projesi kabul edildi » 14:18  bir ayda 14 bin yolcu uçtu » 13:29 İstiklal Marşı'nı İşaret Dili İle Okudular » 11:25 Genç İmam Hatip BİNGÖL’Ü temsil edecek
SÖZEN:
“BÜYÜKÇAĞ HİZMETTEN NEDEN MAHRUM BIRAKILIYOR”
Trafik denetimleri DEVAM ediyor
Genç’e 11 bekçi atandı
Bu haber 30 Aralık 2018, Pazar 19:32 tarihinde eklendi. 1343 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Övün, MHP’den İl Genel Meclis Üyesi için başvuruda bulundu

İşadamı Şevket Övün, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) İl Genel Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Kalabalık davetlilerin katılımıyla yaptığı başvuruda konuşan Övün, “Allah’ın izni ile Genç tarihinde bir ilki gerçekleştirerek MHP’den bir il encümeni seçeceğiz ve bunu herkeste görecek” dedi.
Övün, MHP’den İl Genel Meclis Üyesi için başvuruda bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi Genç İlçe Teşkilatı’nda başvuru dilekçesini İlçe Başkanı Mehmet Ali Karayel’e sunan Şevket Övün, burada yaptığı açıklamada, yer alması ve seçilmesi halinde MHP’den Genç tarihinde bir ilki gerçekleştireceklerini söyledi.

 

Aylar öncesi böyle bir karar aldığını ve çevresindeki herkese bu görüşünü aktardığını söyleyen aday adayı Övün, “Aylar öncesinde kendimde bir karar aldım. İlçe başkanıma,  Allah nasip ederse, ilçeme faydalı olabilmem için il Encümeni olmayı düşünüyorum. Ne düşünüyorsun dedim? Niye olmasın dedi. Çalışmalara hemen başla dedi. Bende üç aydır Genç’te ulaşamadığım, kanaat önderi, eş, dost ve değerli insanlar kalmadı. Birebir görüşüp benim böyle bir niyetim var siz ne düşünüyorsunuz diye. Bana dediler ki senin zamanın gelmişte geçmiş, seni biz artık il encümeni olarak görmek istiyoruz. Ben de böylece Allah’ın izniyle bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nden İl Encümen aday adayı için başvuruda bulundum. İnşallah partim de uygun görürse aday olacağım.” Dedi.  

 

“MHP’den Genç’te bir ilki başaracağız”

 

Övün partisine karşı bir diyet borcu olduğunu belirterek, seçilmesi halinde ise MHP’den Genç’te bir ilki başaracaklarını ifade etti. Övün, “MHP’den niye aday olduğumu size detaylı anlatmaya gerek yok, zaten çoğunuz biliyorsunuz. Ben 1990’lı yıllarda bu ilçede Ocak başkanlığını yaptım. 1993’de rahmetli Hadi abimizin kanlı koltuğunu teslim aldım. 1993 ile 2013 yılları arasında MHP Genç İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. Ve şaibesiz bir şekil de buraya kadar getirdim. 2014 yılında da farklı partiden aday oldum. Nasip bugünmüş. İnşallah sizlerin de desteği ile bu sefer başarmaya çalışcağız. Allah’ın izin ile Genç tarih yazacak. Genç tarihinde ilk defa MHP’den bir il encümeni seçeğiz ve bunu Bingöl halkı da görecek. Geçmişte yaptığımız çalışmalarına karşı bugün bir diyet borcumu ödemek istiyorum partime. Umarım hep birlikte başaracağız.” Şeklinde konuştu.

 

MHP’den aday adayı olan Övün’ün başvurusuna, MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, Genç İlçe Başkanı Mehmet Ali Karayel, Merkez İlçe Başkanı Niyazi Çağlar, Solhan İlçe Başkanı Mehmet yıldız, Adaklı İlçe Başkanı Sait Yıldırım, Karlıova İlçe Başkanı Menderes Alan, Yedisu ilçe Başkanı Binali Sünme ve çok sayıda partililer katıldı.

 

Şevket Övün kimidir?

 

1967 yılında Genç ilçesinde doğan Şevket Övün, ilk, orta ve lise eğitimini Genç'te tamamladı. Genç'te uzun yıllardır inşaat ve ticaret ile uğraşan Övün, 1990’lı yıllarında Genç ilçesi Ülke Ocakları Başkanlığı yaptığı ve 1993-2013 yılları arasında ise MHP Genç İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini yürüttü. 2002 yılında MHP’den Bingöl Milletvekili 3'uncü sıra adayı oldu. 2014 yıllı yerel seçimlerinde de Saadet Partisi’nden İl Genel meclis adayı olan Övün, 2019 yılı seçimlerinde ise MHP’den aday adaylık başvurusunda bulundu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
1 2 3 4
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar