“İŞKUR DIŞINDA İŞSİZLİĞE ÇARE BULMALIYIZ” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
18 Mart 2019, 22:44
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 10:37 SÖZEN: "YEREL SEÇİMLER BİR BEKA MESELESİDİR" » 10:35 “BÜYÜKÇAĞ HİZMETTEN NEDEN MAHRUM BIRAKILIYOR” » 10:34 Trafik denetimleri DEVAM ediyor » 10:32 Genç’e 11 bekçi atandı » 11:42 Şehitler için mevlit okundu » 10:57 Yeni Zelanda'daki çirkin saldırı Genç'te kınandı » 14:20  BÜ'nün iki projesi kabul edildi » 14:18  bir ayda 14 bin yolcu uçtu » 13:29 İstiklal Marşı'nı İşaret Dili İle Okudular » 11:25 Genç İmam Hatip BİNGÖL’Ü temsil edecek
SÖZEN:
“BÜYÜKÇAĞ HİZMETTEN NEDEN MAHRUM BIRAKILIYOR”
Trafik denetimleri DEVAM ediyor
Genç’e 11 bekçi atandı
Bu haber 03 Ocak 2019, Perşembe 13:45 tarihinde eklendi. 1498 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“İŞKUR DIŞINDA İŞSİZLİĞE ÇARE BULMALIYIZ”

Bingöl ve siyaset gündemini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, “İŞKUR, aslında sosyal devlet olma noktasında, Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘can suyu’ noktasında bir çalışmasıdır ancak halk olarak istismar ettik. İnşallah hükümetimiz buna, üretime dayalı bir çözüm getirecek” dedi.
“İŞKUR DIŞINDA İŞSİZLİĞE ÇARE BULMALIYIZ” AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Bingöl siyaseti ve gündeme dair Gazeteci Mesut Budraç ve Ahmet Boydaş’ın sorularını yanıtladı. Piramit Cafe ve Restaurant’ta gerçekleşen samimi özel röportajda İl Başkanı Güler, teşkilatta neler yapıldığı, ticari hayatı, İŞKUR ve işsizlik sorunu, Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan, HDP ve Mevcut Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

 

 

İşte Güler’in değerlendirmelerinden satırbaşları:

 

“BİNGÖL’DE KUZEY İLÇELERİ SÖYLEMİNİ KALDIRDIK”

 

“İl Başkanlığımın ilk yılı dolmak üzeredir. Teşkilatlar ile diyaloglarımızı sıklaştırdık. Partimiz halkımızın oylarıyla ayaktadır, sermayesi de millettir. Teşkilatlar güçlü olmalıdır. Teşkilat yapılanmamıza önem verdik. İlçelerimizi ziyaret ettik. Bütün ilçe başkanlıkları ve teşkilatlarımızı ziyaret ettik. Esnaflar, kanaat önderlerini ziyaret ettik. Kuzey ilçeleri söylemini kaldırdık. Ötekileştirmek ifadesi anlamını taşıyordu, bu ifadeyi kaldırdık. İlçelerimizi ismen konuşmaya başladık. Ciddi bir şekilde belediye başkanlarımız ile teşkilatlarımız arasında diyalogları güçlendirmek için çalıştık, tavsiyelerini aldık. Biz daha yeni Bingöl ile ilçeler arasındaki bağı görmeye başladık. Samimiyetimizi arttırdık.”

 

“TİCARETİME NOKTA KOYDUM”

 

“Ticaretime nokta koydum. Çocuklarım ticareti yürütüyor. Devlet – kamu ve kuruluşlarla hiçbir ticaretim ve beklentim yok. Ben devletten geçinen bir adam olmayacağım. Ticaretimi halkla yapacağım. 49 yaşıma girdim, bu yaşıma kadar aç da kalmadım. Rızkı veren Allah’tır.”

 

“İŞKUR DIŞINDA İŞSİZLİĞE ÇARE BULMALIYIZ”

 

“Bingöl gençliğine, reçetemizin ticaret olduğunu her yerde söylüyoruz. Devlet dairesinde memur olmak dışında Bingöl’ün işsizliğini çözemeyiz. İŞKUR, aslında sosyal devlet olma noktasında, Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘can suyu’ noktasında bir çalışmasıdır ancak halk olarak istismar ettik. Sosyal devlet olma noktasında faydalı bir çalışma ancak biz bunu tembellik aracına çevirdik. Evde oturup, İŞKUR’dan iş bekledik. Üretken toplumdan tüketen topluma geçtik. Bu hazin bir durumdur. İnşallah Hükümetimiz buna bir çözüm getirecek. İnşallah, üretime dayalı bir çalışma yapılacak. Vatandaşlar üretime yönelecek. Kadın, erkek, hepimiz bir üretim çabası içerisine girersek, bu hazin durumdan kurtulabiliriz.”

 

“BUGÜNE KADAR HİÇBİR YAKINIMI İŞE YERLEŞTİRMEDİM”

 

“Bingöl’ün siyasi geleneği var. İş için geliyorlar. Bugüne kadar ne soyadımdan, ne de köyümden kimseyi işe yerleştirmedim, çaba da göstermedim. Bingöl halkının arasında ayrım yapamayız. Biz parti olarak devletin işine karışmıyoruz. Devletin Valisi ve kuruluşları var. Devlet kendi işini, biz de siyasetimizi yapıyoruz. Kendini ifade etme aciziyetini yaşayan, ifade edemeyen vatandaşlarımıza aracı oluyoruz. Onların yönetici ve kurum amirleriyle diyaloglarını sağlayıp aradan çekiliyoruz. Sayın valimiz Kadir Ekinci’ye teşekkür ediyorum. Kendisi gerçekten ilimiz için bir değerdir. İyi niyetlidir ve Bingöl’e bir şeyler yapmak istiyor. Kurum amirleri de Valimizi ile beraber bu mücadeleyi sağlayacak inşallah. Biz halk ve partimiz olarak da yeni bir dönem başlayacak inşallah.”

 

“GENÇLERİMİZE TİCARETİ NASIL YAPACAKLARINI GÖSTERECEĞİZ”

 

“Gençlerimize, SÜTAŞ’ın bitmesi ile beraber, çıplak gözle ticaretin nasıl yapıldığını göstereceğiz inşallah. Bingöl’de şöyle bir huy var, Bingöl önce görmek istiyor. Bingöl’de önceleri kafe kültürü yoktu. Bir adam kafe açtıktan sonra Bingöllüler kafe sektöründe iş olduğunu keşfetti. Sonra kafeler arttı. İnşallah Ticarette de böyle olacak. Gençler daha güzel çalışabiliyorlar. İnanıyorum ki kollektif bir şekilde gençler bir araya gelip ticaret yapacak.”

 

“SAYIN ARIKAN’IN HAMURU, PARTİMİZİN MAYASINI TUTTU”

 

“Samimi olarak söylüyorum, Erdal Hoca ile İl Başkanlığım sürecinde çok bir hukukum yoktu. Kendisi Belediye Başkanı adayı olarak seçildikten sonra, biz de kendisiyle yakın temasa geçtik. Yakından tanıdıktan sonra kendisine dua etmeye başladık. Kendisi çok iyi niyetli, samimi bir arkadaşımızdır. Kendisiyle toplantı yaparak, partimizin teşkilatlarıyla beraber tanıştık. Erdal Arıkan ile teşkilatımızın uyumlu olduğunu gördük. Hamur, mayayı tuttu. Sayın Arıkan ile ilgili kimsenin aması, lakini yoktur.”

 

“ERDAL ARIKAN, İSTEDİĞİMİZ PROFİLDE BİR ADAY”

 

“Genel merkezimize, Bingöl Belediye Başkan Adayımızın Milletimizin teveccühüne sunulması gerektiğini söyledik. AK Parti 16 yıldır bu işi yapıyor ve profesyonel bir partidir. Birçok kurumları, çalışmaları vardır. Genel merkez, bizim vereceğimiz bilginin doğru mu yanlış mı olduğunu biliyor. Bizim haberimizin olduğu ve olmadığı çalışmalar var. Biz de vicdanımızın sesini dinledik, genel merkezimizi yanlış yönlendirmedik. Genel merkezimizin çalışmalarına güvendiğimiz için isim vermedik, kimseye kendimizi bağlamadık. Aday işaret etmedik ama Sayın Arıkan da istediğimiz profilde bir adaydır. İnşallah Bingöl yeni bir çizgiye ulaşacak. Partimizde de yenilikler yapıldı. Vatandaşlar partide sıkıtılar yaşıyordu, şimdi tüm birimlerimizin başkanlarına ayrı odalar yapıldı. Vatandaşlar onlar aracılığıyla da partimize rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Belediye meclis üyelerimiz de meslek gruplarına göre, istişareler neticesinde eski – yeni gözetmeksizin, memleketimizin hayrına olabilecek oluşumları yapacağız. Belediye meclisi veya il genel meclisi için, oralara adam gönderelim meselesinde değiliz. Ben böyle bir kontenjan kullanmayacağım. Bölgecilik memleketimizde var maalesef ancak bu bir gerçektir. Liyakat, meslek erbabı ve kendini bu işe ne kadar verebilir neticesinde istişareler yapılacak. ‘Benim adamım olsun’ düşüncesinde değiliz. Bu konuda titiz davranıyoruz.”

 

“HDP ADAY BELİRLEYEMEMEKLE, ACİZİYET İÇİNDE”

 

“Bir siyasetçi olarak söylüyorum, adaylarını 20 Ocak’ta açıklamaları, bizim avantajımızadır. HDP’nin bocalama içerisinde olduğunun göstergesidir. Şu ana kadar tamamen slogan ve duygusallıkla işlerini yürütmüş, hiçbir hizmetleri yoktur. İnsanlara hizmet etmeyip, 20-30 yıldır manipüle ederek nereye kadar götürecekler? Aday belirleyememe noktasında biz aciziyet içerisinde olduklarını düşünüyorum. Partimizin gücü bellidir. Ne kimseyi rakip görürüz, ne de böyle bir yarış içindeyiz. İsim eleştirmiyorum. HDP’nin Bingöl’deki siyasetçileri hepsi kardeşlerimizdir, merhabalaştığımız kardeşlerimizdir Ancak HDP’nin ulusal politikasını eleştirebilirim. Siyasi politikalarını eleştirebilirim. Biz samimi bir şekilde tüm teşkilatımızla hizmet odaklı olacağız. HDP’nin aday adayı Sinan Baylas ise bir açıklamasında benim konuşmamdan bir alıntı yapmış. Kendisi önce söylediklerimi cımbızlayıp, bir kısmı üzerinden eleştirilerde bulunmuş.”

 

“SAYIN BARAKAZİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

 

“Mevcut Belediye Başkanımız Sayın Barakazi’ye ilimize yaptıklarından ötürü müteşekkirim. Bir Bingöllü olarak en büyük hizmetlerinden birini, çöpten enerji üretme projesini söyleyebilirim. Dünyanın en büyük enerji firmalarından birine bunu gerçekleştirdi. Güzel bir proje, Bingöl’ü ileriye taşıyabilecek bir projedir. Son günlerde yanlış anlaşılmalar sonucu, yapılan açıklamalarla kamuoyunda ayrı bir izlenim oluşturdu. Ancak böyle bir şey söz konusu değildir. Biz açılamamızda kamuoyunu bilgilendirmede bulunduk. Herhangi bir suçlama yoktu. Biz olayımızı anlattık, yetki gaspı gibi bir şey söz konusu olamaz.”


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
1 2 3 4
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar