Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
19 Nisan 2019, 09:55
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR” » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama » 13:16 Müftü Kaya’dan gazetemize iadeyi ziyaret » 13:12 GENÇ’TE 3 BİN 610 ADET CEVİZ FİDANI DAĞITILDI » 17:11 ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET » 13:05 KOMŞULAR KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR”
Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar
Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti
YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ
Bu haber 11 Şubat 2019, Pazartesi 19:36 tarihinde eklendi. 4523 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur”

Genç ilçesinde aday tanıtım toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genç Belediye Başkan Adayı Mehmet Tartar, “Hizmete talibiz. Yıkıcılığa değil yapmaya talibiz. Düşmanlığa değil kardeşliğe talibiz. Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” dedi.
Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur”

MHP’li Başkan Adayı Tartar’a coşkulu karşılama

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Genç Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tartar, bugün havayolu ile Bingöl’e geldi. Coşkulu kalabalık eşliğinde karşılanan Tartar, ilçe merkezinde yapılan konvoyun ardından Kültür Merkezi’nde vatandaşlara hitap etti. Burada bir konuşma yapan Tartar: “Hizmete talibiz. Yıkıcılığa değil yapmaya talibiz. Düşmanlığa değil kardeşliğe talibiz.  Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” dedi.

Programda ilk sözü alan Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı M. Ziya Buyankara, MHP’nin Genç Adayı Mehmet Tartar ile en zorlu şartlara birlikte çalıştıklarını ifade edip: “Mehmet Tartar kardeşimin İnançlı imanlı, şuurlu nesillerin yetiştirmesine şahidim.  Bu yüzden geçmişten kendisine güvendiğim gibi yarın da güveniyorum ve aramızda bulunuyor ve kendisine hoş geldin diyorum. Biz kendisine güveniyoruz sizinde güvenmenizi istiyor ve inanıyoruz” dedi.

Başkan adayı Mehmet Tartar şunları söyledi:

“Hizmet etmek için buradayım”

Öncelikle hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum şunu belirteyim ki ben, bu kürsüde ikinci defa konuşuyorum. İlkin hepinizin bildiği gibi AK Parti’den aday adayı iken konuşmuştum. Ben buraya geldiğim zaman siyasi mülahazalardan öte, ideolojik saplantılardan uzak, parti ayrımı ayırmaksızın, her hangi bir fikre ve düşünceye sahip olacaktır diye insanların düşüncelerine ters düşmeyeyim. Benim insanım, bu halkın insanı, benim için çok değerlidir düşüncesi ile aday adayı olmuştum. Yıllardır uzak kaldığım ilçeme hizmet etmek isterdim.  Ben burada 1979-1983 yılları arasında bir neslin yetişmesi için bir gayret sarf etmiştim. Allah’ıma şükürler olsun ki o ektiğim tohumlar filiz verdi, ağaç oldu ve meyve verdi. O meyveleri gördüğüm zamanda mutlu oldum.”

 

“O zaman başlatmış olduğum hizmetlerden diyeceksiniz ki peki niye gittiniz. Değerli kardeşlerim ben o hizmetleri yaparken 12 Eylül hareketini yaşadık. 1482 sayılı sıkıyönetim kanunu gereğince sadece ve sadece görülen lüzum üzerine ben görevimden uzaklaştırıldım. Çok sevdiğim uğruna yıllarımı verdiğim ve bütün okullarımı birincilikle bitirdiğim halde öğretmenliği seçmenin tek bir nedeni vardı o da aklı ilmi müspetlerle dolu, vicdanı ve kalbi dini ilimlerle aydınlanmış bir nesli yetiştirmekti. Evet, gayem buydu ve böylece haksız bir şekilde öğretmenliğimden uzaklaştım. 4 yıl ayrı kaldım. 4 yıl sonra yine göreve döndüm ama dediler ki senin artık Bingöl’e dönmen mümkün değildir diye beni başka bir ile gönderdiler. Ben ondan dolayı uzak kaldım"

 

“Genç ilçesinde kaç tane fabrika var. Benim bildiğim bir tuğla fabrikası var. O tuğla fabrikasının kuruluşunu kim yaptı biliyor musunuz. O fabrikayı 1984-85 yıllarında merhum milletvekili, rahmet ve minnetle anacağımız, memleketimiz için gecesini gündüzüne katan büyüğümüz H. Hakkı Artukaslan beyin bana direktifleri ile ‘Mehmet gel bu tuğla fabrikasını ayağa kaldıralım’ şeklinde talebi doğrultusunda ve onun daveti üzerine bende İstanbul’dan kalkıp buraya geldim. Gelip buradaki Tuğla Fabrikasını kurduk. Deneme üretimini yaptık. Deneme üretiminden sonra karlı bir kazanç olduğunu gördüklerinde kiraya verilmeye başlandı. Bende bundan sonra öğretmenlik mesleğime geri döndüm. O günden bu güne halen tek bir yatırım vardır o da Tuğla Fabrikasıdır. Ama geldiğimiz süreçte oda artık ilçenin içersine girdi. Gerçi Allah izin verirse 31 Mart’ta başkan seçilirsek, fabrikayı ilçenin kenarına çıkartarak güzel bir yer tesis ederek üretimine daha iyi bir şekilde devam etmesini sağlayacağız.


Tüm bunları şunun için söylüyorum. Öncelikle Rabbime şükür ediyorum. Beni sizlerle buluşturduğu için, önünüzde bu konuşmayı yapmayı nasip ettiği için hamd ediyorum. Sizlerin günlünde azda olsa yer edinmişsem ne mutlu bana. Bundan sonra buradayız, sizler ile birlikte olacağız. Peyder pey projelerimizi sizlere anlatmaya ve sizlerin derdini dinlemeye devam edeceğiz. Rabbim çıktımız bu kutlu yolda bizleri mahcup etmesin. Sizleri en kalbi duygularım ile selamlıyorum”
Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar