Biz Çanakkale'ye bir darülfünun gömdük Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
19 Nisan 2019, 09:24
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR” » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama » 13:16 Müftü Kaya’dan gazetemize iadeyi ziyaret » 13:12 GENÇ’TE 3 BİN 610 ADET CEVİZ FİDANI DAĞITILDI » 17:11 ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET » 13:05 KOMŞULAR KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR”
Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar
Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti
YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ
Bu haber 20 Mart 2019, Çarşamba 13:51 tarihinde eklendi. 145 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Biz Çanakkale'ye bir darülfünun gömdük

Prof. Dr. Kerim Buladı; Tarihin en trajik savaşları arasında gösterilen Çanakkale'de Bir darülfünun şehit olmuştu. Anadolu'nun dört bir yanındaki pek çok lise de iki yıl boyunca mezun veremedi.
 Biz Çanakkale'ye bir darülfünun gömdük
Bingöl Üniversitesinde “18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Anlama” Konferansı düzenlendi.

Enstitüler Konferans Salonunda düzenlenen konferansa Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci, Prof. Dr. Hakan Olgun ile Prof. Dr. Ramazan Solmaz, öğrenciler ve akademisyenler katıldı. Konferansın konuşmacısı ise İstanbul Üniversitesi'nden Prof. Dr. Kerim Buladı oldu.

Üniversite Kıraat İlmi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğr. Gör. İsmail Kaya'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferans, İstanbul Üniversitesi Kur'an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Ana Bilim Dalı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Kerim Buladı'nın sunumu ile devam etti.

“Tarihin en trajik savaşları arasında gösterilen Çanakkale'de Bir darülfünun şehit olmuştu” diyen Prof. Dr. Buladı, “Anadolu'nun dört bir yanındaki pek çok lise de iki yıl boyunca mezun veremedi. Çoğu lise en yaşlı öğretmenleri ve en küçük çocuklarıyla eğitime devam etti. Geriye kalanlar 1915'te üniformalarını giyerek ağabeylerinin ardından cepheye katıldı ve büyük çoğunluğu geri dönemedi. Çanakkale bir devrin sonlandığı yerdir. Vatanı için can veren şehitlerimizin yattığı yerdir. Çanakkale; milletimizin birlik ve beraberlik duygusunun ebediyete kadar yok olmayacağının anıtıdır. Milletimizin birlik ve beraberlik ruhunu burada bir kez daha yaşamak ve bunu mümkün olduğunca gelecek nesillere aktaran bir yerdir” dedi.

"İman Gücünü En Üst Safhada Olduğu Bir Destandır"

Prof. Dr. Kerim Buladı, “Çanakkale Zaferi, şehitlerimizin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destandır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir. Çanakkale savaşının bize büyük bir bedeli olmuştur. Ancak bu günkü bağımsız devletimizi Çanakkale'de ayağa kaldırdığımız işte o imana işte o ruha, işte o azme borçluyuz” şeklinde sözlerini noktaladı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar