DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
24 Mayıs 2019, 13:56
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter » 11:35 Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri » 11:35 DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ » 11:35 GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI » 11:35 BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu haber 15 Nisan 2019, Pazartesi 14:35 tarihinde eklendi. 1461 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ

Genç’in en büyük ihtiyaçlarından biri, Bingöl’e 10 kilometre uzaklıkta olan İçmeler TOKİ’ye kadar getirilen ve Genç’e getirilmesi çokta zor olmayan doğalgazdır. Genç halkı, 31 Mart yerel seçimlerinde Genç Belediye Başkanı olan Mehmet Zeki Dirik’in doğalgazı Genç’e getireceğine inanıyor.
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ 31 Mart yerel seçimlerinde Mehmet Zeki Dirik’in Genç Belediye Başkanı olarak seçilmesi Genç’in doğalgaz umutlarını yeniden yeşertti. Başkan Zeki Dirik’in Genç’e doğalgaz getireceğine inanan Genç halkı, başkandan doğalgaz için mücadeleye en kısa sürede başlamasını istiyor.

"YAKIT MALİYETİ DÜŞER"
Doğalgazın, Genç ilçesinin ekonomisini de olumlu etkileyeceğini söyleyen vatandaşlar, her ay 105 TL’ye aldıkları bir tüpün maliyetinin doğalgaz ile 10-15 TL’ye düşeceğini belirterek; "Bugün 12 kilogramlık mutfak tüpünün maliyeti 105 lira. bir tüp mutfakta bir ay gidiyor. Doğalgaz kullanılması durumunda mutfakta kullanılan yakıt masrafı 10-15 lira civarına düşecek. Bu da vatandaş ekonomisini büyük oranda etkileyecek" dediler.

"İSTİHDAM SAĞLAR"
Genç'te doğalgaz kullanılmaya başlanması ile birlikte yeni sektörlerin de ortaya çıkacağını belirten vatandaşlar; "İlçede doğalgaz kullanılmaya başlanması ile birlikte yeni bir yatırım alanı da kendiliğinden ortaya çıkar. Önce doğalgaz tesisatçılığı gibi alanlarda yeni yatırımlar doğar. Bu da iş sıkıntısının olduğu Genç'te yeni istihdam alanlarının oluşması anlamına gelir. Yani doğalgaz hayatımızı her yönüyle kolaylaştırır" dediler.

DİRİK: "EN BÜYÜK GÖREV VATANDAŞA DÜŞÜYOR"
Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ise, projeleri arasında yer alan doğalgazın gelmesi için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini ve Genç'i doğalgaza kavuşturacaklarını söyledi. Dirik, "Doğalgazın gelmesi talebe bağlıdır. Yerel seçimler nedeniyle ilçe merkezimizde nüfusumuz bayağı azaldı ve bizde bunun çalışmasını yürütüp ilçe nufüsunu tekrardan istenilen 20 bin seviyesine getirmek zorundayız. Vatandaşlarımızda bizlere yardımcı olup ikametgahlarını köylerden ilçe merkezine getirirlerse bu sorunu hemen çözeriz. Belediye olarak bu konuyu yakından takip ediyoruz. İnanıyorum ki vatandaşlarımızı memnun edecek gelişmeler yaşanacaktır. Vatandaşlarımızın doğalgaz talebini Enerji Piyasası Denetim kurumuna tekrar ileteceğiz. İnşallah müjdeli haber verirler” ifadelerini kullandı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar