REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gencin Sesi Gazetesi – Bingöl Genç Haberleri

gencin sesi gazetesi haber ve reklam iletişim

HASTANE, KÖPRÜ VE ALT GEÇİT KÂBUSU

HASTANE, KÖPRÜ VE ALT GEÇİT KÂBUSU
Mir Mesut KOVALAR
Mir Mesut KOVALAR( mesut@mynet.com )
28 Eylül 2016 - 18:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Savaş meydanlarından büyük bir zaferle çıkmış gibi halka hitap eden siyasetçilerimiz; 12 Nisan 2010 yılında yapımına başlanan Bingöl Devlet Hastanesi’nin 2013 yılında hizmete açılacağını ve şehrimiz insanlarının Elazığ, Diyarbakır, Erzurum veya Malatya gibi illere sağlık sorunları nedeniyle gitmeyeceğini dillendiriyordu. Bingöl halkının gözlerinin içine bakarak dillendirdikleri bu zorunlu hizmetin, gelecek seçimlerle bağlantılı siyasi kaygılarla dolu olduğunu ve bu işin de siyasi propaganda malzemesinde öteye gitmeyeceğini geç de olsa öğrenmiş bulunmaktayız.

2013 yılında hizmete açılacağı söylenen hastanemiz neden bugüne kadar tamamlanıp, faaliyete geçmedi?


2010 yılından bu yana Türkiye’de yapılan büyük projelere şöyle bir bakacak olursak;

Osmangazi Köprüsü; 2013 yılında yapımına başlanarak 30 Haziran 2016 tarihinde hizmete açıldı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü; 2013 yılında yapımına başlanarak 26 Ağustos 2016 tarihinde hizmete açıldı.


Peki bunca büyük projelerin hayata geçirildiğini gören seçilmişlerimiz, neden Bingöl için önem arz eden kritik projeler adına girişimlerde bulunmaktan aciz kaldılar?

 

Asli görevi halkına hizmet olan seçilmişler, hizmet etme hususunda küçük gruplara mı yönelmektedirler?


Bingöl Devlet Hastanesi yapımını üstlenen yetkili firma sahibi Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu’yla devamlı aynı kareyi paylaşan eski Kalkınma Bakanı ve mevcut Ak Parti Genel Başkan Yrd. görevini üstlenen Sn. Cevdet Yılmaz, eski vekillerimiz Fevzi Berdibek ve Eşref Taş ve mevcut vekilimiz Enver Fehmioğlu’na Bingöl halkının bir neferi olarak sormak isterim; saygıdeğer büyüklerim, değişik programlarda bir araya geldiğiniz Sn. Ensarioğlu’na bu halkın aksayan hizmeti konusunda siyasi bir baskı kurduğunuz oldu mu?

 

Ne yazık ki 2010 yılında başlanılan ve 2016 tarihini devirmeye yüz tuttuğumuz şu günlerde bile teslim edilemeyen hastanemizi görünce böyle bir baskının olmadığını sezinlemek çok da zor olmasa gerek ama geçtiğimiz günlerde Ak Parti Genel Başkan Yrd. Sn. Cevdet Yılmaz’ın belirttiği üzere; hastanemizin, Sağlık Bakanlığı tarafından el konulacağı ve kısa bir sürede tamamlanacağı müjdesi verilmiştir.

 

Toprağın, dağın ve taşın dili olsa da konuşsa

Bu halka reva gördüklerinizi bir bir yüzünüze vursa

Haklının mazlum çığlığıyla kızarır mı yüzünüz

Meydanlara çıkıp hizmet isteriz diye haykırsa

 

Velhasılıkelam; halkımızın sorunlarını çözmek için seçtiğimiz kişilerin, seçilmişlik zırhına büründükten sonra toplumun sorunlarına gereken hassasiyeti gösterememeleri ve milletin vekili ünvanıyla mazbatalarını aldıkları andan itibaren, kendilerine bu gururu yaşatanları unutmaları gerçekten üzücü ve toplumda güvensizlik probleminin tetikleyici unsurudur.

 

 

Şöyle ki toplumsal ihtiyaçların aksayan tek yüzü hastane olsa Eyvallah!

 

Yıllardır adeta ölüm köprüsü olarak işlev gören Çapakçur (benim tabirim ile ölüm) Köprüsü gün geçmiyor ki can almasın. Toplumumuz da insan hayatı o kadar ucuz ki, ölümlere sebebiyet veren nedenlerin derinine samimi bir şekilde inemiyoruz. Bilinçli bir toplum olma yolunda gayret sarfedelim ki; toplumsal çıkarları, bireysel yani şahsi çıkarlarımızdan üstün görmeyi başarabilelim.


9 Ekim 2013 yılında yerel basın organlarında manşetleri süsleyen haberler halkımızı sevince boğmuş ve yaşadığımız sevinci gerek toplum içerisinde gerekse de  sosyal medyada açığa vurmuştuk.

 

Yerel basın duyuruyordu; (Yerel Seçim Propagandası)

DEV ATILIM!

ÇAPAKÇUR KÖPRÜSÜ’NÜN PROJE İHALESİ YAPILDI.

Evet yanlış okumadınız; masumiyetin ruhumuza vermiş olduğu samimiyet, bizi proje ihalesine sevinecek kadar yoksul kılmıştı. Masumiyetimizi ve yoksulluğumuzu bilen siyasiler de her defasında bunu kullanarak umutlarımızı seçim malzemesi yapmaktan hiç kaçınmadılar.


Tarih, 19 Aralık 2014 ve yine manşetlerde Çapakçur Köprüsü!

Belediye Başkanı Yücel Barakazi; “ÇAPAKÇUR KÖPRÜSÜ HAYIRLI OLSUN.

15 Aralık 2014 tarihinde İhalesi yapılan Çapakçur Köprüsü, alt geçit ve çevre yolundaki çalışmalar da tamamlandıktan sonra Eylül ayında ilk kazma vurulacak.”


Biz ne Eylüller gördük bekletilen umutlarla…


Neyse konuyu dağıtmayacağım.


Halk şaşkın tabi; ne ihalesi…


Bu köprünün daha önce ihalesi yapılmamış mıydı?


Ne ihaleymiş yahu!


Yıl; 2016’yı bitirip, 2017’ye dayandık ama ne kazma vuran var ne de kepçe…


Çapakçur Köprüsü’ne konu edilen şu meşhur ve de Bingöl tarihinin ilk alt geçidine değinelim birazcık…

Hani şu reklam avcısı sözde halk aşığı kalemşörlerimizin (üzerine alınanlar) kılını bile kıpırdatmaktan korktuğu, olur da bir şeyler yazarsak belediyenin bize vermiş olduğu reklamları kaybederiz diye yazamadıkları rezalet alt geçit varya…


70’e yakın mezarın taşındığı lakin bir petrolün kaldırılamadığı ve kavşağa gelen araçların hangi yola sapacaklarının bilmece sorusu gibi düşündürdüğü bir alt geçit işte…


Mesela aşağı çarşı yolundan kavşağa geldiğinizde iki tabela karşınıza çıkıyor; birinde Elazığ diğerinde ise şehir merkezi yazmakta ve şehir merkezi yazan tabela yönünde tek şeritlik yolda ilerlediğinizde o da ne; tek yönlü yolda sırf fazla yakmasın diye kavşağı dönmek istemeyen araçlarla karşı karşıya kalıyor ve onlara yol vermek zorunda kalıyorsunuz. Bu zorluğu aştıktan ve biraz daha ilerledikten sonra aman Allah’ım! Adalet Sarayı yolu kapatmış, mecburen U dönüşü ile sola sapıyorsunuz. Hadi diyelim saptık; efendim o da ne? Başladığımız yere yani petrol ofisine giriş yapmak zorunda bırakılıyorsunuz.


Sn. Yücel Barakazi’ye soruyorum 70’e yakın mezarı taşıdınız da insanlarımıza eziyet olan şu petrol ofisini neden kaldıramadınız?

 

Petrol ofisi kimin veya kimlerin?

Ne tür bir zorlukla karşılaştınız ki atıl durumda olan petrol ofisini kaldırmadınız?

 

Kamuoyu bu konu hakkında sizden Bingöl Belediyesi adına bir açıklama beklemektedir…

Sevgi ve Saygılarımla…


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Haftalık Gazetemiz
KÖŞE YAZARLARI
halı saha yapan firmalar halı saha yapan firmalar halı saha yapan firmalar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Sitemize Hoş Geldiniz!

gencin sesi gazetesi logo

Yenilenen sitemiz ile hizmetinizdeyiz