bingöl Dent Avrupa Diş
Değişman, Bingöl Devlet Hastanesi Müdür Yardımcılığına Atandı
SANIR, PARTİMİZİN YANINDAYIZ
“Belediyenin kaynaklarını bir şahsın ve zümrenin eline vermeyeceğiz”
HASTANE KAPASİTESİ ARTIRILDI!
Bu yazı 19 Mart 2012, Pazartesi 13:15:44 tarihinde eklendi. 1556 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genç Murat’a fırsat tanınmalı - Hakim DEĞİŞGEÇ

Genç Murat’a fırsat tanınmalı

Yine Pazar günüydü. Öğlen vaktinde ofise geçmeyi ve bir sonraki günün gazetesini hazırlamayı planlıyordum ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Hışımla çalan telefonumu açtığımda ilk cümle ‘Nerdesin?’ sorusu oldu. Evde olduğumu söyleyince de ‘Çabuk hazırlan 4 dakika sonra ordayız. Genç Murat-İl Özel İdare maçı var, maça gideceğiz’ denilince ‘Tamam’ dedim ve hazırlanıp kapıya çıktım. Bir süre sonra da kendimi şehir stadyumunda buldum.
Yoğun bir taraftar kitlesi tribünleri doldurmuş, hakem başlama düdüğünü çalmıştı bile…

Sahada centilmenlik, şampiyonluk için yoğun gayret gösteren iki takım ve nezih bir futbol vardı. Karşılıklı atakların geliştiği zorlu maçın ilkyarısında 1–0 öne geçmeyi başaran Genç Murat Spor, ikinci yarıda farkı açarak adını şampiyonluğa yazmayı hedefliyordu ancak ikinci yarıda beklenen tablo oluşmadı ve yapılan teknik hatalar nedeniyle kalesinde gördüğü 2 golle sahadan 2–1 mağlup ayrılarak büyük hayal kırıklığına uğradı.

Sahada futbolcuları ve tribünlerdeki taraftarı geren birkaç tavır ve hareket ile takımla alakası bulunmamasına rağmen sırf kendi birilerine ispat etme gayretinde olan bir taraftarın artistçe tutumunun mide bulandırdığı maçta görülmesi gereken çok güzel şeyler olduğundan bunları es geçiyorum.

Görülmesi gereken en büyük güzellik; taraftarın, bir zamanların üçüncü lig rüzgârı Genç Murat’ı unutmaması ve aşkını gönlünde taşımasıydı.
Çünkü 2006–2007 sezonundaki Yenimahalle Bingölspor-Belediye Bingölspor maçından sonra ilk kez bir amatör lig maçında bu kadar yoğun bir taraftar kitlesi vardı. Genç’ten kalkıp takımını desteklemeye gelen büyük küçük herkes tek yürek olmuş, şampiyonluk kutlamasının yapılacağı an bekleniyordu. İstenilen olmadı belki ama bu durum umutları kırmamalı.

Bu anlamda Vali Bey’den bir isteğim olacak;
İl Özel İdare Spor, Genç Murat Spor’dan futbol anlamında çok çok iyi bir takım değil. Maçı izleyen herkesin aynı kanaatte olduğunu da kesin bir ifadeyle belirtebilirim. Taraftar kitlesi olmayan, tamamen kamuya dayalı bir güçle ayakta kalan ve durumu itibarıyla terfi ligini aşması imkânsız görünen İl Özel İdare Spor’un şampiyonluğu Genç Murat Spor’a hibe etmesinin önemli bir adım olacağını düşünüyorum.

Nedenine gelince;
İl Özel İdare Spor’un terfi liginde beklenen başarıyı gösteremeyeceği ve Bingöl’de gençliği ve kamuoyunu spora sürükleyecek etkisi olmayacağı kanaatindeyim. Burada yapılacak harcamalarda tamamen kamudan sağlanacak.
Oysa büyük bir taraftar kitlesine sahip olduğunu gösteren Genç Murat Spor’un bu kulvara girmesiyle ilçede hem bir bayram havası oluşacak, hem de gençlik üzerinde olumlu izler bırakılacak. Gençler futbolu sevecek, zararlı alışkanlıklardan uzak kalacak, kamuoyunun yeni gündem maddesi Genç Murat Spor, yani futbol olacak.

Her aktivite ve başarıyı merkezle sınırlı tutmak, bir süre sonra ilçelerdeki heyecanı kıracağı gibi gençlerin ‘nasıl olsa başaralı olamayacağız ve amatörde kalacağız’ düşüncesine kapılmasına neden olacaktır. Bu da gelecek yıllar için amatör futbolun ağır yara alacağı görüşünü pekiştiriyor.

Bu yönüyle Genç Murat Spor’un bu yıl terfi ligine giden takım olması gerektiğini bir kez daha belirtmekte yarar görüyor, Vali Bey’den bu yönde girişimde bulunmasını istiyorum. İl Özel İdare Spor yönetici, teknik heyet ve futbolcularının da bu konuda bir fedakârlık göstereceğini umuyorum.

Şunu da belirtmekte de yarar görüyorum ki, Genç Murat Spor’a böylesi bir fırsatın tanınması durumunda gerek ilçedeki, gerekse Bingöl’deki, gerekse diğer illerdeki Gençlilerin takımı sahipleneceği, destekleyeceği ve ilçeye daha fazla artı kazandırması için gerekli gayreti göstereceklerine olan inancım da tamdır.
Temennilerimizin gerçekleşmesi ve Genç Murat Spor’un 3. Lig terfi müsabakalarına katılması ümidiyle, hoş ve esen kalın…
 


bingolkenthaber@msn.com
 

Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Hakim DEĞİŞGEÇ Yazıları
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016