bingöl Dent Avrupa Diş
Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Bu yazı 06 Şubat 2014, Perşembe 11:25:48 tarihinde eklendi. 2302 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜMMETÇİLİK VE FAŞİZAN DÜŞÜNCELER - Mir Mesut KOVALAR

Toplumsal barışı ve kardeşliği savunan sözde Halk güvercinlerinin seçim çalışmaları sırasında gerçek yüzlerini şahin bakışlı sözleriyle ifade etmeleri, BDP Bingöl yönetimini zor durumda bırakmış ve Bingöl Halkı’nın Belediye Başkan adayı Dr. İlhan ÇAKABAY’a tepki göstermesine sebebiyet vermiştir.
 ÜMMETÇİLİK VE FAŞİZAN DÜŞÜNCELER

Geçtiğimiz günlerde seçim çalışmalarını STK ziyaretleriyle devam ettiren BDP Bingöl Belediye Başkan Adayı Dr. İlhan ÇAKABAY ve beraberindeki heyet; Bilgi ve Düşünce Derneği, Gazeteciler Derneği ve Muhtarlar Derneği’yle bir araya gelmiş ve “Ümmetçilik Akımı” ile ilgili yapmış oldukları açıklamalar kamuoyunda bomba etkisi yaratmıştır.

Dr. Çakabay yaptığı açıklamalarda şu sözleri kullanmıştır; “Türklerin, Farsların ve Arapların ‘Kürtleri ümmetçilik adı altında asimilasyona ve soykırıma tabi tuttuğunu” ve “Bingöl Halkı’nın 30 Mart’ta ‘Ümmetçilikten doğan’ asimilasyonla, demokratik özerklik temelindeki statü arasında tercih yapacaklarını” ifade ederek seçim çalışmalarının başarısı için çözüm arayışı içerisine girmiştir.

Dr. Çakabay’ın bu ifadeleri, İslam temeline dayalı saf ve temiz Bingöl Halkı’na hakâret niteliğinde olup, gereken tepkinin 30 Mart’ta yapılacak olan Yerel Seçimlerde cevap olarak verileceği kanısındayım.

Ümmet; “Kelime anlamı olarak bir anadan doğan, sülale veya topluluk demektir.”

Barış adı altında topluma masum ve sevecen görünmeye çalışan odakların, her fırsatta Faşizan duygularla “Irksal Milliyetçilik” yapmaları akla ve mantığa sığmamaktadır.

Ümmetçilikte kişilerin milliyetleri yerine dinleri önemledir ve ümmetçilik, İslam toplumunun tamamını ırk ayrımı yapmadan ifade eden bir akım olduğuna göre barış yanlısı sevgili güvercinlerin ırksal milliyetçilik yaparak şahinleşmeleri nedendir…!!?

BDP Bingöl Belediye Başkan Adayı Dr. İlhan Çakabay’ın sözlerinde dikkatimi çeken bir noktayı siz değerli okurlarımla paylaşmak isterim.

Dr. Çakabay, 30 Mart Yerel Seçimleri’nin Bingöl seçmeni için varolan asimilasyon ile demokratik özerklik temelindeki statü arasında tercih yapılacağı ve bunun bir referandum niteliğinde olduğunu belirtmiştir.

Bende şahsım adına kendisine ve partisine sormak isterim.

Madem 30 Mart Yerel Seçimleri, partiniz adına demokratik özerklik temelindeki bir referandum niteliğindedir o halde Millet İradesi’nde çıkacak her sonuca saygı duyar mısınız?

Partinizin değil de X veya Y partisinin Milleti’in iradesi ile seçimi zaferle bitirmesi sonucu demokratik özerklik taleplerinde haritaya eklenen Bingöl topraklarını yol haritanızdan silecek misiniz…!!?

Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
A. SORGULU - 2014-02-09 21:56:27
Y.Bulut kardeşim. Acayip ayıp ediyorsun!rn1-ümmet kavramına bir bakar mısın? çıkışın ve ana teman yanlış ise yanlış üzerine doğruyu bina edemezsin!rn2-senin bu güne kadar desteklediğin hangi parti ümmeti temsil ediyor?rnrn
Yiğit Bulut - 2014-02-09 14:44:42
A.SORGULU önce kendini bir sorguya çekmelisin ben kimim ve amacım ne diye. Gerçekten bu yazıyı okumaya değer bulmayıp okumaydıysan BU YAZININ Kavram, Bilgi, insicam, fikir ve düşünce gibi YANLIŞ VE TUTARSIKLARINI nerden biliyorsun. Allah Akıl fikir versin..
A. SORGULU - 2014-02-09 10:58:37
YAZIDAKİ KAVRAM YANLIŞLAKLARI,rnBİLGİ YANLIŞLIKLARI,rnİNSİCAM BOZUKLUĞU,rnFİKİR VE DÜŞÜNCE TUTARSIZLIĞI,rnGİBİ ONLARCA SEBEPTEN YAZIYI OKUMAYA DEĞER BULMADIM. ÇOK BERBAT BİR YAZI
GizemliAdam - 2014-02-08 20:22:19
Kızıl Kalem ve asparagas isimli arkadaşlarımız Mesut Beyin taraf olduğunu iddaa etmekteler fakat kendi yazdıklarını anlamadan satırlara dökdükleri ortada siz gerçekten taraf olduğunuzu yazmışsınîz. Mesut kardeşimizin eski yazılarını okumanızı dilerim o zaman haksîz olduğunuzu anlarsınız...
asparagas haber ve karalama - 2014-02-07 13:47:37
öncelikle İlhan bey sözlerin kendise ait olmadığı açıkldı ne kadar yanlı olduğunuzu ve ne kadar gazetecilikten uzak olduğunuzu görün.sonrası daha vahim 'ümmetçilikle asimile ediyorlar' lafını ilk yayınlyanların çarpıtmasına bağlı olarak bu şekilde yorumlamanız analiz etme gücünüzünde olmdığını gösteriyor.bundan ırksal miilleytçilik sonucunu çıkarman asıl akla mantığa uymuyor sizin daha bi 40 fırın ekmek yemeniz lazım açıkçası.
KIZIL KALEM CEWLÎKLÎ - 2014-02-07 05:23:26
Kürtler yıllardır Ümmet adı altında Türk, Arap ve Farslar tarafından asimilasyon ve soykırıma tabii tutulmuştur sözlerini carpitarak sanki bir ümmet karşiti gibi yansitarak demogoji kültürünü kularak ne vicadni nede ahlaki bir yorumdur size soruyorum türkler Arap ve Farslar tarafindan kürtlere yapilan zulum katliam yok sayma inkar etme din adi altinda yapilmadimi bir islam bir islama zulum yaparmi bir islam bir islama katliam yaparmi bir islam bir islamin varligini yok sayarmi lütfen biraz vicdani ve ahlaki yorum yapin evet cok dogru Türklerin, Farsların ve Arapların ‘Kürtleri ümmetçilik adı altında asimilasyona ve soykırıma tabi tuttuğu her vicdan sahibi kişinin bunu carpitmadan bildigini sende biliyorsun rnrnDikkani cekerim ÜMMET ADI ALTINDA diyor, burda ümmeti suclama gibi ÜMMETCILER YAPTI gibi bir niyet ve cümle yoktur. SADECE ÜMMETI KULANARAK asimilasyon ve soykırıma tabii tutulmuştur yaziyor,Size tafsiyem ümmetciler yapti ve ümmeti kulanarak yaptilar cümlesine biraz kafa yorun!rnDipnot Mesut yapti,Mesuti kulanarak yaptilar bu iki cümlenin ayri ayri cevapini yazarsaniz sevinirim!
GizemliAdam - 2014-02-06 23:57:10
Nokta atışı diye buna derim kalemine sağlık neymiş referandum görecekler.
Diğer Mir Mesut KOVALAR Yazıları
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016