bingöl Dent Avrupa Diş
Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Bu yazı 23 Kasım 2014, Pazar 11:34:08 tarihinde eklendi. 5587 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

10 NUMARA TANITIM - Ahmet SAYILIR

“Bingöl Tanıtım Günleri” organizasyonuyla ilk olarak Nisan 2014’te Ankara’da tanıştık. Bir ilkti ve ne yazık ki, eksiklikler diz boyuydu. Eleştirilecek birçok husus olsa da ilk olma ve devamında bu işe kalkışacaklara cesaret vermesi özelliğini taşıması açısından da önemliydi.
10 NUMARA TANITIM

Ve tarih 13 Kasım 2014’ü işaret ediyordu. Tüm Bingöllüler İstanbul Feshane’de bir araya gelmiş ve Bingöl’ü tüm özellikleriyle tanıtma yarışına girmişti. Balı, kavurması, kaymağı, pekmezi, cevizi, pestili, kadayıfı, yöresel yemekleri ve dahası!

 

 

Valilik başta olmak üzere hemen her stantta bol ikramlar ve Bingöl’e yakışır karşılamaların var olması bir güzellikti.

 

Beklentilerin üstünde bir organizasyon olduğunu kabul etmeyenler bulunsa da, eleştirilecek konular arayıp bunun üzerinden dikkate alınma yarışına girilmesini de pek de şık bulmuyorum.

 

Genel çerçevede herkes elinden geleni yapmış, özellikle İstanbul’daki dernekler güçlerini birleştirerek güzel bir organizasyonun gerçekleşmesinde önemli bir rol almışlardı.

 

Ben, biraz daha özele, yani Genç İlçesi stantlarına değinmek istiyorum.

‘Meşk’ diye tabir ettiğimiz yayıkla eskilerin hatırlatıldığı Genç standında, pekmez çeşmesinden leziz pekmezin, pestil ve cevizin ikram edilmesi tanıtım ve bu ikram ürünlerinin ileriki süreçte pazarı için önemliydi. Bu organizasyondaki temel amaç da zaten ikramlar ve tadımlık satışlarla tanıtımı sağlamak ve ticari bir Pazar oluşmasına katkı sağlamaktır. Özellikle birçok rahatsızlığa iyi gelen pekmezin öne çıkartılmasını çok yerinde bulduğumu belirtmek isterim.

 

Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi’nin tanıtım konusunda ilçeye has özellikleri belirleyip farklı ve yerinde argümanlar ile ilçeyi tanıtması, Sayın Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş’ın, Sayın Kaymakamımız Abdullah Köklü’nün, Belediye Başkanımız Sayın M. Hadi Topraktan’ın dört gün boyunca stantta konukları ağırlamasını da önemli ve faydalı bulduğumu ifade etmek istiyorum.

 

Stantlarda emek harcayan, güler yüzünü eksik etmeyip Genç’i tanımaya gelenlere yakın ilgi gösteren Kaymakamlık ve Belediye personellerini de kutluyor, çok büyük bir yükü taşıdıklarını ifade etmek istiyorum.

 

Yine, geçmiş dönem siyasilerimizin yanı sıra eski Belediye Başkanı Sayın Abdurrahim Ariç’inde böylesi önemli bir etkinlikte Genç’i ve Gençliyi yalnız bırakmayıp gelen misafirler ile yakından ilgilenmesi de, taktdir edilecek bir diğer husustu.

 

Gençli işadamımız Sayın Cevdet Tartik’in organizasyona katılan hemşerilerine karşı gösterdiği yakın ilgi ve misafirperverliği de taktirle karşılandı. Bir Gençliye yakışır tutumunu esirgemediği için kendisini yürekten kutluyorum. Ve bunun diğer işadamlarımıza da örnek teşkil etmesini temenni ediyorum.

 

Stant açarak organizasyona katkıda bulunan ve Gençlileri aynı mekânda buluşturan Bin-Genç-Der Başkanı Sayın Halit Sanır’ı ve yönetim kurulunu ayrıca kutlamak gerekir. Başkan Sanır’ın organizasyonun gerçekleşebilmesi için aylarca verdiği olağan üstü mücadele ve organizasyon zamanında bile o hasta haliyle koşuşturması, konuklarla yakından ilgilenmesi, gerçek manada takdir edilmesi gerekir.

 

Eksik ararsak şayet, eleştirecek birçok hususu sıralayabilir ama “katılım gösterilen her organizasyonun yeni bir tecrübe olduğu kanaati ile var olan güzellikleri de hiçe saymadan düşüncelerin aktarılmasını” doğru bir yaklaşım olarak görüyorum.

 

Bu itibarla, İstanbul Feshane’de Genç İlçemizin tanıtımın en iyi şekilde yapılmasını sağlamak adına maddi, manevi emek harcayan tüm siyasilerimizi, Sayın Kaymakamımız Abdullah Köklü ve Belediye Başkanımız Sayın M. Hadi Topraktan’ı bürokratlarımızı, işadamlarımızı ve gönül dostlarımızı kutluyor, bu çabalarının artarak devam etmesini yürekten diliyorum.

 

Bir kez daha tekrar etmek istiyorum ki, 10 numara bir tanıtım oldu. İnşallah gelecekte çok daha iyileri başarılacak.

 

Hoş ve esen kalın!


Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
mehmet turan - 2015-03-24 16:52:35
sayın köşe yazarı ve imtiyaz sahibi arkadaş bu günlerde kaleminizin mürekkebimi bitti hiç yazmıyorsunuz.
Seher Uslu - 2015-01-19 10:36:05
öncelikle böyle bi konuya değindiğiniz için bende birşeyler yazmaya ihtiyaç duydum.Öncelikle yeni yapılan işlerde illaki eksikler olucaktır, önemli olan bunun farkına varıp tekrar ettirmemek ve eksikliği kabul etmektir. Ama memleketin tanınması, tanıtılması için maddi,manevi emek verildi ve memleketimiz tanıtıldı önemle olan da bu bence.. Birbirimize bu konuda destek olmalı, birlik içinde olmalıyız. Daha güzel tanıtımlar olması dileğiyle emeği geçen herkese sonsuz teşşekkürlerimi sunuyorum bir bingöllü olarak. Saygılar..rn
zaza - 2014-12-30 21:26:27
siz once akp kolu olmayi birakin
daragenco - 2014-12-30 21:25:51
oncelikle sayin ahmet bey gercekten kisilik olarak cok saygi deger bi insansiniz ama bu gencin sayfasi tarafsiz olmali yani guclu olanin yaninda olmamali atiginiz basliklar kulandiginiz agir ithamlar gercekten zorumuza gidiyor sizi gercek darahenili olarak gercek vede harbi haber yapmanizi oneririz size yakisanda budur ayrica parantez icinde mutalip tezere iki lafim var sizler oyle bi yazi paylasmisiniz mutalip bey harbiden boyle menfaat kokan vede yagcilik kokan bi yazi olmus yazik yazik sizin bu durumda omaniz hep madiyat hep bi iki goze girme bu zaten gencte var olan bi durum ama neolursa olsun biz genc icin calisacaz gercek gencliler genci dusunmeli genci soyanlara karsi durmali adamcilik olmamali burdanda tum daraheni halkina saygilar
muaz - 2014-12-27 10:04:39
Kendinize eleştiriyi kabul etmediniz müddetçe asla gerçek bir gazeteci,haberci olamazsiniz
Abdulmutalip TEZER - 2014-11-24 11:30:04
İstanbul da 13-16 kasım tarihleri arasında düzenlenen Bingöl günleri etkinlikleri Bingöl ümüzü en iyi şekilde tanıtılmasında emeği geçen maddi ve manevi katkılarda bulunan Bingöl ümüze deger katan şerefveren ve hepimizin umuzlarını kabartan Sayın;BAKANIMIZ PROF.DR. CEVDET YILMAZ.sayın;VEKİLİMİZ.PROF.DR. EŞRAF TAŞ.sayın;valimiz VASİF ŞAHİN. sayin; KAYMAKAMIMIZ ABDULLAH KÖKLÜ sayın;BELEDİYE BAŞKANIMIZ M.HADİN TOPRAKTAN.işadamlarımıza bilip bilmedigimiz insanlar emegi geçen herkese özellikle İSTANBUL a gidip gelenlere sordugumda kime sorduysam sayın;ilçe başkanımızın biraderi CEVDET TARTİK ve BİN-GENÇ DER.BAŞKANI sayın;HALİT SANIR a ve ve saygı degerli arkadaşım sayın;AHMET SAYILIR ve ekibine bizleri burda aydınlatanları bilgisayarı açtıgımız zaman kendimizi istanbulda his ediyorduk şahsım ve kültür mah.adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
Diğer Ahmet SAYILIR Yazıları
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016