bingöl Dent Avrupa Diş
Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Bu yazı 09 Nisan 2015, Perşembe 12:13:00 tarihinde eklendi. 3369 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yollar ve yıllar - Kemal TARTAR

Yollar ve yıllar

 

Herşeyden önce 7 Nisanda hayatını kaybeden Celal Ayrancı arkadaşımıza Allah'tan Rahmet, ailesine Başsağlığı diliyorum.

 

 

 

Çocukluk yıllarımızda Genç'te harman tuğlasında çalıştığımızda, sabah güneş doğmadan evden ayrılır, akşam güneş batarken, yorgun bir şekilde eve dönüyorduk. Okulların tatil olduğu Günlerde Hayatımız bu şekilde geçerdi. Eve dönerken elleri Nasırlı Annemin, çalışmaktan yorgun olduğunu görünce kendi yorgunluğumuzu unuturduk. Asla isyan etmez, hayatı bize bahş eden Rab'imize Şükür ederdik.

 

Üniversiteyi bitirip yeni bir hayata başladığımda, gittiğim her yerde, orada yaşıyan insanlarımızın, hayat tarzlarını anlamaya Çalışır, ajandamda not alırdım. Onları anlamaya çalışırdım.

 

Beni yaralayan, Halkımızın fakirliği, çocuklarımızın eğitim durumları, etkin ve yetkin Kişilerin bakış açıları, en acısı Çaresiz ve umutsuz bakışlar, dahada acısı bu şartların sonucundan doğan içimizdeki kin ve husumet.

 

Bu durum bizim kaderimiz değildi. Asla ve kat'a. Allah bizim düşmanımız değil, bizim Rab'imizdir, Rahman'dır, Rahim'dir.

 

Bu şartların iyileştirilmesi için Bulunduğum görevde kendi alanımda, elimden geleni yapmaya Çalışır, azda olsa çözüm getirmek için uğraştım. Bir çok insanımızın duasını almaya çalışırdım.

 

İçimde uhde olarak kalan bu durumu daha etkin bir şekilde düzeltme cihetine gitmek için, 2007, 2011, 2015 yıllarında milletvekili genel Seçimlerinde Aday Adayı oldum. Sizlere daha çok kavuşmak ve daha çok hizmet etmek için. Ama bu zorlu yolda bir çok engellerle, fitnelerle, dikenlerle karşılaştım. Biliyorum;
"Hayırlı bir işin, çok muzır manileri olur"

 

Bu yolda öğrendiğim tek şey;
Halk ile iradesinin teceli etmesinin arasında, büyük engellerin inşa edildiğini, bunların aşılmasında da ne kadar zorlukların olduğunu...
Ümitsizliğe mi düştüm?
Hayır
Bu mücadelede şevkim ve gayretim dahada arttı.

 

Bir düşüncenin oluşması, hayata geçirilmesi, olgunlaşması;
İnsanın Ana rahmininden, doğup olgunlaşmasına kadar olan devreler gibidir.

 

Asrımızın büyük Mütefekkiri üstad Bediüzzaman;
Müslüman'ların hastalığını üç kelime ile özetlemektedır;
"Cehalet, Zaruret, ihtilaf"

 

Bizlere düşen okumak, okutmak, çalışmak, Üretmek, irademizle hareket etmek, bağımlılıktan kurtulup doğrulukta ittifak etmektır. İnsanca yaşamak, hür düşünmek, müteşebbis
Ruhuna sahip olmak, sözlü ve fiili bütün dualarımızı yapmak. Sadece Rab'imize kul olmak, O'na ibadet etmek, O'ndan yardım dilemek, O'na sığınmak.

 

Unutmayınız;
"Eski hal muhal, ya yeni hal, ya izmihlal"

 

Bu süre içersinde sizlerle birlikte yaptığımız seçim çalışmalarında, yardımlarınız ve teveccühleriniz için, samimi duygularınız için, içtenlikle teşekkürlerimi iletir, saygılarımı sunarım.
Allah Kerimdir.
Her platformda buluşmak üzere,
Emrinize âmâdeyim.

 

Saygılarımla.


 

Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Yunus Tartar - 2015-04-12 01:17:46
"Mü'minin niyeti, amelinden hayırlıdır." rnSözler - 361
Cuma Göztasi/ Solhan - 2015-04-10 00:16:59
Hayırlı olsun bundan sonra inşallah sürekli okuruz sizi.
Selim Artan - 2015-04-09 23:52:43
Her $er'de bir hayır vardır Kemal bey. Herhalukarda emin olunuz ki kazanan biz olacaktik. lakin siyaset camur kaynatan comlekci tezgahi gibidir.Sizin siyaset içerisinde kirlenmenize üzülürdüm. Ne kadar kendinizi korursanizda o çamur Deryası bir şekilde katre olurdu libasinizda. Gencinsesinde sizi okuma keyfini bize bah$ettiğiniz için teşekkürler.
Selim Artan - 2015-04-09 23:52:41
Her $er'de bir hayır vardır Kemal bey. Herhalukarda emin olunuz ki kazanan biz olacaktik. lakin siyaset camur kaynatan comlekci tezgahi gibidir.Sizin siyaset içerisinde kirlenmenize üzülürdüm. Ne kadar kendinizi korursanizda o çamur Deryası bir şekilde katre olurdu libasinizda. Gencinsesinde sizi okuma keyfini bize bah$ettiğiniz için teşekkürler.
nurcan - 2015-04-09 13:36:21
benim ve benim gibi pek cok kisinin okumasina vesile olan egitim ve hizmet sevdalisi degerli abimiz, sizleri herzaman gormekten gurur duyariz. belki de siyaset, sizin gibi temiz insalara gore degil yada sizi haketmiyor.insallah daha durust, adaletli ve temiz bir siyaset ortaminda sizleri tekrardan goruruz.selametle yolunuz acik olsun...
Diğer Kemal TARTAR Yazıları
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016