bingöl Dent Avrupa Diş
Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Bu yazı 17 Haziran 2015, Çarşamba 13:29:41 tarihinde eklendi. 5450 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir Nefeslik Ömür - Nizamettin ÖNEGEL

Bir Nefeslik Ömür

Yıllar oldu ağlamayalı şöyle içten, kimsecikler yokken, namazdayken mesela. “Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden isteriz yardımı” derken… Şöyle hıçkıra hıçkıra…

 

Kırık dizlerimin üstünden bana bakan ellerime hüzünlü bakışlar atmalıyım. Kalbimin bir yerleri acımalı. Titremeli yürek tellerim. Silmeden ıslaklığını mahcubiyetimin, ‘ben bittim’ demeliyim. Ve ben en tesirli cümlesini ararken pişmanlığın, boğazıma düğümlenen kelimelerin ezikliğiyle istemekteyim, okuyanı da şahit tutarak.

 

 

Bir nefeslik ömrün peşindeyim yarınların hesabıyla… Nefesim bitmiş, hevesim tükenmiyor hala. Saklı hazinelerin bekleyeni olmuşum. “Ne var, ne oluyor!” demeden. Kötürüm yolların müdavimiyim artık. Tali yollarında tepinmişim dosdoğru yolun. Yola çıkmayı beceremiyorum bir türlü. Acelem var diyorum, kıyamete doğru. Hem de ağır bir yükle…

 

 

Yıllar oldu dua etmeyeli şöyle içten, kimsecikler yokken, namazdayken mesela. “Lâ İlâhe İllâ Ente…” derken… “Senden başka İlah yoktur; sadece yüceler yücesi olan sen varsın: şüphesiz ben zalimlerden oldum” diyemedim lisan-ı Yûnus ile.

 

Varamadım tadına istemenin; yerlerin, göklerin ve ikisi arasındakilerin sahibinden… Bir törenin ardından iyi dilekler gibi diledim istemeyi, ezberlenmiş birkaç cümlecikle… Halimi arz edemedim Arzın Sahibine. Şahit tutamadım hıçkırıkları çaresizliğime…  Yetiş “Ey kalpleri evirip çeviren Allahım!”

 

 

Ben bitince kıyametim kopacak, o Büyük Gün’ü bekleyeceğim endişeyle… “Ne hazırladın!” denecek nihayet… Ben heybeme bakacağım, heybem bana… Kırık dökük kalpler, isyanlar, yalan yanlış bilgi kırıntıları, ahlar-vahlar ve beddualar… Boşluğa atılmış adımlar, havanda dövülmüş laflar… Ve nihayet teşekkürü edilmemiş bir beden!

 

Geç kalmadan, yarına kalmadan, hemen bu an;

 

Bizi mübarek kılmaya hoş geldin Mübarek Ramazan!

 

 

Dua eder, dua beklerim!

Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
esra - 2016-06-24 14:49:34
hocam hepimizin ruh halini çok güzel tahlil etmişsiniz..en üzücü olan şey herşeyin farkında olup bir türlü harekete geçmemek selam ve dua ile...
Hasip ÇETİN - 2015-07-10 18:31:11
Sayin Nizamettin ÖNEGEL,Çok güzel bir yazıyı kaleme almışsınız tebrik ederim.icten ve samimi olan bu yazın beni çok etkiledi..
Batmanli - 2015-06-25 22:08:57
Mubarek Ramazana anlam katan guzel yazinizdan dolayi tebrik ederim.rnBatmandan selamlar,saygilar..
muammer - 2015-06-19 11:57:06
bu anlamlı yazınız için teşekkür ederim. hayırlı ramazanlar
Melike A - 2015-06-19 08:17:40
Evla olan da odur ki geç kalmadan başlamalı insan.ahla vaha geçirdiğimiz bu ömùrde,tek Baki olan Rabbimize tevekkül edip geç kalmadan dua ile başlamalı manevi hayata geçise.Allah müminlerin duasında olmamızı nasip etsin Ramazani serifimiz hayırlı olsun.
Diğer Nizamettin ÖNEGEL Yazıları
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016