bingöl Dent Avrupa Diş
Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Bu yazı 07 Aralık 2015, Pazartesi 09:15:08 tarihinde eklendi. 4609 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KÖKLÜ DEĞİŞİMİN MİMARININ İSMİ YAŞATILMALI - Ahmet SAYILIR

KÖKLÜ DEĞİŞİMİN MİMARININ İSMİ YAŞATILMALI

Her daim, Genç’in değişimi, gelişimi ve ileri noktalara taşınması için uğraş verilmesi, emek harcanması, birliktelik ruhunun perçinleştirilmesi çağrılarında bulunuruz.

 

 

Fakat bir ruhsal hastalık olsa gerek, çoğunlukla çok konuşur ama az iş yaparız. Her konuda bilge olduğumuzu sanıp, fikirlerimizi proje diye ortaya koyup yetkili makamları eleştiririz. Oysa proje mantalitesi çok daha farklıdır. İşin adı, nerede uygulanacağı, hedef kitlesi, fayda süresi ve maliyetlerin hesaplanıp nasıl karşılanabileceğini hesap ederek başlangıç için düğmeye basabilmektir.

 

Genç için fikirlerimiz, temennilerimiz elbette vardır. Olmasıda gerekir!

 

Ama asıl olması gereken, bunları nasıl projelendirip uygulayabileceğimizdir.

 

Örneğin; şu soruyu kendimize soralım; “Genç için ne yaptık?”

 

Ya da düzeltelim soruyu, “Genç için düşündüklerimizde hangisini hayata geçirebildik veya geçmesine vesile olabildik?”

 

Bulunduğunuz makamın bir önemi yoktur! Kamu görevlisi olma şartı da bulunmuyor. Bir öğrenci, esnaf veya sıradan bir vatandaş, Genç için çok önemli bir fikri projelendirip yetkili makamlara sunabilir! İşte bunu başardığımızda, Genç’in gelişimi daha da hız ve ciddi bir ivme kazanacaktır.

 

Hani yıllardır hep tartışır ve eleştirilerimizin sonuna “Genç için ne yaptılar?” diye de sorarız.

 

Sabah saatlerinde gündeme dair web gezintimi yaparken aklıma gelen bu soruya yanıt için arşivimi kurcaladım. Genç için yapılan birçok şey vardı aslında. Ama aktörler ve onların tutumları farklılık gösteriyordu. Siyasi aktörler bir yana, bürokratların yaptıklarını da mukayese etmeden geçemedim!

 

Yapılanların yeterli olup olmadığı tartışılır elbette! Ama son yıllarda yapılanları görünce, mutlu olmamak elde değil. Tabi ki, bu mutluluğumun, kalan eksikliklerin giderilerek zirveye çıkması en büyük temennim.

 

Arşive baktım demişken, karşılaştığım ve kıymetli bulduğum bir haberde şu ifade geçiyordu; “2009-2011 yılları arasında ilk görev yeri olan Afyon’un Hocalar İlçesi’nde önemli hizmetlere imza atan Kaymakam Abdullah Köklü’nün adı, büyük emek ve başarılı çalışmalarından ötürü belediye tarafından inşa edilen parka verildi”

 

Sayın Abdullah Köklü, Genç’te görev yapıyor şuanda. Ama aradan geçen onca yıla rağmen hizmetleri unutulmamış ve Hocalar Belediyesi, bu yıl (2015) inşa ettiği parka “Kaymakam Abdullah Köklü Parkı” ismini vermiş.

 

“Afyon Hocalar’da parka ismi verilen bir kaymakam, Genç’e ne yapmış?”

 

Öncelikle siyasi ve bürokrasi kademesi ile ikili ilişkilerini iyi kullanıp, Genç ilçesinin 40-50 yıllık ihtiyacı olan kamu yatırımların gerçekleşmesini sağlayan Kaymakam Köklü, eğitim, sosyal, sportif, gibi alanlarda da onlarca yatırımlara imza attı. Bu yatırımlar, yazımızı fazlası ile uzatacağı için tek tek sıralamıyorum. Kaymakam bey yaptığı çalışmaları yılsonunda şeffaf bir şekilde basın ile paylaşıyor bizlerde sizlere aktarıyoruz. Merak eden vatandaşlarımız web sitemizden bulabilirler.

 

Kaymakam bey hakkında yazılacak çok şey var aslında…

 

Gençli olmayan ama biz Gençlilerden daha fazla bu ilçenin gelişimine kafa yoran, makamında oturup gününü imza atarak veya birkaç rutin incelemeyle tamamlayabilmek yerine proje hazırlayıp ilgili makamların kapısını aşındıran bir Kaymakamımızın olmasından mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.

 

Bir birimizi eleştirmek, kusurlarımız üzerinden yer yapmak ve daha birçok sıkıntıyı bir kenara bırakıp, ele ele vererek Sayın Kaymakamımız Abdullah Köklü gibi emek harcamış olsak, inanıyorum ki bugün bahsettiğimiz sıkıntıları çok kısa sürede aşmış oluruz.

 

Seçim telaşları bitti ve artık önümüzde 4 yıllık bir süre var. Siyasiler, bürokratlar, eğitimciler, esnaflar, kısacası Genç’te yaşayan ve Gençli olan herkes ele ele verip bu ilçenin kalkınmasına küçük de olsa bir katkı sağlarsa, göreceksiniz ki, bugün dilimize doladığımız birçok sıkıntıyı aşmış ve yeni gelişimleri konuşuyor olacağız.

 

Sevgiyle, hoşgörüyle, muhabbetle bir araya gelelim ve kadim ilçemizin gelişimine hep birlikte katıda bulunalım.

 

Tüm bu dileklerime bir ek daha yapmak istiyorum.

 

Demin söylediğim gibi, bu ilçede siyasi ya da bürokratik alanda görev yapan herkesin az ya da çok, bir katkısı olmuştur. Ama çalışan ve bir Genç sevdalısı olarak hizmet edenleri onure etmemiz, bağrımıza basmamız gerektiğini de düşünüyorum.

 

Ve diyorum ki, hem sevgi ve muhabbet dolu yaklaşımıyla kısa sürede halkın gönlünde geniş yer edinen, hem de hizmetleriyle Genç’imize çok önemli katkılar sağlayan, köklü değişimin mimarı İlçe Kaymakamımız Sayın Abdullah Köklü’nün ismini bir park, gençlik veya kültür merkezine verelim. Çalışanı onure edelim, gelecek süreçte görev yapacaklara yaşayan örnekler sunalım.

 

Sayın Valimizden, Belediye Başkanımızdan bu hususta bir jest beklediğimi ifade ediyor, Genç için emek ve çaba harcayan herkesi alkışlayacağımızı, görevini yapmayanları da doğru temellere dayanarak eleştirmekten kaçınmayacağımızın altını çizmek istiyorum.

 

Selam ve saygılarımla…


Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
oyalama politikasi gudmeden...Kral çıplak./M.D.oglu - 2015-12-20 22:56:28
Genc ilçesi herseyin en iyisini hakkediyor.Koklu genç için bir sans. bürokratlar bunu iyi değerlendirmeli ve asgari müşterekte sayın Köklünun kararlarına ve hizmet projelerine destek vermelidirler.yani demem şu ki;sadece köklüyle olacak is değildir kalkinma.
Selim Artan/Köklü ile köklü degisim - 2015-12-15 20:42:34

Genc için herkesin birlik beraberlik içinde olması gereken bir dönemdeyiz.gencte ki klu ile köklü değişimleri görmeyen ya Kördür yada umursuz.Ahmet bey ayrıca bu konuda duyarlılık gösterip böyle bir yazıyı kaleme aldığınız için emeğinize ve yüreğinize saglik

Dr. karadag - 2015-12-15 20:35:02
Ahmet Bey gazetenizi ve sitenizi sosyal medyadan takip ediyorum.sitenizde köşe yazılarını ilgi ile okuyorum.Son yazınızi Genç ilçesini bir yerlere taşımayana calisan sayın Kaymakam Abdullah Koklu beye ayirmissiniz.yazinizda eksik var fazla yok.Burokratik islemlerde yetkileri dahilinde kimlerin söz hakkı varsa Gerek Genç için gerekse Sayın Köklü için geregini yapmaları lazım. Bizler eski düzenide eski gencide çok iyi biliyoruz.Sayin Köklünun isminin Gencte ki bir liseye veya başka Bir kuruma verilmesi çok yerinde olur.Bu ilçeye hizmet edenleri baş tacı etmemiz gerekir.
SERHAT - 2015-12-09 15:24:36

Genç Ekspress Gazetesi Yazı işleri Müdürü Sy Ahmet SAYILIR bey öncelikle bu konuyu ve sorun teşkil eden eksikleri köşe yazına taşıdığın için emeğine sağlık bu tür konuları sürekli gündeminde tutmayı umuyorum ve başarılarının devamını diliyorum..Sy kaymakamımız Abdullah KÖKLÜ'YÜDE ilcemize yaptıgı revizyon projelerınden dolayı kendisine teşekür ederim daha güzel projeler icin başarılarının devamını dilerim...Bu memlekete ne yaptılar sorusuna her gün defalarca şahit oluyoruz AMA biz ne yaptık ne yapabiliriz sorusuna gelince kocaman bir (O)cevabı bu memlekete herkes kendi şahsi işini son plana koyup memleket meselesı ve memleket projelerınden dem vurmayana kadar hep yerınde sayarız bütün gençli hemşerilerımizden bu konuda duyarlı olmasını isterım...

TURAN AKSU - 2015-12-09 11:09:14
Değerli kardeşim Ahmet SAYILIR bey öncelikle bu konuyu ve sorun teşkil eden eksikleri köşe yazına taşıdığın için emeğine sağlık diyorum. yukarıda yazındada belirttiğin gibi Hani yıllardır hep tartışır ve eleştirilerimizin sonuna “Genç için ne yaptılar?” diye de sorarız demişsin, Bende İlçede yıllardır yaşamakta olan bir birey olarak yazdıklarına katılıyorum ve hep yanındayım. Gencimiz için taş üstüne taş koyanı destekler, taş üstünden taş alanı ve yıkanın da her zaman karşısında oldum, İlçemiz adına yapılan yatırımlara bakarsak Değerli Kaymakamımızın katkılarına karşı kıyas bile yapılamaz, İlçemizdeki Eski yapıların yapısı günden güne yenileniyor, okullarımız, camiler, taziye yerleri, kültür merkezi, milli eğitim, halk eğitim, Öğretmen evi revizyonu v.b. bir çok kurum binası Kaymakam beyin üstün gayret ve çabaları ile meydana gelmiştir. Katkısı olan herkesten Allah razı olsun.
Diğer Ahmet SAYILIR Yazıları
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016