bingöl Dent Avrupa Diş
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu yazı 27 Ekim 2017, Cuma 18:28:02 tarihinde eklendi. 1253 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜLKEMİZİN GÜNDEMİ... - Ziya SÖZEN

ÜLKEMİZİN GÜNDEMİ...

Her zaman ki gibi son günlerde ülkenin gündemi halkımızın büyük bölümünü ilgilendirmeyen suni gündemle meşgul ediliyor. Halkımızın büyük bölümünü ilgilendirmeyen olaylar gündemin ilk sıralarına alınırken, asıl hayati meseleler gündemin arka sıralarında kalıyor.


Yeni bir partinin kurulması, Belediye Başkanlarının istifası, Süper lig maç sonuçları vb. olaylar elbetteki önemlidir ve ülkenin gündeminde yer alması lazım. Bunlar gündemin ilk sıralarına alınırken Diyarbakır’da vatan savunması için evinden çıkarken PKK Terör örgütü tarafından  haince, kalleşçe mahalle ortasında arkadan kafasına sıkılmak suretiyle şehit edilmesi olayının basında 20 saniyeden fazla yer almaması son derece vahimdir. Hiç bir olay vatanını savunurken şehit edilen bir askerimizin hayatından daha değerli olamaz, olmamalıdır. Bir ünlünün evlenmesini, yada eğlenmesini olayı saatlerce magazin haberlerinde yer alırken ülkemizin ordusunun sınır dışında savaş halinde olması çokta önemsenmiyor. 


Türkiye’nin birinci gündemi Belediye Başkanlarının istifası, yeni kurulan partinin kurucular kurulu üyelerinin kim olduğu, hangi ünlünün evlendiği veya boşandığı olmamalı. Ülkemizin en önemli meselesi terörle ve teröristle mücadele sorunudur. Çünkü dünyada aynı anda üç terör örgütüyle mücadele eden başka bir ülke yoktur. Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir ülkede yaşıyoruz.


Bu şartlarda Askerimizin, polisimizin ve korucumuzun teröre karşı yürüttüğü olağanüstü mücadelesi görmezden gelinmemelidir. Çok zor şartlarda görev yapan korucularımız şehit olurken bazen ekranda bile yer bulamıyorlar.Oysa hiç bir şey insan hayatından daha değerli olamaz. 
Basının bu konuda duyarlı ve tutarlı olmasını temenni ediyoruz. Tabiki bunu yapmak içinde milli ve yerli bir basına sahip olmamız lazım. Ama maalesef Türkiye’deki çok önemli basın kuruluşları göbekten bir yerlere bağlı ve bağımlıdırlar. 


Böyle oldukları için maalesef toplumun değer yargılarından uzak yayınlar yapılmakta, toplum bu yayınlarla ahlaki ve insani değerlerden uzaklaştırılmaktadır. Bir ülkede magazin haberleri, evlilik programları, spor müsabakaları, içi boş siyasi meseleler vatanını bayrağını ve ezanını savunurken şehit olan bir askerin Şahadet haberinden daha önemli olarak gösteriliyorsa, kusura bakmayın o toplum çok büyük belalar ve musibetlerle karşı karşıya kalacaktır. Dünyanın büyük devletleri dediğimiz ABD, Rusya bir askeri için bütün dünyaya savaş açmayı göze alabiliyorken, bizim ülkemizde mahalle ortasında askerimize, polisimize ve güvenlik korucularımıza kurşunlar sıkılıyorken, kimseden ses seda çıkmıyor. Çözüm sürecinde 16 güvenlik korucumuz çarşı ortasında çocuklarının ve vatandaşların gözleri önünde teröristlerce arkadan kafalarına sıkılmak suretiyle şehit edildiler. Bu teröristler ellerini, kollarını sallayarak olay yerinden uzaklaştılar. Bu şahadet olaylarının çoğu basında yer bile almadı. Bunlar kim için, niçin şehit ediliyorlar sorusunu kaç kişi kendimize sorduk? Bu askerler, polisler ve korucularımız orda savaşmasalar biz Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de, Trabzon’da sıcak yataklarımızda yatıp ahkam kesebilecekmiyiz? Milliyetçilik naraları atabilecekmiyiz? 


Bu bağlamda herkesin ne yapıyoruz, bu ülke nereye gidiyor, bizim için mücadele vererek hayatlarından vazgeçenlere biz ne kadar sahip çıkıyoruz sorusunu kendine sorması lazım. Daha iki gün önce Diyarbakır’da haince ve kalleşçe mahalle ortasında Şehit edilen uzman çavuşumuzun cenazesine hangi siyasiler katıldı? Hangi siyasi parti lideri meclis kürsüsünden yada katıldığı tv programında olayı kınadı? Bu ülke sadece Süleyman Soylu’dan, Devlet Bahçeli’den, Recep Tayyip Erdoğan’dan ibaret değildir.Eğer askerimizin, polisimizin, korucumuzun şahadeti diğer siyasileri ilgilendirmiyorsa, batsın onların siyaseti. Bana ne onların siyasetinden, partisinden,logosundan, kurucusundan. Bana ne sizin vekilinizin cezaevinde olup olmamasından. Lütfen silkelenelim, titreyelim ve kendimize gelelim. Başımıza 15 Temmuz hain darbesi gibi bir bela daha gelmeden lütfen gaflet uykusundan uyanalım. Yarın çok geç olmadan. 

Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Ziya SÖZEN Yazıları
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016