bingöl Dent Avrupa Diş
GENÇ’İN YILDIZLARI BURADA YETİŞECEK
O MEZRALAR ELEKTRİĞE KAVUŞTU
SÖZEN, “EMNİYET BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ”
BAYAN POLİSE SEVGİ ÇEMBERİ
Bu yazı 26 Şubat 2018, Pazartesi 12:38:12 tarihinde eklendi. 1132 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Çocuğu Olarak Benim Gözümden Nazlı Çelik - Ziya SÖZEN

Şehit Çocuğu Olarak Benim Gözümden Nazlı Çelik

Nazlı ÇELİK, bir özel televizyon kanalında haber spikeri. Nazlı Çelik hanımefendiyle tanışmıyoruz, hiç yüz yüze de görüşmedik. Herkes gibi onu Televizyonda sunduğu kendine has haber spikerliğinden dolayı tanıyoruz. Her gece Televizyon aracılığı ile evlerimize konuk oluyor.

Nazlı Çelik’i bir çok  haber spikerlerinden ayıran en önemli özelliği boynundan hiç çıkarmadığı ay yıldızlı kolyesi, Şehit haberleri sunarken gözlerine yaş dolması ve boğazına hıçkırıkların düğümlenmesi. Şehit haberlerinin verdiği acıyı sözde değil, özde hissetmesi onu bir çok haber spikerinden ayıran en önemli özelliği.
Evet Nazlı Çelik hisleriyle, duygularıyla, yaşantısı ile, duruşu ile tam bir vatan, bayrak sevdalısı.

Bazen onu Şırnak Kato dağında, bazen Hakkari Yüksekova da, Bazen Siirt’te, Bazen Diyarbakır’da mehmetçiklerimizle beraber operasyon bölgesinde görürüz. Korkusuz, cesur bir Türk kadını. Bir çok erkekten daha delikanlı bir duruş gösteren biri.

Nazlı Çelik sadece bir haber spikeri değil, Şehit Ailelerimizin, Gazilerimizin duygularına tercüman olan, onların sesi olan, bu duyguları benliğinde yaşayan biri. Şehit haberleri verirken yüreğinin en az Şehit Aileleri kadar acıdığını, gözyaşına boğulduğunu zaten haberleri izleyen hemen herkes farkeder.

Basın ve akademi çevresinin içinde ülkemize ve milletimize bunca ihanet eden kişiler varken, Nazlı Çelik’in bu milli ve dik duruşunu bir çok kişinin örnek alması gerektiğini düşünüyorum.

Nazlı Çelik bu tavırlarıyla başta biz Şehit Aileleri ve Gazilerimizin olmak üzere, Vatanını, Milletini seven her Türk vatandaşının gönlünde yer edinmiştir. Bu asil tavırları ile bir Şehit Çocuğu olarak Nazlı Çelik hanımefendiye teşekkür ediyoruz ve Nazlı Çelik’lerin sayılarının artmasını temenni ediyoruz.

Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Ziya SÖZEN Yazıları
1 2 3 4
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016