Yeni başkan Güler'den ilk açıklama

Bingöl kamuoyunun bir süredir merakla beklediği AK Parti Bingöl İl Başkanı Kim Olacak? sorusu dün akşam yanıt buldu. Başbakan Binali Yıldırım'ın adaylarla yaptığı görüşmenin neticesinde Mehmet Hanefi Güler, AK Parti Bingöl İl Başkanı oldu. Güler; Hep birlikte el ele vererek memleketimiz için tüm gayreti sarf edeceğiz.
 Yeni başkan Güler'den ilk açıklama Yaklaşık bir aydır devam eden AK Parti İl Başkanlığı yarışında dün akşam son nokta koyuldu. Önceki gün haberdar edilen 9 aday, dün akşam AK Parti Genel Merkezi'nde önce Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ile görüştüler. Daha sonra Çankaya Köşkü'ne geçen adaylarla bu kez Başbakan Binali Yıldırım görüştü. Buradaki görüşmenin neticesinde AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler olarak açıklandı.

 

GÜLER'DEN BİRLİK VURGUSU

 

AK Parti Bingöl İl Teşkilatı'nın yeni başkanı Mehmet Hanefi Güler, Bingöl Online Gazetesi'ne yaptığı açıklamasında, öncelikle süreçte desteğini ve dualarını esirgemeyen tüm Bingöl Halkına teşekkür etti.

 

AK Parti'nin Bingöl'de yeniden şahlanması, daha güçlü bir tablo oluşturularak hak edilen noktaya ulaşması için AK Parti teşkilatları ve tüm AK Parti gönüllüleriyle el ele verip yoğun bir çaba içerisine gireceklerini kaydeden Güler; “İstişareye önem verecek ve memleket için yüreği yanan tüm bireylerin fikirlerini önemseyeceğiz. Birliğimizi en güçlü şekilde pekiştirip partimiz ve memleketimiz için elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz. Hiçbir şekilde ayrıma mahal vermeyecek, halkımızı topyekûn kucaklayacağız. Bilinmesini isterim ki, Bingöl'ün birliği ve beraberliği her şeyden önce gelir.” dedi.

 

“BİNGÖL'Ü DAHA İLERİ TAŞIMAK ÖNELİĞİMİZ OLACAKTIR”

 

Bingöl'ün kalkınması, gelişmesi ve özellikle istihdam alanlarının yaygınlaşması alanlarında yoğun bir çabasının olacağını vurgulayan Güler; “Masa başında oturan bir il başkanı olmayacağız. İlimize daha fazla kayma değer sağlayacak çalışmalarda yer alacak ve bu alanda yoğun mesai harcayacağız. Bingöl'ümüz için sağlanacak ne tür bir güzellik varsa, onun kazanımı için tüm gücümüzle çalışacağız. Bu konuda halkımızın de desteğiyle inşallah daha iyi günleri hep birlikte karşılamış olacağız” diye konuştu.

 

OLGUNLUKLA GEÇEN BİR SÜREÇ OLDU

 

Süreç boyunca olgunluk gösteren ve saygın bir çerçevede son güne kadar gerekli hassasiyeti gösteren tüm adaylara teşekkür eden Güler, şöyle devam etti.

 

“Sükûnet içerisinde sürecin tamamlanmış olması memnuniyet vericidir. Bu itibarla, beraber ilimiz için emek harcayacağımız AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz'a, Milletvekilimiz Sayın Enver Fehmioğlu'na, Kalkınma Bakan Yardımcımız Sayın Yusuf Coşkun'a, Bingöl Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi'ye, ilçe ve belde belediye başkanlarımıza, ilçe ve belde teşkilat başkanlarımız ve üyelerine, gençlik ve kadın kolları teşkilatlarımızın başkan ve üyelerine, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerimize, partimizin tüm kademelerine ve halkımıza destek ve duaları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Aday olan arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca, bugüne kadar partimiz için emek harcayan tüm il ve teşkilat başkanlarımıza da teşekkürlerimi iletiyor, bundan sonraki süreç yine hep birlikte istişare edecek, fikirlerimizi paylaşacak ve ortak bir kararla hizmetlerimizi sürdüreceğiz.”

 

“OMUZLARIMIZA YÜKLENEN SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDEYİM”

 

Layık görüldüğü görevden ötürü omuzlarına büyük bir sorumluluk yüklendiğinin bilincinde olduğunu da ifade eden Güler; “Liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a sonsuz şükranlarımı sunuyor, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mustafa Ataş'a, Bölge Koordinatörümüz Sayın Mücahit Daloğlu'na, İl Koordinatörümüz Sayın Azmi Ekinci'ye ve süreçte emek sarf eden tüm partili kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. İktidar partisinin il başkanı olmanın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilincinde olan bir kardeşiniz olarak, bu görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım. Rabbim, bizleri mahcup etmesin. Halkımızın dua ve desteklerini bekliyor, hep birlikte yeniden şahlanış meşalesini yakarak emin adımlarla yarınlara yürümeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

http://www.gencinsesi.com adresinden 17 Ocak 2018, 08:09 tarihinde yazdırılmıştır.