SYDV 2017 YILSONU RAPORU AÇIKLANDI

Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından 2017 yılı içerisinde ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımların raporlarını açıkladı. Merkezi ve Vakfın öz kaynakarından yapılan ayni ve nakdi yardımların toplamı 14 milyon lirayı aştı.
SYDV 2017 YILSONU RAPORU AÇIKLANDI

Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), yardımlaşma ve dayanışma kapsamında yaptığı yardımlar ile ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü.

 

SYDV'nin oluşturduğu 2017 yılsonu raporları açıklayan Genç Kaymakamlığı, "2017 yılının tamamında SYDV olarak 8 bin üzeri kişiye yardım yapıldı. Bu yardımlar, Merkezi ile vakıfın özkaynakları olarak yapılan yardımlardır. Ayni yardımlar, muhtaç ailelere gıda yardımı, yakacak kömür yardımı, barınma yardımları, afet yardımları ve öğrenci yardımlarıdır. Öte yandan nakdi yardımlardır. Bu yardımlarda, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım programı, şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, şartlı gebelik yardımı, muhtaç asker ailesi yardımı, engelli aylığı, engelli yakını aylığı, yaşlı aylığı, muhtaç asker çocuğu yardımı, öksüz yetim yardımlarında toplam 14 Milyon 955 Bin 106 TL yardım yapıldı” denildi.

http://www.gencinsesi.com adresinden 14 Aralık 2018, 03:32 tarihinde yazdırılmıştır.