DARBECİ GENERALLE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VERİLDİ

Bingöl’de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin davada, 49. Komando Tugay Komutanlığındaki eylemlere ilişkin dönemin Tugay Komutanı Tuğgeneral Yunus Kotaman’ın da aralarında bulunduğu 4 sanık için müebbet hapis cezasına hükmedildi.
DARBECİ GENERALLE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VERİLDİ Bingöl 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya dönemin 49. Komando Tugay Komutanı eski Tuğgeneral Yunus Kotaman'nın da aralarında bulunduğu tutuklu 2 yarbay ile 1 binbaşı, tutuklu bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

 

Dün sabah saat 10.00’da başlayan ve akşam saat 18.00’a kadar devam eden karar duruşmasında, 1 general, 2 yarbay ve 1 binbaşıya müebbet hapis cezası verildi.

 

Avukatların savunmalarının ardından sanıklara son sözleri soruldu. Sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek beraatlarını talep etti.  Mahkeme heyeti müzakere için ara verdi.

 

Aranın ardından Mahkeme başkanı 49. Komando Tugay Komutanı eski tuğgeneral Yunus Kotaman ile 2 yarbay ve 1 binbaşı hakkında TCK'nın 309. maddesi gereğince "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

 

Mahkeme başkanı takdiri hafifletici sebep olmadığından indirim yapılmasına ve şartlı tahliyeye yer olmadığına karar verdi.

http://www.gencinsesi.com adresinden 16 Ocak 2019, 04:44 tarihinde yazdırılmıştır.