ERDOĞAN, GENÇLİ BABA İÇİN TALİMAT VERDİ

Gençli Veysi Abay, AK Parti'nin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek; Allah aşkına bu çocuğa sahip çık. Sana geldim usta diyerek hasta olan kızı için yardım talebinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Sağlık Bakanına talimat vererek gerekenin yapılmasını istedi.
ERDOĞAN, GENÇLİ BABA İÇİN TALİMAT VERDİ

Genç ilçesinden hasta olan kızını alıp AK Parti'nin grup toplantısına katılan hemşerimiz Veysi Abay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını sürdürdüğü sırada araya girerek, ‘Sana geldim usta' dedi.


Çocuğunu kaldırarak Erdoğan'a gösteren Abay; “Allah aşkına beni dinle Cumhurbaşkanım, Allah aşkına. Allah aşkına bu çocuğa sahip çık. Yanlış ameliyat yaptılar. Bende sana geldim usta. 5 dakika Allah için bu çocuğa sahip çık. Saygılar” diyerek kendilerine yardım edilmesini istedi.

 

Sözlerini keserek Abay'a kulak veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a talimat vererek gerekenin yapılmasını istedi.

 

SAĞLIK BAKANINA ANINDA TALİMAT

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sabırla Abay'ı dinledikten sonra "Tamam, tamam" deyip Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ı işaret edip gerekenin anında yapılması için talimat verdi. Erdoğan, "Bizim Sağlık Bakanımız Ahmet Bey burada mı? Ahmet bey, hemen balkondan aşağı gelsin de bir görüş." dedi. Erdoğan'ın sözleri üzerine Sağlık Bakanı Ahmet Demircan hemen yerinden kalkıp balkona doğru gitti. Bu hareketin ardından AK Parti grubu alkıştan yıkıldı.

http://www.gencinsesi.com adresinden 16 Ocak 2019, 05:32 tarihinde yazdırılmıştır.