O YURDUN İHALESİ GERÇEKLEŞTİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Genç Yatılı Bölge Okulu için yapılması planlanan 200 kişilik modern kız öğrenci yurdun ihalesi gerçekleşti.
O YURDUN İHALESİ GERÇEKLEŞTİ

Genç’te okuyan lise ve ortaokul öğrencilerin barınma sorununu ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda ilçe merkezinde biri 300 kişilik diğeri 200 kişilik olmak üzere 2 adet modern yurdun yapımı gerçekleşmiş, Genç Yatılı Bölge Okulu (YBO) için 200 kişilik yurdun yapımı ile ilgili de girişimde bulunulmuştu.

 

Yapılan girişimler sonucunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteği ile Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı tarafından Genç Yatılı Bölge Ortaokulu yerleşkesinde inşa edilecek 200 kişilik kız yurdunun yapım işi ihaleye çıktı.

 

31 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 14.00 Genç Kaymakamlık toplantı salonunda 4 milyon 900 bin lira ile ihalesi gerçekleşen 200 kişilik modern kız yurdu, okulun yerleşkesinde yapılacak.

 

Gerçekleşen ihalenin ardından ihaleyi alacak yüklenici firma ile yapılacak güvenlik soruşturmasının ardından sözleşme imzalanacak. Sözleşmenin imzalanmasının ardından 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. İşin süresi ise yer tesliminden itibaren 500 takvim günü olarak öngörülüyor.

http://www.gencinsesi.com adresinden 25 Mart 2019, 17:24 tarihinde yazdırılmıştır.