TEŞVİK BELGESİ İMZALANDI

2011 yılından buyana Bingöl'de yatırım yapması beklenen SÜTAŞ, süper teşvik paketi kapsamında Bingöl'deki yatırımını hayata geçirecek.
TEŞVİK BELGESİ İMZALANDI

BMC, SASA, Alvi Medica, Assan, Atayurt, CFS, Dow Aksa, Ekore, Ersan, İpek Mobilya, Most Makine, Siirt Bakır, Metcap Enerji, TUSAŞ, Oyak Renault, Yıldız Metalurji, Vestel, Sütaş ve Tosyalı'dan oluşan 19 firma teşvik belgesini alarak, 23 proje için teşviklerden yararlanacak.

 

Süper teşvik olarak adlandırılan tanıtımı ve teşvik belgesi dağıtım töreni, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımı ile gerçekleşti.

 

135 milyar TL yatırım bedeli olan ve 34 bin doğrudan, 134 bin de dolaylı istihdam sağlayan yatırımların içerisinde SÜTAŞ'ın Bingöl projesi de bulunuyor.

 

Entegre teknik büyükbaş hayvancılık olan SÜTAŞ'ın Bingöl projesi 647 milyon TL tutarında olacak.

 

Bin 90 kişiye doğrudan, 4 bin 905 kişiye ise dolaylı istihdam sağlayacak olan yatırım için arazinin şartları da hazır hale getirildi.

 

Bingöl ekonomisine katkı sağlayacak olan yatırım 2011 yılından buyana gelip gelmeyeceği de konuşuluyordu.

 

7 yıllık bekleyişten sonra gelmesi süper teşvik paketi ile netleşen SÜTAŞ'ın Bingöl yatırımının Bingöl'e hayırlı olmasını diliyoruz.


http://www.gencinsesi.com adresinden 21 Nisan 2019, 15:12 tarihinde yazdırılmıştır.