2 Haftalık ‘Açık Kapı’ya 57 başvuru

İçişleri Bakanlığı’nca 2 hafta önce Bingöl Valiliğinde kurulan ‘Açık Kapı’ birimine 57 başvuru yapıldı. Vatandaşlar kapı kapı dolaşmak yerine ‘Açık Kapı’ birimine giderek problemlerini daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyor.
2 Haftalık ‘Açık Kapı’ya 57 başvuru

İçişleri Bakanlığı, devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, vatandaş başvurularını sonuçlandırma sürelerini kısaltmak, vatandaş memnuniyetini artırmak üzere geçen yıl “Milletin Kapısı” sloganıyla ‘Açık kapı’ projesini başlatmıştı.

 

Proje kapsamında Bingöl Valiliğinde de kurulan açık kapı birimlerinde vatandaş, özel eğitim almış çalışanlarca karşılanıyor, her konudaki talep, şikâyet ve önerilerini başta valiler olmak üzere, diğer kurumlara iletebiliyor.

 

Bingöl Valisi Ali Mantı, valilik binasında ‘Açık Kapı’ birimini ziyaret etti. Özel eğitim almış çalışanlar tarafından karşılan Vali Mantı, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Vatandaşların sorunlarının kısa sürede kurumlar tarafından cevaplandığını aktaran birim çalışanları, kısa sürede 57 başvuru aldıklarını, 10 başvurunun olumlu, 16 başvurunun olumsuz, kısmen olumlu kısmen olumsuz başvuru sayısının 14 ve cevap bekleyen başvuru beklenen başvuru sayısının ise 17 olduğunu iletti.

 

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Vali Mantı ise, “Son derece yetkin, güler yüzlü ve vatandaşın derdinden anlayan personellerden tarafından Açık Kapı projemiz devam ediyor. Amacımız bu projeyle vatandaşları daha çok bilinçlendirmek. Problem ve sıkıntılarının hangi kurumda giderileceğine dair onlara yol göstermek. Hızlı bir şekilde vatandaşların problemlerini dinleyerek, hangi kurumda çözülmesi gerektiğini zaman kaybetmeksizin vatandaşın sıkıntısını çözmek. Amacımız vatandaşımızı kurum kurum, kapı kapı gezdirmeden hızlı, etkin bir şekilde gitmesi gereken kuruma yönlendirmek. Bu arada kurumlarımızı da hem uyarmak hem de hızlandırmak amacıyla bu proje başladı. Bir hafta içinde 50 üzerinde başvuru oldu. Bu başvuruların da birçoğu olumlu sonuçlandı” diye konuştu.

http://www.gencinsesi.com adresinden 21 Nisan 2019, 15:22 tarihinde yazdırılmıştır.