AK Parti İl Başkanı Güler’den ‘Eurovision’ açıklaması!

AK Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in Eurovision Şarkı Yarışması’na ilişkin açıklamalarına destek verdi.
AK Parti İl Başkanı Güler’den ‘Eurovision’ açıklaması!

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Eurovision Şarkı Yarışması’na ilişkin, “Şu anda katılmayı düşünmüyoruz. Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, ‘Aynı anda hem erkeğim hem kadınım’ diyen birini saat 21.00’de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki. Avrupa Yayıncılar Birliği’ne, Eurovision’la ilgili olarak ‘Siz saptınız değerlerinizden.’ dedim. Bundan dolayı başka ülkeler de çıktı.” Açıklamasını yapmıştı.


AK Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’e destek verdi. Güler, twitter hesabından, ‘‘TRT Genel Müdürü @ibrahimeren’i destekliyor; kültürümüzle ilgisi olmayan bu tür etkinlik ve programlardan tüm kanallarımızın temizlenmesini temenni ediyorum!’’ paylaşımını yaptı.


http://www.gencinsesi.com adresinden 24 Mayıs 2019, 13:55 tarihinde yazdırılmıştır.