Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


1 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

8 Aralık 2021 - 18:28

1 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Bingöl’ün uzun yıllardır beklediği doğalgaz, kent merkezine ulaştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla düzenlenen açılış programında bilgi veren Doğugaz Genel Müdürü H. Kadir Gülüm, çalışmaların tamamlandığı bölgelerde, aboneliklerin 1 Temmuz’da alınmaya başlanacağını söyledi.

1 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR
Son Güncelleme :

02 Haziran 2016 - 16:16

Bingöl kent merkezine 2 kilometre uzaklıktaki boru hatlarının kent merkezine ulaştırılmasından dolayı, açılış programı düzenlendi.

İnalı Mahallesi’nde düzenlenen açılış programına, AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

 

“DOĞALGAZ KENT MERKEZİNE ULAŞTI”

Programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Bingöl’ün uzun yıllardır beklediği doğalgazın kent merkezine ulaştığını söyledi.

Yılmaz; “Bingöl’ümüz uzun zamandır doğalgaz bekliyordu ve artık doğalgaz Bingöl’e geldi diyebiliriz. Doğalgaz çalışmalarında tesisat ve dağıtım belli bir süreç içerisinde gerçekleştirilmiş olacak. Ben bu hizmetin şehrimize ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Doğalgazın hava kalitesi anlamında çok önemli olduğuna vurgu yapan Yılmaz, “Doğalgazın kullanıldığı illerde özellikle kış aylarında hava kalitesinde çok ciddi iyileştirmeler olduğunu görüyoruz. Özellikle okul ve kamu kurumlarının olduğu bölgelerde eğer kömür kaliteli değilse ciddi bir hava kirliliği oluyor. Doğalgazla birlikte bu kirlilik ortadan kalkmış olacak. Doğalgaz sadece ısıtmada kullanılmıyor, aynı zamanda mutfak ve banyoda da kullanılıyor. Çok daha ucuza artık zahmetlere girmeden bu hizmetlere kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.

 

“DOĞALGAZ DAĞITIM ŞEBEKESİNİN TESİSİNE BAŞLANILDI”

Doğalgaz çalışmalarına ilişkin basın mensuplarına bilgi notu veren Doğugaz Genel Müdürü H. Kadir Gülüm, doğalgaz dağıtım şebekesi düzenlenmesi faaliyetlerine 09 Mayıs 2016 Pazartesi günü fiilen başlanıldığını söyledi.

Gülüm; “2016 yılı yatırım programımızda, İnalı ve Kültür mahallelerinde kentsel dönüşüm dışında kalan binalar ile İnönü Mahallesinde ki TOKİ konutlarına doğalgaz sunumu­nun yapılması hedeflenmektedir. Şehit M. Gündoğdu Köyü Düzağaç mevkiinde inşası devam eden Bingöl Doğalgaz Şehir Giriş İstasyonundan itibaren 4.250 m.-10" çapındaki çelik doğalgaz borusunun montajı tamamlanmış, İnalı Mahallesinde şehir imar sınırına girilmiştir. Diğer bir yandan, Belediye Başkanlığımız önderliğinde FEDAŞ ve TELEKOM Müdürlükleri ile sağlanan koordinasyonla, inalı Mahallesi cadde ve sokaklarına doğalgaz dağıtım şebekesinin tesisine de başlanılmıştır” dedi.

İnalı Mahallesi’nden başlamak üzere, alt yapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokakların içinde bulunduğu her bir sektöre derhal doğalgaz verilmek suretiyle faaliyetlere devam edileceğini kaydeden Gülüm, “Böylece doğalgaz verilmesi hedeflenen bölgenin tamamında faaliyetin tamamlanması beklenilmeden, bölgesel gaz sunumu suretiyle, kış sezonundan yeterli süre önce vatandaşlarımıza doğalgazı ulaştırmak planlanmıştır. Bu amaçla, alt yapı çalışmalarımız devam eden bu bölgelerde bulunan apartman yöneticileri ve kat- bina maliklerinin 01 Temmuz 2016 tarihinden itibaren abonelik başvurulan alınmaya başlanılacaktır. Anılan tarihten itibaren şirket ofisimize abonelik başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza her türlü teknik bilgilendirme yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV