"135 TL'LİK ZAM BİZLERİ ÜZMÜŞTÜR" | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Genç Haberleri - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Genç Haberleri – Genç Haber

27 Kasım 2020 - 21:00

“135 TL’LİK ZAM BİZLERİ ÜZMÜŞTÜR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Güvenlik Korucuların maaşını 135 TL zam yapılacağı haberini verilmesi üzere açıklama yapan Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, “Bu açıklama, 1590 TL gibi çok düşük maaş alan güvenlik korucularımızın beklentisinin karşılanmasının çok uzağında kalmış, güvenlik korucularımız arasında memnuniyet yaratmamış ve bizleri üzmüştür.” Dedi.

“135 TL’LİK ZAM BİZLERİ ÜZMÜŞTÜR”
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2018 - 17:11

57 views

Ak Parti Erzurum mitingine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aylık 1590 TL maaş alan Güvenlik Korucuların maaşlarına 135 TL zam yapılacağı açıklaması yaptı.

 

Zam haberinin ardından Korucu camiası adına açıklama yapan Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Güvenlik korucuların yaşadıkları zorluklara değinerek korucuların durumdan memnun kalmadıklarını söyledi. Sözen, “Askerimiz ve polisimizle beraber gerek sınırlarımız içinde, gerek ise sınırlarımız dışında Afrin’de, Kuzey Irak’ta  kendilerine verilen her türlü görevi eksiksiz yerine getiren güvenlik korucularımız bugün itibari ile 1590 TL gibi asgari ücretin altında bir miktarda maaş almaktadırlar. Aldıkları bu maaşlarla ortalama 8 nüfusa bakan güvenlik korucularımız ailelerini geçindirememekte, temel ihtiyaçlarını karşılayamamakta ve çocuklarını okutamamaktadırlar. Güvenlik korucularımız bir taraftan terörle ve teröristle mücadele ederken, diğer taraftan olumsuz ekonomik Şartlarla ve zor hayat şartları ile mücadele etmeye çalışmaktadırlar. Vatan bayrak ve mukaddes değerler uğruna gözünü kırpmadan ölmeyi göze alan güvenlik korucularımızın geçim derdine düşmeleri 21. yüzyıl Türkiye’sine yakışmamaktadır. Uzun süredir konfederasyon, federasyon ve dernekler olarak korucularımızın maaşlarında ciddi bir iyileştirme yapılması beklentisi içerisindeydik. Bu beklentimizin seçim öncesi karşılanması, duyurulması güvenlik korucuları camiamıza bir moral motivasyon sağlamasını beklemekteydik.” Dedi.  

 

“Maaşlarımıza 135 TL zam yapılması bizleri üzmüştür”

 

Askeri personele yapılan 400 TL ‘lik karşısında kendilerinin maaş zammı oldukça az olduğunu altını çizen Sözen, “Bugün Ak Parti Erzurum mitinginde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından güvenlik korucularımızın maaşlarına 135 TL zam yapılacağı açıklaması yapıldı. Bu açıklama 1590 TL gibi birçok düşük maaş alan güvenlik korucularımızın beklentisinin karşılanmasının çok uzağında kalmış, güvenlik korucularımız arasında memnuniyet yaratmamıştır. Geçen haftalarda beraber görev yaptığımız Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızın maaşlarında 400 TL iyileştirme yapılırken bizim maaşlarımıza 135 TL zam yapılması bizleri üzmüştür. Her zaman ve her ortamda devletinin milletinin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olan güvenlik korucularımız bu maaşı hak etmemekte ve bu maaşla ailelerini geçindirme imkanları bulunmamaktadır. Biz güvenlik korucuları camiası olarak Sayın cumhurbaşkanımızdan bu yapılan maaş zammının tekrar gözden geçirmelerini ve güvenlik korucularımızın maaşlarının en düşük devlet memuru maaşına endekslenmesini kendilerinden özellikle rica ediyoruz. Bugüne kadar güvenlik korucularımızın özlük haklarında birçok iyileştirme yapan Ak Parti Hükümeti’nin ve sayın cumhurbaşkanımızın bu iyileştirmeyi de yaparak biz güvenlik korucuları camiasını sevindireceğine olan inancımız tamdır. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki şimdiye kadar Güvenlik korucularımıza ne yapmışsa gene Ak Parti hükümeti ve Sayın cumhurbaşkanımız yapmıştır.” Diye konuştu.

 

“Cumhurbaşkanından beklentimiz maaşlarımızı iyileştirilmesi”

 

Beklentilerinin maaşları ve operasyon tazminatların iyileştirilmesi olduğunu belirterek hükümete çağrıda bulunarak açıklamasını sonlandıran Sözen, şunları söyledi:

 

“Seçim sloganlarında olduğu gibi “ Yaparsa yine AK Parti yapar” anlayışı içerisinde maaşlarımızın ve diğer Özlük haklarımızın Ak Parti hükümeti tarafından ve Sayın cumhurbaşkanımız tarafından iyileştirmesini bekliyoruz. Bizim Sayın cumhurbaşkanımızdan beklentimiz maaşlarımızın ve operasyon tazminatlarımızın iyileştirilmesi, geçen yıl güvenlik korucularına verilen sigortadaki eksikliklerin giderilmesi, gönüllü korucularımıza silah ruhsatı ve kadro verilmesi, gönüllü korucularımızın da tıpkı çalışan korucular gibi 55 yaşına geldiklerinde emeklilik hakkının verilmesi, emekli korucularımıza maaş iyileştirmesi yapılması, Üniversitede okuyan korucu çocuklarının öğrenim kredileri borçlarına af getirilmesi, öğrenim kredisi yerine kendilerine her yıl başbakanlık bursu verilmesi bizim öncelik arz eden acil taleplerimizdir. Şimdiye kadar camiamızla ilgili yaptıkları iyileştirmeler düzenlemeler için başta Sayın cumhurbaşkanımız başbakanımız hükümetimiz ve diğer Devlet büyüklerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz.”


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.