bsr recyclinghof berlin

3. YAYLA FESTİVALİ YAPILDI | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


3. YAYLA FESTİVALİ YAPILDI | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

21 Ekim 2021 - 00:09

3. YAYLA FESTİVALİ YAPILDI

Gelenekselleşen Bayırlı Köyü Yayla Festivali bu yıl üçüncüsü gerçekleşti. Yayla festivalinin her sene devam etmesi ve insanların bir arada bulunup kaynaşması için bu tür organizasyonlara destek verilmesi gerektiği belirtildi.

3. YAYLA FESTİVALİ YAPILDI
Son Güncelleme :

15 Haziran 2015 - 12:57

Vatansever Bingöl Solhan Mezrası ve Çevre Köyleri Derneği tarafından 3. Solhan Yayla Festivali Düzenlendi. Düzenlenen yayla festivaline, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İl Genel Meclis Üyesi Tayyip Kaya ve Solhan Belediyesi Meclis Üyesi Orhan Demir’in yanı sıra Bingöl Merkez ve ilçeler ile köylerden çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkısıyla düzenlenen yayla festivalinde dernek başkanı Abdulkadir Erkmen ile Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız birer konuşma yaptılar.

Davetli olup katılamayan İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Genel Kurmay İkinci Başkanı Org. Yaşar Güler, İstanbul 3. Ordu Komutanı Korg. Salih Ulusoy ile Ahmet Çinigöz’ün festivale katılamadıklarını üzüntülerini dile getiren mesajlarını Solhanlı Ses Sanatçısı Yakup Koçak okudu. Festivalde Yakup Koçak ve Yunus Kapağan’ın okudu Türküler eşliğinde vatandaşlar halay çekti.   

TANITIMIN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Solhan 3’üncü Yayla Festivalini Düzenleyen Vatansever Bingöl Solhan Mezrası ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Abdulkadir Erkmen, festivalin açılışında bir konuşma yaptı.

Erkmen: “Bizim yaylamızın; doğası güzel, havası güzel, suyu temiz, merası güzel, arıcılık yönünden elverişli, tereyağı, çökeleği, peyniri, balı meşhurdur. Her türlü bitki var. Güzel yaylamızın kıymetini bilelim.  Bunun kıymetini bilmek çok güzel bir duygudur. Tüm dünyaya sesimizi duyuralım. Sizin desteğinizle Kültür ve Turizm Bakanlığı katkısıyla festivalimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bundan dolayı Bakanlığımıza ve emeği gecen herkese teşekkür ederim.  Sayın Abdulhakim Yıldız Bey’e katkılarından dolayı teşekkür ederim. Kendilerine minnettarız.  Tüm dostlarımız aradılar gelemedikleri için üzgün olduklarını dile getirdiler. Biz onlara da teşekkür ederiz. Bu yıl çok yoğun olmamasının sebebi ise herkes çalışıyor olmasından dolayı katılım az oldu.  İnşallah bir daha ki festival için yoğun katılım olmasını diliyoruz. Siz destek verirseniz burayı, Solhan’ı turizme kazandıracağız. Burası dünyaya açılıyor. Bu vesileyle Solhan’ımızı turizme, ticarete açıp esnafımıza kazandıracağız. Herkes bundan fayda sağlar. Destek olmazsanız büyümesi ve gelişmesi için katkı sağlanamaz. Her türlü projemiz var. Belediye Başkanımızdan destek görmek istiyoruz. İşsizlik vardır ve bunun da çözmek istiyoruz. Ankara’daki milletvekillerimizde gelip yerinde görsün. Ne yazık ki kimseyi aramızda göremiyoruz.” İfadelerini kullanırken katılımcılara ayrıca teşekkür edip konuşmasını tamamladı.

İNSANLAR FESTİVAL İLE BİR ARAYA GELİP KAYNAŞIYORLAR…

Bingöl Merkez ve ilçeler ile köylerden katılımın olduğunu belirten ve festivale katılım sağlayan herkese teşekkür eden Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Festivali düzenleyen derneğimizin başkanı Abdulkadir kardeşime teşekkür ediyorum. Gerçekten çok önemli işler başardı. Gerçekten çok önemli hizmetlerde bulunuyor. Düşünün ki yıllardır bir araya gelemeyen insanları bugün burada bir araya getirdi. Bu vesileyle tanışma fırsatı oldu.  Ben huzurunuzda kedisine teşekkür ediyorum. Tabi bu tür festivallere katkı da gerekiyor. Sadece bir kişi ile olmuyor. Değerli dostlarımızdan, değerli iş adamlarımızdan Abdulkadir kardeşimize destek olmalarını istiyoruz. İnşallah bundan sonraki festivalleri daha yoğun ve daha güzel bir şekilde geçirmenizi diliyorum. Nasip oldu bizler de geldik. İlk katılımım oldu. Tabi ki bu güzellikleri görüyoruz, bir arada yaşıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Festivale katılan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İl Genel Meclis Üyesi Tayyip Kaya, İş Adamı Nevzat Yıldırım ve Çaytepe YİBO Okul müdürü Ziyaddin İpekçi'ye katılım belgeleri verildi.

 

 

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV