3.Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı Bingöl'de Yapılacak | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

16 Ocak 2021 - 23:08

3.Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı Bingöl’de Yapılacak

Fırat Kalkınma Ajansı ve Bingöl Üniversitesi işbirliği ile 15-16 Ekim 2015 tarihlerinde Bingöl’de 3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı düzenlenecek.

3.Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı Bingöl’de Yapılacak
Son Güncelleme :

14 Ekim 2015 - 12:19

69 views

Fırat Kalkınma Ajansı ve Bingöl Üniversitesi işbirliği ile 12 ülkeden 20 davetlinin katılacağı 3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı Perşembe-Cuma günü Bingöl Üniversitesi’nde düzenlenecek.

 

 

Konferansa; bölgesel sürdürülebilir kalkınma bilim adamları, stratejisyenler, uygulamacılar, işadamları, araştırmacılar ve akademisyenler tarafından tartışılacak.

İki yılda bir düzenlenen konferans ile uluslararası düzeyde akademisyenler,  politika yapıcıları ve uygulayıcıların bir araya gelerek bölgesel kalkınma konularında karşılıklı fikir alışverişinde bulunmalarına zemin hazırlanması ve bu alanda yapılan akademik ve pratik çalışmaların paylaşılacağı bir platform oluşturulması amaçlanıyor.

3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın himayelerinde, “Demokratikleşme ve Sürdürülebilir Kalkınma” ana temasıyla düzenlenecek olup, 214 bildiri özeti alınan kongrede 109 bildiri tam metin olarak sunulacaktır. Kongre’ye, Türkiye’nin değişik illeri ile Malezya, İsveç, İrlanda, Singapur, Litvanya ve İngiltere gibi 12 ülkeden gelecek 20 dolayında davetli konuşmacının da katılması bekleniyor.

 

Konferans ile uluslararası düzeyde akademisyenler, politika yapıcıları ve uygulayıcıların bir araya getirilmesi düşünülüyor. Konferansın amacı, Bölgesel Kalkınma alanında çalışmalarda bulunan bilim adamlarını, uygulamacıları ve üniversiteler dışındaki araştırmacıları buluşturarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilmelerine zemin hazırlamaktır.

Bu konferans ile uzun vadede; bölgesel Kalkınma konusunda uzman kişilerin katılımıyla gerçekleştirilecek tartışmalar ışığında Türkiye’de Bölgesel Kalkınma uygulamalarının geliştirilmesi yönünde görüş birliğine varılması ve bir yol haritası oluşturulmasına katkı sağlaması,  düzenlenecek konferansa katılacak bilim adamları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve bürokratlar aracılığıyla dünya genelinde Bölgesel Kalkınma konusunda yaşanan yenilikler konusunda bilgilenilmesi ve Türkiye’nin Bölgesel Kalkınmasına katkı sağlayacak şekilde bu yeniliklere ne ölçüde uyum sağlayabildiği ve neler yapması gerektiği ortaya konulması, Konferans, kapsamı ve katılımcıların nitelikleri itibariyle Türkiye için kısa ve uzun vadede önemli yararlar sağlayacak bir akademik platform oluşturulmasına katkı sağlaması, Konferans sonunda yayınlanacak bildiriler kitabı ile; Bölgesel Kalkınma konusunda literatüre önemli bir katkı sağlanması ve karar alıcılara yol gösterici bir eser ortaya konulması, Ayrıca konferansa davet edilecek yerel ve ulusal basın temsilcileri vasıtasıyla Türkiye’nin Bölgesel Kalkınma ve bilgi toplumu konusuna verdiği önem, ulusal ve uluslararası kamuoyuna duyurularak farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

 

 

Konferans konuşmacıları

 

ÜLKE / COUNTRY

     

Prof. Dr. Ab. Halim TAMURİ

Malezya International Islamic University College Selangor Rektörü

Malezya-Malaysia

Adnan DEMİR

DAP İdaresi Başkanı

Türkiye – Turkey

Ali Recep NAZLI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı

Türkiye – Turkey

Dr., Bülent ÖZKAN

İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Türkiye – Turkey

Professor, Charlie KARLSSON

Jönköping University

İsveç – Sweden

Dr., Emin Yaşar DEMİRCİ

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Türkiye – Turkey

Professor, Ephraim NIMNI

Queen's University

İrlanda – Ireland

Fuat KEYMAN

Sabancı Üniversitesi

Türkiye – Turkey

Prof. Dr., Güven SAK

TEPAV Başkanı

Türkiye – Turkey

Dr, Hanna Jaff BOSDET

Founder of Jaff Foundation for Education

Meksika – Mexico

Doç. Dr., Hüsnü KAPU

Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Türkiye – Turkey

Prof. Dr., İbrahim AK

Uludağ Üniversitesi SÜTAŞ Eğitim Koordinatörü

Türkiye – Turkey

Kamil TAŞÇI

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Türkiye – Turkey

Prof. Dr. Mazhar BAĞLI

Sosyolog

Türkiye – Turkey

Prof. Dr., Mehmet BARCA

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Türkiye – Turkey

Prof. Dr., Mehmet TANYAŞ

Maltepe Üniversitesi

Türkiye – Turkey

Professor Dr. Michael A. Fullen

University of Wolverhampton

İngiltere – UK

Mr. Mohamed JINNA

Chairman of United World Halal Development

Singapur – Singapore

Murat ALTUN

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, AB Mali Programları Daire Başkanı

Türkiye – Turkey

Nahit BİNGÖL

Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü

Türkiye – Turkey

Assoc. Prof Dr., Nor'ain OTHMAN

Universiti Teknologi MARA

Malezya – Malaysia

Prof. Dr., Shaya'a OTHMAN

Insaniah University

Malezya – Malaysia

Professor, Vilmante KUMPIKAITE

Kaunas University of Technology

Litvanya – Lithuania

Professor, Wojciech PIOTROWICZ

University of Oxford

İngiltere – UK

Prof. Dr. Yılmaz BİNGÖL

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Türkiye – Turkey

Prof. Dr. Zekai ŞEN

İstanbul Teknik Üniversitesi

 

 

Perşembe-Cuma günü gerçekleştirilecek 3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansında sunumlar İngilizce ve Türkçe yapılacak. Konferans, ilgili herkese açık ve ücretsiz olacak.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV