Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Ak parti Cevdet Çalbay ile devam dedi

Cevdet Çalbay, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl İl Başkanlığı’na tekrar seçildi.

Son Güncelleme :

07 Mayıs 2012 - 15:04

Ak parti Cevdet Çalbay ile devam dedi

AK Parti Bingöl İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi, 6 Mart 2012 Pazar günü saat 11.00’da İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Yeni Spor Salonu`nda düzenlendi.

Kongreye Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati, Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Belediye Başkanı Serdar Atalay, Bingöl’ün eski milletvekilleri Yusuf Coşkun, Feyzi Berdibek, Mahfuz Güler ve Kazım Ataoğlu, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, parti yöneticileri, delegeler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre, halk oyunları gösterisi ile devam etti. Divan kurulu başkanı ve üye seçimi yapılan kongrede Divan Başkanı Belediye Başkanı Serdar Atalay oldu.

Divan kurulu başkanı ve üye seçiminden sonra Cevdet Çalbay, Mahfuz Güler, Yusuf Coşkun, Kazım Ataoğlu, Feyzi Berdibek, Nurettin Nebati, Eşref Taş ve Cevdet Yılmaz birer konuşma yaptılar.

ÇALBAY: KÜÇÜK HESAPLAR PEŞİNDE OLMAMALIYIZ
AK Parti Bingöl İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’nin açılışında konuşma yapan İl Başkanı Cevdet Çalbay, Ak Parti iktidarının yaptığı hizmetlerle tarih yazdığını söyledi. 3 yıllık bir değerlendirme yapan Çalbay, şunları söyledi: “Ak Parti ile Türkiye’de yaşanan değişim dünya ülkeleri arasında da takdir görüyor. Ak Parti ile Türkiye’de böyle köklü değişimler yaşanırken bizlerinde küçük hesaplar peşinde olmaması gerekir. Bu partimizin misyonuna da yakışmaz. Siyaset bir meslek değildir. Bu görev gelip geçicidir. Yarın bizlerde bu görevi başkalarına devrederiz” dedi. Çalbay, parti yönetiminde görev yapan üyelere teşekkür ederek, yeni yönetime başarılar diledi.

GÜLER: TÜRKİYE İLE BİRLİKTE BİNGÖL’DE DEĞİŞİYOR

Ak Parti iktidarıyla Türkiye’de köklü değişimlerin olduğunu ve bu günlerin değerinin iyi bilinmesi gerektiğini söyleyen Ak Parti Bingöl 22. Dönem Milletvekili Mahfuz Güler ise şunları söyledi: “Sadece Türkiye değişmiyor, Türkiye ile birlikte Bingöl’de değişiyor. Ülkemiz dünyaya yön veren bir liderin öncülüğünde değişmeye devam ediyor” dedi. Güler, yeni yönetime başarılar dileyerek sözlerini bitirdi.

COŞKUN: AK PARTİ HÜZMET ÜRETEN BİR PARTİ

Ak Parti’nin hizmet üreten bir parti olduğunu söyleyen 23. Dönem Ak Parti Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun, “Ak Parti’de dışlama, ötekileştirme yok. Kucaklama var, sevgi ve kardeşlik var. Ak Parti bu sebeple Bingöl’de zaferler elde etti. İnşallah yerel teşkilatlarımızdaki güçlenmeler ile 2023 hedefine yürüyeceğiz.”

ATAOĞLU: AK PARTİ HER SEÇİMDE DAHA DA GÜÇLENİYOR
12 yıl önce kurulan Ak Parti’nin her seçimden zaferle çıktığını ve her seçimde daha da güçlendiğini belirten 23. Dönem Ak Parti Bingöl Kazım Ataoğlu, konuşmasında şunları kaydetti: “Şuan partimizin 4. kongresini yapıyoruz. Tabi her kongrede birileri gidecek yerine yenileri gelecek. Bu noktada önemli olan kırgınlıkların, küskünlüklerin olmamasıdır.”

BERDİBEK: PARTİDE KIRGINLIĞA VE DARGINLIĞA YER VERİLMEMELİ

Ak Parti Bingöl 22. Dönem Milletvekili Feyzi Berdibek ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye için gerekeni yaptığını söyledi. Berdibek, “Önemli olan bizim Bingöl için bir şeyler yapmamız. Bingöl’ün geleceği için hep beraber çalışmamız gerekiyor. Partide kırgınlığa ve dargınlığa yer verilememsi gerekiyor. Hep birlikte Bingöl için çalışmalıyız” dedi.

TAŞ: . DOKUNULMAZ SANILANLARA DOKUNULUYOR
Ak Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Ak parti iktidarından önce; Türkiye’nin her alanda 28 şubatın baskıcı ve despot anlayışıyla perişan halde olduğunu söyledi. İki ekonomik krizin yaşandığını ve Ak Parti’nin iflas etmiş bir ekonomiyi devraldığını belirterek şunları söyledi: “14 Ağustos 2001 tarihinde ‘her şey Türkiye için’ sloganıyla Ak Partimiz kuruldu. Bugün 11. yaşındayız ve hep birlikte 4.olağan kongremizi yapıyoruz. Ak Kervan milletle yürüyor ve milletle büyüyerek yoluna devam ediyor. Önce demokrasi dedik. Demokrasimizin üzerindeki bütün vesayetleri bir bir ortadan kaldırdık. Millet ve devlet El ele dedik milletimizle devletimiz arasındaki buzları erittik. Darbeciler ve darbe meraklıları artık millete hesap veriyor. Dokunulmaz sanılanlara dokunuluyor. Ulaşılamaz sanılanlara ulaşılıyor. Millet iradesi üzerinde hiç bir güç olmadığını artık vesayetçilerde anladılar. Onurlu dış politika dedik. Nasıl içerde tarih yazdıysak, dış politikada da tarih yazdık” dedi. Taş, Bingöl’de partinin kuruluşundan bugüne kadar tüm parti kademelerinde görev almış üyelere teşekkür etti.

NEBATİ: BU BÖLGEDEN ÇIKACAK SES ÇOK ÖNEMLİ
Ak Partili olmanın milleti sevmek olduğunu söyleyen AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati, “Ak Partili olmak 75 milyonu aynı çatı altında birleştirmektir. Bu anlayışla başarılamayacak bir iş yoktur. Biz bu bölgeyi önemsiyoruz. Bu bölgeden çıkacak ses çok önemli. Bizler bölgesel ayrımcılığa ‘hayır’ diyoruz” şeklinde konuştu.

BAKAN YILMAZ: AK PARTİ DEVRİMCİ BİR PARTİDİR

Yoğun bir alkış eşliğinde sahneye çıkan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ak Parti hükümetinin 10 yıllık iktidarında yaşanan değişimleri anlattı. Ak Parti iktidarıyla Türkiye’de değişim yaşandığına dikkat çeken Bakan Yılmaz, “Ak Parti devrimci bir partidir. Siyasete ve siyasetçilere güvenin tükendiği yerde tekrardan güven tazeleyen partidir. Siyaseti vesayetin gölgesinden çıkaran ve millete dayanan bir partidir. İşte Ak Parti’nin gücünün sırrı da buradan gelmektedir” dedi.

“YAPMADIĞINI SÖYLEMEYECEKSİN, TUTAMAYACAĞIN SÖZÜ VERMEYECEKSİN”
90’lı yılların Türkiye için karanlık yıllar olduğunu belirten bakan Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Ak Parti Türkiye’yi karanlıklardan aydınlığa çıkardı. Eğer Ak Parti oylarını sürekli artırıyorsa bunun basit bir sebebi var, halk icraatlardan memnun. Biz buna inanıyoruz: yapmadığını söylemeyeceksin, tutamayacağın sözü vermeyeceksin. Ama Ak Parti verdiği bütün sözleri tuttu.” Ak Parti’nin vesayetçi sisteme son verdiğini söyleyen Yılmaz, Ak Partinin milletten üstün irade tanımadığını söyledi.

“O KÖY ARTIK ÇOK UZAK DEĞİL”
Doğu ve Güneydoğu’nun Ak Parti iktidarıyla hiç görmediği hizmetlere kavuştuğunu belirten Bakan Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Eskiden bazı eksiklikler romanlara, türkülere konu olurdu. ‘o köy çok uzakta’ denilirdi. Ama bugün yapılan duble yollarla, havaalanları, hastaneler, Beldes, Köydes projeleri ile artık o köy çok uzak değil. Türkiye’den yaşanan tüm bu gelişmelerden Bingöl’de nasibini aldı. Toplu Konutlar, gölet ve sulama sistemleri ile DSİ yatırımları, Üniversite, Organize Sanayi, Kırsal Kalkınma Et Balık Kurumu, teşvikler ve daha sayamadığımız bir çok proje buna örnektir.”

BİR AYDA YAPILAN İŞLER…
Son birkaç yılda Bingöl’e yapılan yatırımları derlemek için çalışmalara göz attığını ancak bunların sayfalar dolusu olduğunu görünce birkaç başlıkla yetindiğini söyleyen Bakan Yılmaz,“Sadece son bir ayda yapılan birkaç. Çalışmayı aktarmak istiyorum. 20 yıldır çözülemeyen Düzağaç’ın tapu sorununu çözüme kavuşturduk. Alt yapısı olmayan Afet Konutlarına 19 milyon lira ödenek çıkardık. SUKAP ve BELDES ile İl ve İlçelerin altyapı sorunlarını çözüyoruz. Yine Veterinerlik Fakültesi açtık. Bu fakülteyle üniversite bünyesindeki fakülte sayımız altıya çıktı.” Bakan Yılmaz, Veterinerlik Fakültesi’nin Bingöllü hayvan yetiştiricilerine ve yatırımcılara büyük destekler sağlayacağını belirtti.

İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ AÇILIYOR
Bingöl Valiliği ile birlikte hazırladıkları projenin AB Projeleri kapsamında kabul edildiğini belirten Bakan Yılmaz,“İŞGEM diye bir merkez kurulacak. İŞGEM ( İş Geliştirme Merkezi) yeni girişimcilerin iş kurmalarını destekleyen, kolaylaştıran, işletmelerin başlangıç aşamalarında karşılaşacakları riskleri en aza indiren bir iş kurma modelidir. Bunun için yer tespiti yapıyoruz.”

ASKERİ ALAN BELEDİYEYE DEVREDİLDİ
İnönü Mahallesi’nde yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm projesinin Bakanlar Kurulu tarafından onaylandığını belirten Bakan Yılmaz, “Yine 42 dönümlük askeri alanı Bingöl Belediyesine devrediyoruz. Bu alana iş merkezleri kuracağız. Bu sayede Yeşilyurt Mahallesi’nin de önü açılmış olacak. Bu mahallede evi olan vatandaşlar evini satmasınlar” dedi.

İÇMELERDE 612 KONUT DAHA YAPILACAK
İçmelerde adeta yeni bir mahallenin inşa edildiğine dikkat çeken Bakan Yılmaz,“ Geçtiğimiz yıl yaklaşık 600 konut inşa edilmişti. yeni bir müjde daha vermek istiyorum. Alt gelir grubuna yönelik yine aynı bölgede 612 konut daha yapılacak.”

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Açık halı saha yapımı Açık halı saha yapımı ne kadar sürer ? Açık halı saha yapımında kullanılan çelik konstrüksiyon Açık halı saha tavan yan filesi Açık halı saha yapımı 2021 202  Açık halı saha maliyeti 2020 ve 2021 2022 Açık Halı saha yaptığımız şehirler ve ilçeleri: Açık halı saha yapımı firması, açık halı saha yapımı firmaları
< |