Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4191 % 0.52
EURO 17,8508 % -1.1
GRAM ALTIN 973,15 % -1,09
ÇEYREK A. 1.591,10 % -1,09
BITCOIN 355.360 1.324
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Ankara BİNYAR yeni başkanını seçti

4. Olağan Kongresini yapan Ankara BİNYAR’ın başkanlığına Hüseyin Gazioğlu seçildi.

Son Güncelleme :

04 Mayıs 2012 - 20:54

/ 110 views kez okundu.
Ankara BİNYAR yeni başkanını seçti

Ankara’da faaliyet gösteren Bingöl İli İlçeleri Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği’nin (Ankara BİNYAR) 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 29 Nisan 2012 Pazar günü saat 14.00’da Necati Bey Caddesi/Kızılay adresindeki dernek merkezinde gerçekleştirildi.
Tek listeyle gidilen seçimde Hüseyin Gazioğlu başkanlığındaki liste kabul edildi. Yönetim Kurulu listesinin 17 isimden oluştuğunu belirten Gazioğlu, yeni oluşumun hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Seçim sonrası konuşan Gazioğlu hemşeriler arasında kesinlikle ayrım yapmayacaklarını belirterek şunları söyledi: “Amacımız; Bingöl ve Ankara arasında bir köprü vazifesi olmaktır. Bizler her platformda Bingöl’ümüzü en güzel şekilde tanıtmanın gayretinde olacağız. BİNYAR’ı Siyaset üstü bir kurum haline getirip, bürokrat sayısını artırmak için çaba sarf edeceğiz. Yine bu çatı altında birçok konuda sosyal etkinlikler yaparak hemşerilerimizi kaynaşmasını sağlamayı hedefliyoruz. Allah’ın izni hemşerilerimizin desteği ile bu yükün altından kalkacağımıza inanıyoruz. İnşallah yeni yönetim bütün Bingöllü hemşerilerimiz için hayırlı olur.”

“YAPILMASI GEREKEN OKADAR İŞ VARKİ”

Dernekte bugüne kadar görev yapmış tüm yönetim kurulu başkanlarına ve Yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Gazioğlu, sözlerine şöyle devam etti:
“Bizim Yeni yönetim olarak ilk hedefimiz Şeffaflık olacaktır. ‘Biz’ diyorum, çünkü ‘ben’ kelimesi basitliği, ‘biz’ ise bolluğu, çokluğu ve bereketi hatırlatıyor. Dernek binamızda cenazesi olan hemşerilerimizin taziyelerini dernek binamızda yapmaya çalışacağız. Yani bir nevi taziye evi gibi de kullanacağız. Hemşerilerimizin dertleri ile ilgilenmeyi şiar edineceğiz. Hadis-i şerifte belirttiği gibi ‘Bir mümin başka bir müminin derdi ile ilgilenmezse o gerçek bir mümin olamaz.’ Biz yeni yönetim olarak bu hadisi şerifi aklımızdan çıkarmayacağız. Hemşerilerimiz arasında devamlı uzlaşmacı olacağız. Suizandan kaçarak hüsnü zan yaparak hemşerilerimizi kucaklayacağız. Kardeşlik üzerine kurduğumuz bu yönetim bütün Bingöllüleri kardeş olarak görecektir” dedi.

YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI

1. Hüseyin GAZİOĞLU BAŞKAN
2. Memet BARULAY BAŞKAN VEKİLİ
3. İlhan DEMİR GENEL SEKRETER
4. Vahdet AYDAR BAŞKAN YAR.
5. Engin ALKIŞ BAŞKAN YAR.
6. Musa BERDİBEK BAŞKAN YAR.
7. Murat BELGE MUHASİP
8. Harun ÖNALAN YÖN. KUR. ÜYE
9. Dr. Süleyman BUDUNOĞLU YÖN. KUR. ÜYE
10. Muzaffer TUMA YÖN. KUR. ÜYE
11. Fatih ATALAY YÖN. KUR. ÜYE
12. Alattin DİNLER YÖN. KUR. ÜYE
13. Vahap İŞGÖR YÖN. KUR. ÜYE
14. Şahin BUTANRI YÖN. KUR. ÜYE
15. Evdal KİŞİN YÖN. KUR. ÜYE
16. Ferhat TEKİN YÖN. KUR. ÜYE
17. Oğuz BURAKKAZİ YÖN. KUR. ÜYE

DENETLEME KURULU ÜYELERİ

1. M. Emin BİLMEZ
2. Zeki KORKUTATA
3. Av. Süleyman BEYSÜLEN