replica watches
ASIL HEDEF ÜLKE GELECEĞİ! | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


ASIL HEDEF ÜLKE GELECEĞİ! | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

21 Ocak 2022 - 21:38

ASIL HEDEF ÜLKE GELECEĞİ!

Bağımsız Denetçi Bayram Keskin, yabancı para cinsi ile manipüle edilmeye çalışılan serbest piyasa ekonomisinin, Hükümetin uyguladığı politikalarla TL’ye karşı daha fazla duyarlılık gösterilerek, yerelde ve genelde yabancı parayla mücadele kampanyalarının arttırılması gerektiğini söyledi.

ASIL HEDEF ÜLKE GELECEĞİ!
Son Güncelleme :

08 Aralık 2016 - 12:14

Ülke ekonomisinin, kaos ve krize sürüklenmesi için toptan saldırı yapıldığını belirten Keskin, tüm saldırılara karşı vatandaşların ve duyarlı esnafların göstermiş olduğu direnç ve reflekslerin, devlete olan sadakatti katlayarak arttırdığını belirtti.

Ekonomik saldırılar karşısında hükümet tarafından uygulanan politikalarla ticari hayatın kolaylaştığını vurgulayan Keskin, “Yabancı para cinsi ile sürekli manipüle edilmeye çalışılan serbest piyasa ekonomisinde aslında hedef devlet yönetimi değil, ülkenin genel ekonomik ve refah düzeyine ve hata geleceğimize yapılan bir saldırıdır. Bunun bilincinde olmanın zamanıdır. Daha fazla duyarlılık göstererek yerelde ve genelde yabancı para ile mücadele etmede gerekli kampanyalar oluşturulmalıdır. Bütün bu saldırılar aralıksız devam ederken, son günlerde gerek Maliye Bakanlığı, gerek Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından esnaflarımıza getirilen kolaylıklar da gözlerden kaçmamaktadır.” dedi.

“ŞİRKET KURULUŞU İÇİN NOTERE GİTMEYE GEREK KALMADI”

Şirket kuruluşu için notere gitmeye gerek kalmadığını kaydeden Keskin, “6 Aralık günü Resmi Gazete yayımlanan tebliğe göre artık şirket kuruluşları için notere gitmeye gerek kalmamıştır. Daha önceleri sözleşmeleri noterden tasdik ettirmek zorunda kalan şirket kurucularının katlandıkları maliyetlerden ziyade, harcadıkları mesai onları daha da güç durumda bırakıyordu. Şirket kuruluş işlemleri için artık sadece Ticaret Sanayi Odasına gidip imzalarını atacaklar ve katlanacakları maliyet ise sadece asgari ücretin 10’da biridir. Buda 130 TL’dir.” ifadelerini kullandı.

“ZOR DURUMDA OLAN MÜKELEFFE ÖDEME KOLAYLIĞI”

Zor durumda olan mükelleflere ödeme kolaylığı sağlandığını vurgulayan Keskin, şunları söyledi: “30 Kasım’da sona eren borç yapılandırma affı kapsamında borcunu peşin ödemek isteyenlerin bazı teknik veya kişisel sorunlardan kaynaklanan nedenlerden dolayı ödeme yapamayan borçluların yapılandırmalarının bozulmaması için 31 Aralık 2016 tarihine kadar ödeme yapmalarına tekrar bir şans daha verilmiş oldu. 31 Aralık gününe kadar borcunu ödemek isteyenlerin yapılandırma talepleri bozulmayacak ve indirim hakları devam edecektir.

‘DEFTER VE BELGELERİ SAKLAMA YÜKÜMLÜĞÜ 3 YIL OLACAK’

Esnafın en çok tedirgin olduğu ve adeta onlar için bir ayak bağı olan defter  ve belgeleri saklama ve ibraz yükümlülüğü halen 5 yıldır. Bu süre bakanlık tarafından 3 yıla düşürülüyor ve gereksiz yere tedirgin olan esnafın da belki de en önemli sorunlarından biri olan inceleme korkusu da minimize edilmiş oluyor. 5 Yıllık sürede aksine bir karar olmadıkça, maliye 31 Aralık’a kadar her an için 2011 yılının defter ve belgelerini talep edebilir. 2011 yılını hatırlamak bile mümkün değil iken,  köprünün altından çok sular akmıştır. Bu tür ticari defter ve belgelerin saklama yükümlülüğü SGK ve TTK’ ya göre 10 yıldır.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV