Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
GRAM ALTIN 1.924,11 % 1,83
ÇEYREK A. 3.145,92 % 1,83
BITCOIN 1.136.916 1.282
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Bakan Yılmaz: Karalama politikası memlekete yarar sağlamaz

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, BBP MKYK Üyesi Tahsin Bayram’ın ve BBP İl Başkanı Muammer Çolakoğlu’nun eleştirilerini ve iddialarını yanıtladı.

Son Güncelleme :

07 Kasım 2012 - 10:23

Bakan Yılmaz: Karalama politikası memlekete yarar sağlamaz

Görüş ve eleştirilere hiçbir zaman kapalı olmadıklarını ifade eden Yılmaz:” katılmasak dahi seviyeli bir şekilde ifade edilen her türlü düşünceye ve eleştiriye açık olduğumuzu belirtmek isterim. İftira, karalama, çamur atma zihniyeti ile yapılan yorumların ne bize, ne yapanlara, ne de memleketimize bir yarar getirmeyeceği açıktır” dedi.

Bu güne kadar hiçbir şahısla ilgili kişilik haklarını rencide edici bir tutum içerisinde olmadıklarını ifade eden Yılmaz:”Siyasi bir duruşu olanların, şahıslar üzerinden siyaset yapma ve gündeme gelme gibi uğraşı içinde olmaları beklenemez. Bu güne kadar hiçbir şahısla ilgili kişilik haklarını rencide edici bir tutum içinde olmadık ve bundan sonrada olmayacağız. Bizlere düşen değişik fikirlere, gelecek tasavvurlara, politikalara ve projelere sahip olmak, halkımızın önüne koymak ve halkın özgür iradesi ile tecelli edecek sonuçlara saygı göstermektir. Polemiklere ve kırıcı söylemlere dayalı bir üsluba ihtiyacımız olmadığı gibi, hep birlikte yapmamız gereken siyasetin saygınlığına da gölge düşürmemektir.” dedi.

“Kamu hizmeti üretirken yanlış yapılan iş ve işlemler hakkında gerekli bilgi ve belgelerin yargıya intikal ettirilmesi içten dileğimizdir. Bakanlığımla doğrudan ilgisi olmayan iddialara veya başka kurum ve kuruluşların uygulamalarına cevap vermem doğru olmadığı gibi etik de olmaz. Bu tür konularda direk ilgili kurumlarla temasa geçilmesi en doğru yaklaşım olacaktır. Bakanlığımca desteklenen yatırım ve programlarla ilgili uygulanan yöntem son derece açık ve şeffaftır. Örneğin, SODES projelerinde ön elemeler il düzeyinde valiliklerde kurulan proje ofisleri, merkezde bağımsız denetçiler ve müsteşarlık uzmanları tarafından incelenerek destek kapsamına alınmaktadır. Aynı durum Kalkınma Ajansları içinde geçerlidir. Bundan sonraki süreçte; şu veya bu nedenle şahsıma ve kişilik haklarıma dönük olarak ahlaki ve hukuki sınırlar içinde kalmak şartıyla her eleştiriye cevap vermem zaman açısından mümkün olmadığı gibi, bu tür eleştirileri kabul ettiğim de anlamına gelmez. İçinde bulunduğum konum gereği “işim laf üretmek değil, hizmet üretmek” gerçeğine dayanır. Yapılan hizmetleri her kim gölgelemeye ve halkımızın gözünden düşürmeye çalışırsa çalışsın, Ak Parti döneminde Bingöl’de yapılanlar hiçbir dönemde yapılmamıştır. Bizi eleştiri odağı olarak görenlerin dönüp kendilerinin bugüne kadar hangi somut hizmetler yaptıkları veya yapacaklarını açıklarlar ise mutlu olacağız” dedi.
 
“Bizim dönemimiz de; Duble yollarıyla, Üniversiteleriyle, Havaalanlarıyla, Hastaneleriyle, Eğitim kurumları ve yurtlarıyla, Spor tesisleri, kültür merkezleri, gençlik merkezleriyle, Çağrı merkezleriyle, Et Balık gibi kurumlarda adeta yeniden inşa çalışmalarıyla, Organize Sanayi Bölgeleriyle, Kırsal Kalkınma, Kalkınma Ajansı, SODES, İŞ-KUR ve KOSGEB projeleriyle, Sosyal hizmet ve yardımlarıyla, Adalet Sarayı, Emniyet Sarayı, vb. gibi yeni yapılanmalarıyla, Toplulaştırma ve sulama projeleriyle, 2B Kanununda yapılan düzenlemelerle, TOKİ konutlarıyla, İçmeler mevkiindeki yeni etap sosyal konutlarıyla, KÖYDES ve SUKAP gibi kırsal ve kentsel altyapı yatırımlarıyla, Kentsel dönüşüm projeleriyle, Kanalizasyon, yağmursuyu, içme suyu şebekelerinin yenilenmesi, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, Atıksu Arıtma Tesisi ile Bingöl için hayati öneme sahip projeler yürütülmektedir. Bu hizmetlerle Bingöl ilimize sağlıklı yaşam koşulları sağlayacak bir ortam oluşturulmakta ve şehirleşmenin en zor alanı olan altyapı hizmetleri modern hale getirilmektedir. Tabi bu hizmetler yapılırken bazı sıkıntılar, rahatsızlıklar yaşanabilir. Bunun için bütün Bingöllülerden yardım destek ve sabır bekliyoruz. Ak Parti Bingöl’e ve Bingöllülere hizmet ediyor ve hizmet etmeye de devam edecektir. Ak Parti’nin Bingöl’de yapmış olduğu hizmetleri kısa bir yazıya sığdırmak mümkün değil. İnşallah önümüzdeki dönemde yapılan hizmetlerle ilgili bir basılı dokümanı kamuoyunun bilgisine sunacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemize ve Bingöl’e hizmet etmeye devam edeceğiz. Bingöl kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.