Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


BAŞARI TESCİLLENDİ | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

8 Aralık 2021 - 03:07

BAŞARI TESCİLLENDİ

Genç’in eğitimdeki başarı çıtası her geçen yıl artarak devam ediyor. Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde TEOG-1 ve TEOG-2’de Bingöl ve ülke ortalaması üzerinde sonuç alınan Genç ilçesinde bu yıl da 2016-2017 TEOG-1’de elde edilen yaklaşık 72 puanlık yüksek başarı seviyesi, Genç’in eğitimde yükselen başarı çıtasını tescillemiş oldu.

BAŞARI TESCİLLENDİ
Son Güncelleme :

05 Aralık 2016 - 9:32

Genç ilçesinde eğitim alanında elde edilen başarı çıtası her geçen yıl artarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 2015-2016 eğitim öğretim döneminde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavlarında TEOG-1’de 53 seviyesinde başarı elde edilirken bu seviye TEOG-2’de 62.57 puan olarak gerçekleşmişti. Son üç yılda başarı çıtasını yükseklere taşıyan Genç ilçesinde bu yıl da 2016-2017 eğitim öğretim döneminde TEOG-1’de elde edilen yaklaşık 72 puanlık yüksek başarı seviyesi, Genç’in eğitimde yükselen başarı çıtasını tescillemiş oldu. 

 

 


 ‘KÖKLÜ’ değişim ile gelen büyük başarı


Ortaya çıkan bu büyük başarıda İlçe Milli Eğitim camiası kadar Genç Kaymakamlığı’nın özellikle eğitim alanındaki yatırım ve çalışmalarının da ürünü olarak ortaya çıkıyor. Nitekim İlçe Kaymakamı Abdullah Köklü’nün ilçede göreve başlaması ile birlikte ilçe merkezi ve kırsaldaki tüm okullar yenilenip tüm fiziki altyapıları iyileştirildi. Öğretmen ve idarecilere yönelik gerçekleştirilen ‘Eğitimcilerin Eğitimi’ ile öğrenim teknikleri öğretilerek, eğitimcilerin daha kaliteli bir eğitim vermeleri sağlandı. Öğretmen odalarının yenilenmesi ile öğretmenlerin motivasyonları arttırıldı.  Kaymakam Köklü’nün yine her ilçede uyguladığı test alışkanlığı da ilçemizde bu önemli başarının bir diğer parçası olarak yer aldı. Test alışkanlığı sayesinde ilçede okuyan yaklaşık 3 Bin öğrenci, orijinal dershane formatında olan yaklaşık 600 Bin testten faydalanıp tecrübe kazandı. Yapılan gezi ve sportif projeler sayesinde öğrenciler büyük moral ve motivasyon elde etti.


 “Anlık değil, istikrarlı başarılar için çalışacağız”


Genç ilçesinin TEOG Sınavı’nda elde ettiği büyük başarının ardından görüşlerini aldığımız ilçe Kaymakamı Abdullah Köklü başarıda emeği geçen öğrenci, öğretmen ve velileri tebrik ettiğini söyledi. Elde edilen başarının kendisi için sürpriz olmadığını dile getiren Kaymakam Köklü: “İlçemizdeki ilk görev senemizde eğitimimizin fiziki altyapısını iyileştirmek için çaba harcadık. Bunu tamamlamamızın akabinde ise gerek eğitmenlerimizin gerekse de öğrencilerimizin var olan ihtiyaçlarının giderilmesi için uğraştık. Şükürler olsun ki hep birlikte bu emeğimizin meyvelerini almaya başladık. 3 yıl önce göreve başladığımda ilçemizin TEOG’da olan başarı ortalaması 45 puanda iken şu an Türkiye ortalamasının 3 puan üzerinde. Buda bizleri ziyadesiyle mutlu etmekte. Göreve başladığımda da belirttiğim gibi bizler için anlık değil istikrarlı başarılar önemlidir. Bu başarılarımızı bundan sonraki yıllara da yansıttığımız zaman başarımız, anlam kazanır.


 


AKADEMİK BAŞARILARIN YANI SIRA SPORTİF BAŞARILAR DA ELDE EDİLDİ


Genç ilçesinde bu yıl TEOG’da elde edilen ve göğsümüzü kabartan eğitim başarısının yanı sıra sportif dallarda da birçok başarı elde edildi. Elde edilen sportif başarılar da, tıpkı eğitimde olduğu gibi spora ve sporcuya verdiği büyük destekler ile bilinen İlçe Kaymakamı Abdullah Köklü’nün sayesinde gerçekleşti. İlçe merkezi ve diğer okullarda açık ve kapalı halı sahalar yapılması için önemli çalışmalar yürüten Kaymakam Köklü, yine yaptığı projeler ile öğrencilere sportif malzeme desteği sağladı. Kaymakam Köklü’nün bu önemli destekleri sayesinde ilçemizdeki eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, il genelinde düzenlenen onlarca müsabakalarda büyük başarılar elde edip ilçemizi sportif alanda da gururla temsil etmeyi başardı. Sportif dallarda elde edilen bu başarılar sporun, eğitime ne kadar pozitif anlamda etki ettiğini de adeta gözler önüne serdi.


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV