Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5507 % 0.06
EURO 18,0337 % -0.11
GRAM ALTIN 988,20 % 0,07
ÇEYREK A. 1.615,71 % 0,07
BITCOIN 363.651 2.167
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

Başkan Ariç, tarihi köprü için çağrıda bulundu

Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, Genç’in sembolü haline gelen tarihi köprünün çürümeye mahkûm edilmemesi gerektiğini belirterek, Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne çağrıda bulundu.

Son Güncelleme :

06 Nisan 2012 - 10:43

/ 93 views kez okundu.
Başkan Ariç, tarihi köprü için çağrıda bulundu
Köprünün yıllardır bakımsız olduğuna dikkat çeken Başkan Ariç, köprünün bu şekilde giderse birkaç yıl sonra yok olacağını belirtti.

Tarihi Genç Köprüsü’nün sadece Genç için değil Bingöl içinde bir değer olduğunu dile getiren Ariç şunları söyledi: “Tarihi köprü için proje yapmıştık. Ayrıca köprünün restore edilmesi için defaten bölge ve genel müdürlüğe gittik ancak bir sonuç alamadık. Madem kendileri restore etmeyecekler bize devretsinler. Gereken ilgiyi gösterip bu eseri Bingöl’e kazandıralım. Değerlerimize sahip çıkmaya hazırız, sadece devir işlemi yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Köprünün restore edilip turizme kazandırılmasının Bingöl için önemli olduğunu belirten Ariç, geçtiğimiz yıl Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a Tarihi köprü için hazırladıkları projeyi anlattıklarını ve Bakan Yılmaz’ın da:” Köprü için düşündüğüm en iyi fikir balık lokantası olmasıydı. Bu projenin hayata geçirilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağız. Bu köprü Bingöl ve Genç’e önemli bir dinlenme merkezi kazandıracak“ sözlerini anımsattı.

Başkan Ariç, defalarca Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne konuyu ilettiğini ancak sudan bahanelerle taleplerinin geri çevrildiğini söyledi. Karayollarının iki köprü arasında 15 metre olduğunu öne sürdüğünü ve bu nedenle köprüyü devretmediğine tepki gösteren Ariç, yaptıkları ölçümle iki köprü arasındaki mesafenin yaklaşık 40 metre olduğunu tespit ettiklerini söyledi.