Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5937 % -0.26
EURO 18,4001 % 0.15
GRAM ALTIN 1.024,62 % -0,07
ÇEYREK A. 1.675,25 % -0,07
BITCOIN 378.583 0.816
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

BAŞKAN TOPRAKTAN: “ADAY DEĞİLİM”

Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde tekrardan başkan adayı olmayacağını söyledi.

Son Güncelleme :

08 Kasım 2018 - 19:22

/ 73 views kez okundu.
BAŞKAN TOPRAKTAN: “ADAY DEĞİLİM”

BAŞKAN TOPRAKTAN: “ADAY DEĞİLİM”

Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’dan bugün sürpriz bir açıklama geldi.  Başkan Topraktan, AK Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler ve beraberindekilerin kendisine gerçekleştirdikleri ziyaret esnasında Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde tekrardan başkan adayı olmayacağını söyledi.

 

Başkan Topraktan şunları söyledi: “Aslında bir basın açıklaması ile bu konuyu kamuoyuna açıklayacaktım. Ama bugün sizlerin bizleri ziyaret etmesi ve basınımızın da burada olması galiba bir vesile oldu. Ben önümüzdeki seçimde aday olmayacağım. Ben Genç halkını seviyorum. Hiç ayrım yapmadan. Ogün nasıl ki aday olduğumda severek talip olduysam bugün de hiç kimseden şikayet etme hakkına sahip değilim. Hiç kimseye sitemim tepkim yoktur. Çünkü ben burayı bilerek kabul ettim. Geldikten sonra, ‘ya böyle oldu, şöyle oldu’ dersem kendi acizliğimi itiraf etmiş olacağım. Bu halka imkânlar ölçüsünde ne vere bildiysem, bunu kendi açımdan bir başarı telaki addediyorum.”

 

“Ama buna rağmen ben bu halka minnet borçluyum. Biliyorsunuz ben burada iki dönem belediye başkanlığı görevi yürüttüm.  Halkımız son seçimde yani 2014’te şahsımı, partimi, teşkilatımı onure etti.  Bu halka değil 5 yıl hizmet etmek, aldığımız o 5 bin oy gibi 5 bin yıl hizmet etmek isterdim. Çünkü son seçim bir seçim değil, adeta bir savaştı, hepimiz çok çok iyi hatırlıyoruz. Hatta bazıları bize acıdı. Tabi seçimlerde, demokrasilerde karar vericiler ekâbirler değil halktadır, halk ne dediyse karar odur. Seçimlerde de bu paye verildi bize. Bizde imkânlar ölçüsünde halkla barışık olmak, yanlış yapmamak, halkın iradesini yıpratmamak adına bir mücadele verdik. Bu süreçlerde bazılarımız şahsi fedakarlıklarda da bulunduk. Ama bu halk için her fedakarlığa değer. Ben sizin huzurunuzda ve basınımızın aracılığıyla söyleyeyim ben halkıma minnettar olduğumu ve bu halkın bana yaptığı iyiliği asla ve asla unutmayacağım. Dolayısıyla bu halka vermem gereken hizmetlerin çok olduğunu ve bunu farklı kulvarda vermek için mücadele edeceğimi huzurunuzda söylemek istiyorum.” Dedi

 

İl Bakanı Güler: “Hizmetlerinden ötürü Başkanımıza teşekkür ediyorum”

 

Başkan Topraktan’ın açıklamasının ardından bir konuşma yapan AK Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler ise “Değerli arkadaşlarım gerçekte bu 9 aylık süreçte Belediye Başkanımız sayın M. Hadi Topraktan bey ile yakın çalışma fırsatı bulduk. Başkanımız Genç’te ve Bingöl’de de ‘Hadi Hoca’ olarak akıllarda kalacaktır. Hocamızın duruşu, vakuru ve ağırlığı, adilane davranışı, bizim içinde bir örnekti.  Hadi hocamızın almış olduğu karar, ona yakışan tutum ve davranış ile tamamen kendi özgü iradesi ile alınmış bir karar. Başkanımıza Genç halkına vermiş olduğu hizmetlerden dolayı ilçe halkı ve partim adına teşekkür ediyorum” dedi


casino siteleri