Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5853 % -0.26
EURO 18,3036 % -0.38
GRAM ALTIN 1.023,34 % -0,19
ÇEYREK A. 1.673,17 % -0,19
BITCOIN 377.150 1.032
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

Bazancir’den Bakan Soylu’nun O Sözlerine Tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Valilere, CHP il Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim’ sözleri üzerine açıklamalarda bulunan CHP Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazancir, “Şehitlerimiz siyasi partilerin değil Milletimizin evlatlarıdır. Şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimizin, milletvekillerimizin, il başkanlarımızın ve örgütlerimizin tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir” dedi.

Son Güncelleme :

30 Haziran 2018 - 13:11

/ 100 views kez okundu.
Bazancir’den Bakan Soylu’nun O Sözlerine Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazancir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına tepki gösterdi. Bazancir, açıklamasında “İçişleri bakanı Süleyman Soylu  ‘Valilere, CHP il Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim’ sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşlen oynamaktır.Şehitlerimizin arasında ayrım yapan anlayış, şimdide şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil Milletimizin evlatlarıdır” dedi.

 

Bazancir’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

 

“GEREĞİ YAPILMAZSA, KAOS PLANI OLDUĞUNU GÖSTERİR”

 

“AK parti genel başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörizme eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.”

 

“ŞEHİT CENAZELERİ OLMASI DURUMUNDA…”

 

“Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimizin, milletvekillerimizin, il başkanlarımızın ve örgütlerimizin tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır.Askerlerimizin Sayın Soylu için değil bu ülke için canlarını vermiş ve şehit düşmüşlerdir.İç İşleri bakanına haddini bilmesini ve bölücü terör örgütlerinin dili ile konuşmaktan vazgeçmesini tavsiye ediyoruz.”

casino siteleri