Belediye Askeri Alanı Devir Alıyor | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

6 Mart 2021 - 02:15

Belediye Askeri Alanı Devir Alıyor

Bingöl Belediyesi Hizmet Binası’nın karşısındaki 702 ada 1 numaralı parsel ve 701 ada 1 numaralı parsellerde bulunan 35 bin metre karelik boş arazinin ve arka tarafındaki 7 bin 238 metre karelik işgalli arazinin Bingöl Belediyesi’ne devri ile ilgili talep Milli Savunma Bakanlığı’nca uygun görüldü.

Belediye Askeri Alanı Devir Alıyor
Son Güncelleme :

26 Nisan 2012 - 19:35

65 views

Bingöl'e Ayrı Bir Değer Katacak
Konu hakkında yazılı açıklama yapan Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Milli Savunma Bakanlığı'na yapmış oldukları talebin uygun görüldüğünü söyleyerek, Bingöl'ün ticari alanının darlığı ve şehrin genişlemesi adına bu arazinin Bingöl'e ayrı bir değer katacağının altını çizdi.

Genç Caddesi ve Yeşilyurt Mahallesi Fiilen Birleşmiş Olacak
Arazinin belediyeye tahsisi ile birlikte Genç Caddesi ile Yeşilyurt Mahallesi'nin de fiilen birleşeceğini belirten Başkan Atalay, "Belediyemizin Milli Savunma Bakanlığı'mızdan talep etmiş olduğu Bingöl Belediyesi Hizmet Binası'nın karşısındaki 35 bin metre karelik boş arazinin ve arka tarafındaki 7 bin 238 metre karelik işgalli arazinin belediyemize devri ile ilgili talebi Milli Savunma Bakanlığı tarafından uygun görüldü. Bu Bingöl için tarihi öneme sahip bir konudur. Burada toplamda 42 bin 238 metre karelik alanın değeri tespit edilerek karşılığında Milli Savunma Bakanlığı'nın talep etmiş olduğu lojman ve tesislerin yapımına mukabil belediyemize devredilecektir. Bingöl'ün ticari alanının darlığı ve şehrin genişlemesi adına bu arazi Bingöl'e ayrı bir değer katacaktır. Ayrıca şehrin ticari alanını genişletmiş olacaktır. Genç Caddesi ve Yeşilyurt Mahallesi de fiilen birleşmiş olacak. Belediyemizin karşısında bulunan bu arazi Genç Caddesi üzerindeki nizamiyenin Yeşilyurt Mahallesi'ne kadar olan bölümü ile Hastane Caddesi arasındaki bölümü kapsamaktadır." dedi.

Bingöl'ün Gelişimi Adına Çok Önemli Bir Adım
Şehrin genişlemesi adına arazi tahsisinin çok önemli bir adım olduğuna vurgu yapan Atalay, "Toplamda 35 bin metre karelik bu boş alan ve daha önce Yeşilyurt Mahallesi sınırlarında bulunup Milli Savunma Bakanlığı'na tahsisli olan 7 bin 238 metre karelik vatandaşların işgalindeki arazinin de bu şekilde bedeli mukabili devri sağlanmış olacaktır. Burada Milli Savunma Bakanlığı, bu bedel taktirini yapıp bizden istedikleri tesisleri de biz TOKİ ve Bingöl Belediyesi olarak yapmak suretiyle bu alanı şehrin daralmış ticari alanlarına katarak hem ticaret ihtiyacını hem konut ihtiyacını hem de yeni bir cazibe merkezini şehre kazandırmış olacağız. Bununla ilgili işlemleri süratle takip edip Milli Savunma Bakanlığı ile protokolümüzü en kısa zamanda imzalayıp bu arazi ile ilgili işlemlere başlamış olacağız. Ben Bingöl şehrinin gelişmesi adına, halkımızın bizden beklediği bu çok önemli adımın Bingöl için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, belediyemiz ve Bingöl'ün gelişmesi adına çok önemli bir adım olarak gördüğümü belirtiyorum. Emeği geçen ve geçecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum." diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV

Genç Berat Rezidans