Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4377 % -0.09
EURO 17,6855 % -0.06
GRAM ALTIN 965,37 % -0,06
ÇEYREK A. 1.578,38 % -0,06
BITCOIN 355.199 -0.197
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

Berdibek ve Aydemir, TBMM Komisyon üyeliklerine seçildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasama çalışmalarının ilk müzakere birimi olan komisyonlara seçimler yapıldı. Yapılan seçimlerde, Bingöl milletvekilleri AK Parti’li Feyzi Berdibek Milli Savunma Komisyonu üyeliğine, HDP’li Erdal Aydemir ise Anayasa Komisyonu üyeliğine seçildi.

Son Güncelleme :

19 Temmuz 2018 - 12:37

/ 127 views kez okundu.
Berdibek ve Aydemir, TBMM Komisyon üyeliklerine seçildi

TBMM İhtisas Komisyonlarında seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte Bingöl milletvekillerinin yerleri belirlendi.


Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklama da bulunan AK Parti Bingöl milletvekili Feyzi Berdibek, “Partimiz tarafından şahsımıza tevdi edilen Milli Savunma Komisyon Üyeliği görevinden dolayı değerli büyüklerimize teşekkür ediyor, Komisyon başkanımız Sn. @yilmaz_ismet58 Bey’in şahsında komisyon üyeliğine seçilen değerli arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Rabbim mahcup etmesin.” Dedi.

 

HDP Bingöl İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada ise; “Partimizin değerli hukukçularından, ilimizin Milletvekili Av. Erdal Aydemir TBMM bünyesinde yer alan Anayasa Komisyonu üyeliğine seçilmiş bulunmaktadır. Kendisini halkımız adına kutluyoruz. Yılların hukukçusu Baromuzun eski başkanı, milletvekilimiz Av. Erdal Aydemir bu birikimlerini bu kurulda halkımızın ihtiyacı olan anayasa değişikliklerinde sergileyeceğine eminiz. Bu yolda mevcut anayasanın demokratik dönüşüme uğramasında ülke yararına katkı sunacağı kuşkusuzdur. Demokratik, yeni ve uygar bir anayasa yapmaları temennisiyle kendisine Bingöl Halkı ve il, ilçe teşkilâtlarımız adına başarılar dileriz” ifadeleri kullanıldı.