Bingöl milletvekili aday adaylığı başvuruları start aldı « GencinSesi Gazetesi – Bingöl Genç Haberleri – Genç Haber

25 Ekim 2020 - 22:05

Bingöl milletvekili aday adaylığı başvuruları start aldı

24 Haziran da yapılacak erken genel seçim nedeniyle Bingöl Milletvekilliği için başvurular alınmaya başlandı.

Bingöl milletvekili aday adaylığı başvuruları start aldı
Son Güncelleme :

26 Nisan 2018 - 19:12

146 views

Bingöl Milletvekilliği için başvurular alınmaya başlandı. Bazı aday adayları başvuru yaparken, bazı adaylarında önümüzdeki günlerde başvurması bekleniliyor.

 

 

24 Haziran 2018 erken seçimleri için Bingöl milletvekili aday adaylığı başvuruları start aldı. Dün başlayan AK Parti adaylık başvuruları 29 Nisan 2018 tarihinde bitecek. İşte açıklanan ilk aday adayları…

 

ENVER FEHMİOĞLU (AK PARTİ)

 

26. Dönem Bingöl Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Enver Fehmioğlu, Haziran’da Milletvekilliği seçimi için Bingöl Milletvekili olarak aday adaylık başvurusunu AK Parti Genel Merkezinde yaptı. Samsun, Manisa ve Gümüşhane illerinin çeşitli ilçelerinde görev yaptı. Bingöl ili Genç ilçesi Halk Eğitim Merkezinde idareci olarak görev aldı. Orta düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Fehmioğlu, evli ve 6 çocuk babasıdır.

 

ZİYA SÖZEN (AK PARTİ)

 

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, 24 Haziran 2018 Seçimi İçin Milletvekilli Aday Adaylığı İçin başvuruda bulundu. Sözen, 11 Mayıs 1979 tarihinde Bingöl'de dünyaya geldi.

 

NİYAZİ ÇAVUŞOĞLU (AK PARTİ)

 

Solhan eski Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu’nun AK Partiden Aday Adayı olduğu belirtildi. 2004 yılında DYP’den Solhan Belediye başkanı seçildi. DYP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde Meclis’e girmemesine tepki olarak bir gün sonra istifa ederek 2008 yılında AK partiye katıldı. 2009 yılında yapılan seçimlerde AK partiden Solhan Belediye başkanı seçilerek 2014 yılına kadar görevini sürdürdü. Çavuşoğlu, 1964 Yılında Solhan ilçesinde doğdu.

 

YAKUP SÜNGÜ (AK PARTİ)

 

SGK Kayıtdışı İstihdam İle Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunacağını söyledi.24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti’de aday adayı olmak için başvuruda bulunacağını belirten SGK Kayıtdışı İstihdam İle Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü, daha yaşanılır bir Bingöl için bu göreve talip olduğunu söyledi.Bingöl’ün her noktasını daha önce karış karış gezdiğini hatırlatan Süngü, AK Parti döneminde Bingöl’e cidi yatırımlar yapıldığını ve tarihi ve doğal güzelliği ile ünlü şehrimize değer katacak daha farklı projeler ile daha yaşanabilir bir Bingöl için yola koyulduğunu söyledi.

 

ZEKİ KORKUTATA (AK PARTİ)

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Zeki Korkutata, milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti. Korkutata “Bugüne kadarki çalışmalarımızı bir adım ileriye götürmenin artık zamanı gelmiştir. Türkiye’ye karşı yürütülmek istenilen kirli oyunlara karşı Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dimdik durmak ve bu haklı davada sorumluluk alan bir nefer olmak için Ak Parti’den Bingöl milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum. Rabbim bizi mahcup etmesin.” dedi.

 

 CEMAL EĞİN (AK PARTİ)

 

İşadamı Cemal Eğin’in AK Partiden Aday Adayı olduğu belirtildi. Birlik ve beraberlik mesajı veren Eğin, “Ben bu şehre gönlümü koydum. Destek sizden, hizmet benden” dedi. Hizmet için Bingöl’e geldiğini ifade eden Eğin: “Bu yolda Bingöl için Ankara ile memleketim arasında hizmet taşıyan kargo uçağı gibi olmak istiyorum. Milletvekili olup bu işin sadece makamında değil, asıl vazife olan kendimi hizmete adamaktır. Bir işadamı olarak yola çıkıp hizmet ettiğim memleketime, şimdide sizlerin onayı ile milletvekili olarak devam etmek istiyorum” Eğin, 1968 Yılında Bingöl’ün Kiğı ilçenin Payamlı köyünde doğdu.

 

ŞAHİN BİNGÖL (AK PARTİ)

 

Ekonomist ve Siyaset Bilimci Şahin Bingöl, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Genel merkezine Bingöl Milletvekilliği için Aday Adaylık Müracatını yaptı. Şahin Bingöl, Karlıova ve Kuzey bölgelerini temsilen milletvekilliğine aday adayı oldu. Bingöl, 24. Dönem Ak Parti Milletvekilliğine 3. sıradan aday olmuş ve meclise girememişti.

 

AYDIN POLAT (AK PARTİ)

 

Kalkınma Bakanlığı Müşaviri Aydın Polat, 24 Haziran’da yapılacak seçimde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Daha önce Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da danışmanlığını yapan ve bugün görevinden istifa eden Polat’ın, yarın AK Parti Bingöl milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunacağı öğrenildi. İyi seviyede İngilizce bilen Polat, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

FEYZİ BERDİBEK (AK PARTİ)

 

Bingöl Eski Milletvekili Feyzi Berdibek, AK Parti’den aday adaylık başvurusu yapacağı duyurdu. Berdibek, Pazar Günü başvuruda bulunacağını söyledi. 1957 yılında Bingöl'de doğan Berdibek, inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor.

 

MAHFUZ GÜLER (AK PARTİ)

 

Bingöl Eski Milletvekili Mahfuz Güler, AK Parti’den aday adaylık başvurusu yapacağı öğrenildi. Siyasete 1999 yılında Bingöl’de Fazilet Partisi’nden seçilerek milletvekili olarak başlayıp, FP’nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasıyla mecliste Yenilikçi hareketini başlatarak AK Partinin Kurucuları arasında bulunan Güler,2002 seçimlerinde AK Parti Bingöl Milletvekili olarak yeniden seçildi. AK Parti’nin ilk hükümetinde Sağlık ,Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu başkanlığı, Sağlıkta Dönüşüm Programı ve Sosyal Güvenlik Reformunda bulunan Güler TBMM’de Akdeniz Parlamenter Asamblesi(APA) Türk Grubu Başkanlığı ve Avrupa Parlamentolararası Nüfus ve Kalkınma Forumu Türk Grubu Başkanlığı yaptı.

 

YILMAZ SEVEN (AK PARTİ)

 

Ak Parti Eski Bingöl il başkanı Yılmaz Seven, Milletvekili genel seçimlerinde Bingöl Ak Parti milletvekilliği aday adayı olacağını duyurdu. 1983 yılı, Bingöl Genç İlçesine bağlı Şehitköy nüfusuna kayıtlı olup, ilk ve orta öğrenimini yine doğduğu Genç ilçesinde tamamladı. Lise öğrenimini Bingöl Merkezdeki Bingöl Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra üniversite sınavlarına giren SEVEN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 2002 yılında girdiği İstanbul Hukuk Fakültesinde 2006 yılında üstün başarıyla tamamlayarak mezun olan SEVEN, 1 yıllık avukatlık stajını kendi memleketi olan Bingöl’de tamamladı. Stajını tamamlanmasının hemen ardından Bingöl Barosu'na kaydını yaptırdı ve 2008 yılından itibaren Bingöl Barosu’na bağlı Serbest Avukat olarak çalışmakta.

 

ORHAN BUĞRAHAN (AK PARTİ)

 

Bingöl İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Buğrahan, Milletvekili genel seçimlerinde Bingöl Ak Parti milletvekilliği adaylığı için müracaatta bulunduğunu açıkladı. Buğrahan; “24 Haziran 2018'de yapılacak ve tüm Orta Doğu'yu şekillendirecek 27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde Bingöl Ak Parti miletvekilliği adaylığı için müracaatta bulundum.” Dedi. 1968’de Bingöl’ün Çiriş köyünde doğan Buğrahan, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

MARUF OKUYAN (AK PARTİ)

 

TRT Hukuk Müşavirliği Avukat Maruf Okuyan, AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Görevinden istifa eden TRT Hukuk Müşavirliği Avukat Maruf Okuyan, AK Parti'den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu.

 

EMRE SOLMAZ ( MHP)

 

Bingöl Valiliği il Özel İdaresinde şef olarak çalışan eski Bingöl Ülkü Ocakları Başkanı Emre Solmaz, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılmak için görevinden istifa etti. Solmaz, “Nihai hedefim milletvekili seçimlerinde Bingöl milletvekili olarak seçilip özelde güzel ilimiz Bingöl’ü en iyi şekilde temsil etmek, genelde ise ülkemize faydalı hizmetlerde bulunmaktır.” dedi.


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.