Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


BİNGÖL ÜNİVERSİTESİNDEKİ İLK GENÇLİ PROFESÖR | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

9 Aralık 2021 - 09:58

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİNDEKİ İLK GENÇLİ PROFESÖR

Genç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Alaattin Yüksel, profesörlük unvanını aldı. Yüksel’in bu unvanı alması özellikle Genç kamuoyunda hem sevinçle karşılandı hem de Bingöl Üniversitesi’nde yakın zamanda yapılacak Rektörlük Seçimi için yeni bir gündem oldu.

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİNDEKİ İLK GENÇLİ PROFESÖR
Son Güncelleme :

23 Ocak 2016 - 10:27

Doç. Dr. Unvanına sahip olup Genç Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevini yürüten Alaattin Yüksel, Profesörlük unvanını aldı. 2010 yılında Bingöl Üniversitesi’ne geldiği günden beri Bölüm Başkanlığı, Uzaktan Algılama Merkezi Müdürlüğü, Üniversite Genel Sekreterliği ve halen Genç MYO müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Alaattin Yüksel’in, projeci ve girişimci bir kimlikle ön plana çıkması dikkat çekiyor.

 

 

TÜRKİYE’DEKİ EN BAŞARILI 2. AKADEMİK DANIŞMAN

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 2014 yılından itibaren yürütülen “81 İle 81 Akademik Danışman” Projesi kapsamında Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Akademik Danışmanı olarak atanan Prof. Dr. Alaattin Yüksel’in Türkiye’de en başarılı ikinci akademik danışman olduğu, Bingöl TSO ve iş dünyasında etkin görevler üstlendiği bilinmektedir.

 

PROJECİ VE GİRİŞİMCİ BİR KİMLİĞE SAHİP

Projeci ve girişimci bir kimliğe sahip olan Yüksel, son dört yıldır Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi başta olmak üzere yurt içi ve yurtdışı birçok başarılı projede yöneticilik yapıyor.

REKTÖRLÜK İÇİN GÜÇLÜ ADAYLARDAN BİRİ

Yüksel’in bu unvanı alması özellikle Genç kamuoyunda hem sevinçle karşılandı hem de Bingöl Üniversitesi’nde yakın zamanda yapılacak Rektörlük Seçimi için yeni bir gündem oldu.

Bingöl Üniversitesi’nde 28 Ocak 2015 (Perşembe) günü yapılacak olan Rektörlük seçimlerinde yeni atanmasına rağmen ismi zikredilen adaylar içerisinde en güçlü adaylardan biri olarak öne çıkıyor. Başarılı akademik grafik çizen Prof. Dr. Yüksel’in rektörlük seçiminde aday olması durumunda şansının yüksek olacağı da vurgulanıyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV