bsr recyclinghof berlin

Bingöl’de 18 parti ve 2 bağımsız aday yarışacak | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Bingöl’de 18 parti ve 2 bağımsız aday yarışacak | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

27 Ekim 2021 - 15:48

Bingöl’de 18 parti ve 2 bağımsız aday yarışacak

Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunulan listelere göre Bingöl’de 18 parti ve 2 bağımsız aday seçimlere girecek.

Bingöl’de 18 parti ve 2 bağımsız aday yarışacak
Son Güncelleme :

23 Nisan 2015 - 11:31

7 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimlerine katılacak kesin adaylar 24 Nisan’da Resmi Gazete’de yayınlanacak. 19 Nisan’da itirazların son günü olurken, Bingöl’den seçime girecek partiler ve bağımsız adaylar netlik kazandı. Kesin adaylar 24 Nisan’da ilan edilecek.

 

 

İlk oy verme işlemi 8 Mayıs’ta gümrük kapılarında ve yurtdışı temsilciliklerinde başlayacak.

Bingöl’de seçime girecek partilerin YSK’ya sunduğu listeler:

ANADOLU PARTİSİ

1-Sevim Avci (Ev kadını)

2-Mustafa Acer (Uçak Mühendisi)

3-İbrahim Ertaş (İşletmeci)

 

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ

1-Mehmet Zeki Sarı (Esnaf)

2-Resul Alınak (Emekli)

3-Onur Bayram (İşçi)

 

KOMÜNİST PARTİSİ

1-Gamze Erdoğan Ekici (Sosyolog)

2-Tuluğ Ünlütürk (Sanat Koordinatörü)

3-Emine Ulutaşlı (Emekli)

 

MİLLET PARTİSİ

1-Hüsnü Çatal (Eğitimci)

2-Necati Varlıklı (Turizmci)

3-Aslıhan Erkal (İşçi)

 

HAK VE ADALET PARTİSİ

1-Ayfer Batır (Serbest)

2-Kağan Gökçe (Esnaf)

3-Ali Telkıran (Esnaf)

 

MERKEZ PARTİ

1-Erkan Doğan (Serbest)

2-Yusuf Ay (Serbest)

3-Hüseyin Sarıkaya (Serbest)

 

TOPLUMSAL UZLAŞMA REFORM VE KALKINMA PARTİSİ

1-Melek Karaaslan (Terzi)

2-İhsan Durmuş (Serbest)

3-Murat Durak (Yönetici)

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

1-Naile Arıç (İşçi)

2-Hüseyin Yuva (Emekli)

3-Bünyamün Yıldız (İşçi)

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1-Hasan Kızılboğa (Serbest)

2-Rağıp Tümen (Serbest)

3-Muhittin Satık (Serbest)

 

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ

1-Hişyar Özsoy (Akademisyen)

2-Serhat Gümüş (Doktor)

3-Sevgi Örüç (Öğrenci)

 

SAADET PARTİSİ

1-Süleyman Aytunç (Emekli)

2-İlhan Uzun (Tüccar)

3-Nurettin Çiftçi (Emekli)

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1-Ahmet bazencir (Emekli)

2-Kemal Satıcı (Emekli)

3-Hüseyin Negüzel (İşçi)

 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1-Şebnem Koçakelçi (Yönetici-özel sektör)

2-Enver Fehmioğlu (Öğretmen)

3-Feyzi Berdibek (Serbest/Özel)

 

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1-Abdulkerim Özdemir (Emekli)

2-Ümit Ayhan (Ziraat Yüksek Mühendisi)

3-Hüseyin Kadıoğlu (Emekli öğretmen)

 

YURT PARTİSİ

1-Polat Bakay (Serbest)

2-Mehmet Şakir Bulğa (Serbest)

3-Abas Altıkardeş (Serbest)

 

DEMOKRAT PARTİ

1-Emine Gmktürk (Serbest)

2-Mevlüt Demircioğlu (Emekli)

3-Soner Çetin (Diş teknisyeni)

 

VATAN PARTİSİ

1-Ömer Bakan (Orman mühendisi)

2-Kadir Mum (Emekli İşçi)

3-Kazip Koyun (Emekli İşçi)

 

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ

1-Abdullah Oğuzhan (Emekli)

2-Fatih Aslan (Serbest)

3-Bülent Mutluay (Serbest)

 

BAĞIMSIZ ADAYLAR

Mehmet Reşit Özmen (İnşaat Teknikeri)

Sait Şahin (Gazeteci).

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV