Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4191 % 0.52
EURO 17,8508 % -1.1
GRAM ALTIN 973,15 % -1,09
ÇEYREK A. 1.591,10 % -1,09
BITCOIN 351.900 -0.429
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Bingöl’de caddeler oto pazarına döndü!

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi gereği şehir dışına taşınması gereken oto galericileri, Bingöl’de caddeleri adeta oto pazarına çevirmiş durumda…

Son Güncelleme :

03 Mayıs 2012 - 6:47

/ 68 views kez okundu.
Bingöl’de caddeler oto pazarına döndü!

Şoförler Odası başkanı Ali Bayram "Oto galerilerinin şehir dışına çıkarılmasıyla ilgili Bakanlığın genelgesi var ama kimsenin umurunda değil" dedi.

İçişleri Bakanlığı'nın 2008 yılında yayımladığı genelge gereği, şehir dışına taşınması gereken ancak yapılan tebligat ve süre uzatmalarına rağmen taşınma işlemini yerine getirmeyen oto galerilerinin Bingöl merkez trafiğinde oluşturduğu sıkıntılar giderek büyüyor.

Özellikle Genç, Kültür, İnönü ve Hastane caddelerinde oto alım satımı yapan galericiler ile oto kiralama yerlerinin meydana getirdiği sıkıntı nedeniyle trafikte önemli bir sıkıntı yaşandığına işaret eden Bingöl Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Bayram, problemin Valilik, Belediye ve Emniyet’in duyarsızlığından kaynaklandığını savundu.

Bayram “Yolun sağ ve sol tarafları üzerinde satılık veya kiralık levhalarıyla donatılmış vasıtalarla dolu… Trafik ışıklarının dibine bile park ediliyor. Şehir içi otobüslerin yolcu bindirip indireceği levhalı park alanları da yine işgal altında… Hacılar Camii önündeki kavşak yıllardır işgal altında ama kimse bir gün olsun müdahale etmedi. Orada dönüş yapmak isteyen bir sürücü dönme dolap gibi dönecek ki dönüş yapabilsin. Yazık değil mi şehre, bu insanlara?" dedi.

2008 yılında nüfusu 50 bin ve üzeri ilçelerde şehir merkezlerinde bulunan oto galerilerinin, şehir dışına taşınmaları konusunda genelge yayınlanmış, valiliklere gönderilmiş, valilikler de genelgenin gereğinin yapılması için ilçe belediyelerini görevlendirmişti. Aradan geçen bu kadar zamana rağmen Bingöl'de en küçük bir değişiklik gözlenmedi.