Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

“Bingöl’ün Eksikliği, İşini Hakkıyla Yapan İnsandır”

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Dr. Abdullah Alimoğlu, “Bana göre memleketimizin en büyük eksiği hangi işi yaparsa yapsın, mesleği ne olursa olsun ‘işini hakkıyla yapan insandır” dedi.

Son Güncelleme :

04 Mayıs 2018 - 12:19

“Bingöl’ün Eksikliği, İşini Hakkıyla Yapan İnsandır”

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Dr. Abdullah Alimoğlu Bingöl’deki basın mensuplarıyla ilk buluşmasını gerçekleştirdi. Sohbet toplantısı şeklinde yapılan buluşmada Dr. Alimoğlu kendisiyle ilgili bilgiler verirken şehir ve ilgi bekleyen sorunları hakkındaki görüşlerini de paylaştı.

 

 

Hem üniversite hem de radyoloji uzmanlığı eğitimini Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Milletvekili Aday Adayı Dr. Alimoğlu uzun yıllar Bingöl Devlet Hastanesi’nde Radyoloji Doktoru olarak çalıştı. Aday adaylığı için hastanedeki görevinden geçtiğimiz hafta istifa eden Dr. Abdullah Alimoğlu, 11 yıllık fakülte ve uzmanlık eğitimi sonrası kendi isteğiyle Bingöl’e, memleketine gelerek hizmete başladığının altını çizdi.

28 Nisan Cumartesi günü AK Parti Bingöl İl Başkanlığı’na giderek aday adaylığını açıklayan Dr. Alimoğlu basın mensuplarıyla yapılan sohbet toplantısında “Bana göre memleketimizin en büyük eksiği hangi işi yaparsa yapsın, mesleği ne olursa olsun ‘işini hakkıyla yapan insan’dır. Bunu sağlayabildiğimiz ölçüde hem birbirine hem de her canlıya ve doğaya saygı duyan medeni insanların yaşadığı gelişmiş bir toplum olacağız. Bingöl olarak biz de en az diğer şehirlerimiz kadar bunu hak ediyoruz” dedi.

AK Parti’nin 16 yıllık iktidarında hem Türkiye’de hem de Bingöl’de gelişmişlik seviyemize büyük katkılarda bulunan ve halkın yaşam kalitesini artıran birçok yatırım gerçekleştirildiğini vurgulayan Abdullah Alimoğlu, AK Parti’nin Sağlık, Ulaşım, Eğitim, Dış İlişkiler, Ekonomi ve diğer birçok alanda Türkiye tarihinde ilklere imza attığının altını çizdi. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki yönetimle artık dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer aldığını belirten Alimoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın 24 Haziran Genel Seçimleri dolayısıyla parti MKYK toplantısında dile getirdiği ‘Kimse bizden işaret beklemesin’ sözünden de cesaret alarak ülkeme bu kez milletvekili olarak hizmet etmek amacıyla yola çıktım” dedi.

“Vekillik benim için ‘Tüm gücümle temsil’ demek. Ülkeme Bingöl vekili olarak hizmet etme şerefine nail olursam şeffaf, dürüst, temiz, yenilikçi ve daima kent halkını işin içine katan bir yaklaşımla çalışacağım. Günün gereklerine uygun ve bir yandan içinde yaşadığımız dünyaya saygılı ve hayatı hem insanlar hem de birlikte yaşadığımız tüm canlılar, hayvanlar için kolaylaştıracak çözümlerin peşinde koşacağım, bu çözümlerde ısrarcı olacağım” diyen Alimoğlu, milletvekili seçildiği takdirde Bingöl’de de çalışma ofisinin olacağını ve ekibinin Bingöl’de hizmet vereceğini ifade etti.

Bingöl’de öncelikle ele alınmasında fayda gördüğü konu başlıklarını “Çapakçur Deresi ıslahı, Trafik, Kent Konseyi kurulması, Sağlık Kompleksi ya da Eğitim Araştırma Hastanesi kurulması, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin hayata geçirilmesi, Yeşil Alanların artırılması, Kentsel Dönüşüm, İstihdamın Artırılması, Tarım ve Hayvancılığa Teşvik ve Sosyal – Kültürel alanların artırılması” olarak sıralayan AK Parti MV Aday Adayı Dr. Abdullah Alimoğlu, bu konularla ilgili olarak şunları söyledi:

– Kent Konseyi: Kentimizin sorunlarının daha pratik, daha efektif bir şekilde çözülebileceği, günün gereklerine uygun bir Kent Konseyi’nin hayata geçirilmesini önemsiyorum. Bir şehrin insanları o şehrin tüm sorunlarına, konularına dahil olabilmeli; o konuda varsa sözleri bunu dile getirebilmeli ve sorunlara birlikte çözüm arayabilmeliler.

– SAĞLIK KOMPLEKSİ YADA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ : Bildiğiniz üzere 2018 Yatırım programına 400 yataklı yeni devlet hastanesi alındı, bu durumda Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanemiz 250 yataklı mevcut hastaneye geçecektir. İki hastanemizin aynı sahaya gelmesi değerlendirilmeli ve sağlık kompleksi yada eğitim araştırma hastanesine dönüşümleri yapılmalıdır.

– AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ: İlimizde 25Ünit ile hizmet vermekte olan bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi mevcut ise de ihtiyacı karşılayamadığından ek 10 ünit için Bakanlığımızdan onay alındı. Ancak ADSM’ler ilimiz ihtiyacını karşılayamamakta en basit implant için bile özel yada il dışına gitmekteyiz. İlimize Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi gereklidir, bunun da taşınacak olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne yada 400 yataklı hastanesine kavuşunca Yenişehir Devlet Hastanesi alanına yapılması gerekmektedir.

– Çapakçur Deresi ıslahı: Taşkınların önlenmesi, çevresinin düzenlenmesi, İl merkezinin yeşil alan, mesire ve piknik alanları ihtiyacını gidererek halkımıza nefes aldıracak bir çalışma olacaktır. Bu sebeple, milletvekili olarak seçildiğim takdirde bu konuyla özel olarak ilgilenmeyi planlıyorum.

– Trafik: Bugün İstanbul, Ankara gibi şehirlerde yaşayanların en çok şikayet ettiği konuların başında trafik geliyor. Bingöl büyüyen bir şehir, bu konu içinden çıkılmaz bir hale gelmeden mutlaka yerel yönetimle birlikte çözüm önerileri üzerinde yoğunlaşmak ve harekete geçmek gerek.

– Yeşil alan ihtiyacı: Bir şehrin gelişmişlik seviyesini en çok gösteren alanlardan biri bence kişi başına düşen yeşil alan oranı. Bir zamanlar Doğu Anadolu’nun en orman zengini illerinden biri olan şehrimizin, içinde yaşayanların en azından yeterli yeşil alana sahip olduğu günleri görmek için çalışmalıyız.

– KENTSEL DÖNÜŞÜM: Hepimizin bildiği üzere Bingöl ili Doğu Anadolu fay hattı ve Kuzey Anadolu Fay hatlarının kesiştiği bir yerde konumlu ve deprem olasılığı yüksek olan bir il. Konutlarımızın ve tüm yaşam alanlarımızın depreme dayanıklılığını çok önemsiyorum, bu yönde yapılan çalışmaların dikkatli bir takipçisi ve ayrıca katılımcısıolacağım.

– İSTİHDAM:Proje ekibimiz olacak ve vatandaşlarımızın imkanları doğrultusunda onlara yardımcı olacak SODES , KÖYDES, KOSGEB, Devlet Destekli Projeler  gibi imkanlardan yararlandırılmaya çalışılarak kendi işlerinin sahibi olmasına öncelik verilecek.

– Hükümet politikaları gereği yapılacak tesislerde Bingöl ilinin bu kapsamlara alınması öncelikli hedefim olacaktır. AK Parti hükümetince Bingöl ili Cazibe merkezleri Programına alınarak yatırım yapacak yatırımcılar desteklenmiştir.Ayrıca ilimizde sanayi hamlesinin hiç yapılmadığı göz önüne alınarak Merkez ile bu konuda sıkı görüşmeler yaparak, yerli otomobilin  imalatından diğer bir çok yerli üretimler yapmaya başlayan ülkemizin bu çalışmalardan bazılarının İlimizde yapılması için çalışma ve projeler üreteceğim.

– TARIM VE HAYVANCILIĞA teşvik: Özellikle SÜTAŞ’ın ilimizde tesis açacak olması kazanımını değerlendirerek Hayvancılığı özendirecek çalışmalarda bulunmak ve etkili olamadığımız tarımsal çalışmalarda Devlet desteğini alarak vatandaşlarımızın ekili olmayan arazilerini değerlendirmek de önceliklerimiz arasında olacak.

– SOSYAL ve KÜLTÜREL ALANLARIN artırılması: Bingöl ilindeyiz ama şehir merkezinde betonarme yapıların içinde büyük şehirler gibi hapsolmuş durumdayız, bunun önüne geçecek ciddi çalışmalarda bulunmamız gerekiyor.


YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Açık halı saha yapımı Açık halı saha yapımı ne kadar sürer ? Açık halı saha yapımında kullanılan çelik konstrüksiyon Açık halı saha tavan yan filesi Açık halı saha yapımı 2021 202  Açık halı saha maliyeti 2020 ve 2021 2022 Açık Halı saha yaptığımız şehirler ve ilçeleri: Açık halı saha yapımı firması, açık halı saha yapımı firmaları
< |