Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4537 % -0.14
EURO 17,7651 % 0.01
GRAM ALTIN 964,24 % 0,13
ÇEYREK A. 1.576,53 % 0,13
BITCOIN 355.603 1.732
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

Bingöl’ün Gazını Devlet Verecek

Enerji Bakanı Yıldız; Iğdır, Bingöl ve Hakkari gibi 6-7 ilde doğalgaz dağıtımını devlet eliyle yapabileceklerini ifade etti.

Son Güncelleme :

25 Nisan 2012 - 13:57

/ 63 views kez okundu.
Bingöl’ün Gazını Devlet Verecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz santralından artık kömür santralına geçiş yapmak gerektiğini belirtti.

Doğalgazın dışarıdan ithal edildiğini vurgulayan Yıldız, yatırımcılara doğalgazın fiyatını garanti edemediklerini söyledi. Yıldız, “Doğal olan, yatırımcının kömüre yönelmesidir” diye konuştu. 23 Nisan dolayısıyla önceki akşam TBMM’de verilen resepsiyonda konuşan Yıldız, doğalgaz indirimi konusunda İran’la temasların sürdüğünü belirterek, “Biz fiyat düşürtmekte azimliyiz. İran’la alışverişimiz, ticaretimiz devam ediyor’’ dedi. Bakan Taner Yıldız, Doğu ve Güneydoğu illerinde doğalgaz dağıtımı konusuna özel sektörün ilgisiz kaldığını belirtti.

7 İLİN GAZINI DEVLET VERECEK

Iğdır için açılan ihaleye özel sektörün girmediğini kaydeden Yıldız, özel sektörün gelmediği Iğdır, Bingöl, Hakkâri gibi 6-7 ilde doğalgaz dağıtımını devlet eliyle yapabileceklerini ifade etti. Yıldız, bu gibi illerde dağıtım yapacak özel şirketlere sağlanabilecek sübvansiyon ve teşvikleri de araştırdıklarını belirtti. Enerji tasarrufu bilinci geliştirmek ve enerji verimliliğini teşvik etmek için çekilecek reklam filminde oynayacağına ilişkin açıklamasını yinelerken, “Bedava oynayacağım, teklifleri bekliyorum” dedi.