Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Bir Yurt’ta Genç YİBO’ya | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

8 Aralık 2021 - 03:23

Bir Yurt’ta Genç YİBO’ya

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Genç Kaymakamı Abdullah Köklü’nün girişimleri sayesinde Genç Yatılı Bölge Okulu için yapılması planlanan 200 kişilik kız yurdu projesinin onaylandığı öğrenildi.

Bir Yurt’ta Genç YİBO’ya
Son Güncelleme :

07 Kasım 2016 - 10:25

 

Genç Kaymakamı Abdullah Köklü’nün ilçedeki öğrencilerin barınma sorununu ortadan kaldırmaya yönelik çalışmaları devam ediyor. Kaymakam Köklü’nün girişimleri ile ilçe merkezinde biri 300 kişilik diğeri 200 kişilik olmak üzere 2 adet modern yurdun yapımı gerçekleşmişti. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulan iki farklı proje sayesinde 500 öğrencinin barınma sorununun çözülmesini sağlayan Kaymakam Köklü, Genç Yatılı Bölge Okulu kız öğrencilerinin de barınma sorunun çözümü için 200 kişilik bir yurt projesini de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na sundu. Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı adına sunulan 200 kişilik modern yurdun projesi geçtiğimiz hafta içinde onaylandığı öğrenildi. Bakanlık yetkilileri, projesi onaylanan yurdun gerçekleştirilecek çalışmaların akabinde 2017 yılı içerisinde yapılmasının öngörüldüğünü aktardı.

 

 


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


Gencin Sesi TV