Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5251 % 0.01
EURO 18,0730 % 0.06
GRAM ALTIN 985,94 % -0,16
ÇEYREK A. 1.612,00 % -0,16
BITCOIN 363.484 1.751
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

BİRİLERİ VAR…

Son Güncelleme :

28 Ocak 2018 - 17:31

/ 224 views kez okundu.
BİRİLERİ VAR…
Yağmurun oluk, oluk yağdığı, çamur deryasının içinde botlarının yarısı çamura gömülmüş halde, daha önce hiç gitmediği, görmediği fakat tarih kitaplarında atalarımızın toprağı olarak bildiği Hatay, Kilis sınırımızın hemen dibinde Afrin’de ağırlığından daha fazla  sırt çantasında yük taşıyan, bu yükü taşırken of bile çekmeye vakti olmayan birileri var. 
 
Biz rahat, sımsıcak yatağımızda uyurken, evinden ailesinden çocuklarından sevdiklerinden uzakta Bayrağımızın inmemesi için, Ezanımızın  dinmemesi için, namus ve Şerefimizin çiğnenmemesi için, istiklal ve istikbalimiz için savaşan birileri var. 
 
Sırtlarındaki ağır yüke aldırış etmeden, milletimizin onlara yüklediği ağır sorumluluktan omuzları hafif öne eğilmiş, yürüdüğü çamurlu yolda mayın mı var, EYP mi var, aldırış etmeden ona gösterilen hedefe emin, kararlı ve bir o kadar da inanmış olarak yürüyen birileri var. 
 
Bu yürüyüş sadece menzile varmak için, komutanının kendisine verdiği hedefe varmak için yapılan bir yürüyüş olmadığını bilerek, attığı her adımın bu ülkenin kaderi ile alakalı olduğunu bilerek zifiri karanlıkla üzerine gelen mermilere, bombalara, roketlere aldırış etmeden yürüyen birileri var. 
 
Önce vatan, millet, sonra ana ve yar diye bu çamurlu yollarda savrulan birileri var. 
 
Birinin adı Memo, Diğerinin adı Mehmet, Biri Hakkarili, diğeri Edirneli, daha önce hiç beraber çalışmamış, bir birini hiç tanımadığı halde aynı dava için, aynı amaç için yan yana, omuz, omuza yürüyen, sadece kıyafetleri ve yürek atışları bir birine benzeyen, bir de Şehit olduklarında tabutlarına sarılan Ay Yıldızlı bayrakları bir birine benzeyen birileri var. 
 
Analarının saçlarına kına sürerek vatana kurbanlık olarak gönderdikleri, Haydi git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım, Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım, Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit diyerek gönderdikleri birileri var. 
 
Analarının bu öğüdünü aldıktan sonra yollara düşerek Ölürsek Şehit, Kalırsak Gazi diyecek kadar davasına inanmış, vatanına, bayrağına, devletine, milletine sevdalı birileri var. 
 
Sadece Afrin’de değil, Fırat Kalkan’ında değil, Cudi’de, Gabar’da, Kutu Deresinde, Kara cehennemde, Çukurca’da, Tendürek’de, Çaldıran’da, Ağrı Dağı Eteklerinde PKK’nın korktuğu, titrediği birileri var.  
 
İşte bu korkusuz, cengaver, vatan sevdalısı, kendilerini sözcüklerin dar kalıplarına sığdırmayacağımız ismini Muhammed isminden alan birileri Mehmetçiklerimiz. Onlar ana kuzuları. Onlar yaşlarından daha büyük işler yapan asil Türk milletinin onuru ve gururu Mehmetçilerimiz. Rabbim onları korusun. Rabbim çıktıkları bu kutsal yolda onları muzaffer eylesin. Gazaları mübarek olsun. Vatan size minnettardır . 
 
Mehmed'im, sevinin, başlar yüksekte! 
Ölsek de sevinin, eve dönsek de! 
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte! 
Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! 
Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!