"Bütün gayretimiz memleketin huzuru ve selameti içindir" | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

26 Ocak 2021 - 00:06

“Bütün gayretimiz memleketin huzuru ve selameti içindir”

Partisinin Genç İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Hür Dava Partisi Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı, “Bütün gayretimiz memleketin huzuru ve selameti içindir” dedi.

“Bütün gayretimiz memleketin huzuru ve selameti içindir”
Son Güncelleme :

26 Haziran 2016 - 17:17

53 views

Hür Dava Partisi Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı, Partisinin Genç İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen iftar programına il teşkilatının yanı sıra Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile Bölgenin tanınmış âlimlerinden İttihat'ul- Ulema üyesi Molla Sahap Korkutata ile birlikte Gençlilerle bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Tasalı, “Bütün gayretimiz memleketin huzuru ve selameti içindir” dedi.

 

 

Hür Dava Partisi Genç İlçe Teşkilatı tarafından Şölen Parkı ve Aile Çay Bahçesi yerleşkesinde düzenlenen iftar programına Bingöl’den katılan özel konuklar ile ilçe teşkilatı üyeleri, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri, muhtarlar ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Hüda Par İlçe Başkanı İdris Ağırbaş’ın selamlama konuşması yapmasından sonra bölgenin tanınmış âlimlerinden İttihat'ul- Ulema üyesi Molla Sahap Korkutata söz aldı.

 Korkutata, memleketin başına yağmurlar gibi felaketler yağarken sizin bu ibadetleriniz felaketlerin önlenmesine vesile olduğunu ifade etti. korkutata, “Kıymetli Müslümanlar biz Ramazanlarımızı Kur’anı mızı, namazımızı, bi-hakki ile değer vermedik. Onların ne kadar değerli olduğunu, hayatımıza ne kadar değer kattıkları konusunda maalesef zayıfız. Ama değerli Müslümanlar, Sizin bu mübarek Ramazan’ınızı, tuttuğunuz bu orucunuz, kıldığınız o namazlarınız, işlediğiniz her hayır işleri gerçekten hem şahsınıza hem de topluma faydası olmuştur. Çünkü bir örnek olarak şöyle diyeyim, yani yüz yıldır bu memleketin başına yağmurlar gibi felaketler yağarken sizin bu ibadetleriniz vesile oldu ki, bu İslam dini kazılmadı sökülmedi ve buraya yabancılaştırılmadı. Onun için inşallah bu saatten sonra bütün sivil toplum kuruluşları birleşir gerçek manada ümmet şuurunu ortaya çıkartırlar”

Korkutata’dan sonra söz alan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kendisini iftara davet eden Hüda Par Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı’ya teşekkür ederek, ‘Bu gibi programların Kardeşliğimizi ve birlikteliğimizi daim kılar’ dedi.

 

 “Bütün gayretimiz memleketin huzuru ve selameti içindir”

Hür Dava Partisi olarak bütün gayret ve temennimiz ülkenin huzuru ve barışı olduğunu söyleyen Hür Dava Partisi Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı, Ramazan ayından başkada memlekete huzur ve barışı verecek başka bir beşeri güç olmadığını belirtti. Tasalı konuşmasını şöyle sürdürdü. “Değerli misafirlerimiz Hür Dava Partisinin iftar yemeğine katıldığınız için hepiniz hoş geldiniz. Rabbim Ramazan ayının güzel günlerinden birini daha yaşıyoruz. Hamdolsun işte Ramazan ayının böyle güzellikleri var. Bizleri bir araya getiriyor, bizleri kaynaştırıyor. Temennimiz bizler Hüda Par olarak bütün günlerimizin, bütün yıllarımızın, bütün senemizin işte böyle Ramazan ayı gibi böyle geçmesini umut ediyoruz. Bütün gayretimiz bütün çabamız bunun içindir arkadaşlar. Memleketin huzuru için memleketin barışı ve selameti içindir. Ramazan’dan başkada, İslam’dan başkada memlekete huzur, sükûnet ve barışı verecek başka bir beşeri güç yoktur”

 

“Kardeşliğimizi pekiştirirsek şiddet ve çatışma asla mahal bulmayacak”

Tasalı, konuşmasında kardeşlik vurgusu yaparak sonlandırdı. “Temennimiz bundan böylede Ramazanda ki ilişkilerimizin, dostluk ve fedakârlıklarımızın devam etmesidir. Zira rabbimiz bizden bunu istiyor. Bunu devam ettiğimiz zaman emin olun ki arkadaşlar, bu gömültü, bu patırtı, bu şiddet ve bu çatışma asla mahal bulmayacaktır. İslami merkeze koyduğumuz zaman, inanç değerlerimizi merkeze koyduğumuz zaman inşallah hem dünyada hem de ahrette saadete ermiş olacağız. Yüce rabbimiz bundan sonrası için önümüzde ki yıllar için ramazanı, kadir gecemizi ve Ramazan bayramını cümlemize, bölgemize, memleketimize ve özelikle ümmeti Muhammede barış, huzur ve selamete vesile olsun inşallah. Bu Ramazan ayı her daim Müslümanların kardeşliğine vesile olsun diyoruz. Zulüm altında, bombalar altında yemek bulmayan vede bulanlarda iftarını açacak bir yeri olmayan kardeşlerimiz var. Rabbim bu kardeşlerimizde bir an önce kurtuluş nasip etsin”

 

Haber: Tahir Bildik

 


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV