Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


“Bütün Olumsuzluklara Rağmen, Hedeflerimize Emin Adımlar İle Yürüyeceğiz” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

21 Mayıs 2022 - 05:33

“Bütün Olumsuzluklara Rağmen, Hedeflerimize Emin Adımlar İle Yürüyeceğiz”

“Bütün Olumsuzluklara Rağmen, Hedeflerimize Emin Adımlar İle Yürüyeceğiz”
Son Güncelleme :

08 Nisan 2022 - 21:15

Genç Belediyesi’nin düzenlediği iftar programında konuşan, TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, 2016 hain darbe girişimi, pandemi, kuraklık ve yaşanan savaşlara rağmen Türkiye’nin Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlar ile yürüyeceğini söyledi.

Beşkardeşler Düğün ve Konferans salonunda verilen iftar yemeğine TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Genç İlçe Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, il ve ilçe parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. İftar yemeğinden sonra konuşma yapan Cevdet Yılmaz, yaşanan ekonomik sorunları 15 Temmuz, Pandemi, kuraklık ve Rusya-Ukrayna savaşına bağladı. Yılmaz konuşmanın devamında şunları söyledi;

‘Dünyamızda Gerçekten Sıkıntılı Bir Dönemdeyiz’

“Dünyamızda gerçekten sıkıntılı bir dönemdeyiz güneyimizde yeterince kavga yokmuş gibi bir de Kuzey tarafta Ukrayna Rusya savaşı çıktı. Çok ciddi sorunların sıkıntıların içerisinde Türkiye olarak istikrarımızı huzurumuzu muhafaza ediyoruz. Cenabı Allah huzurumuzu daim eylesin inşallah sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde istikrarlı bir şekilde milletimiz ülkemiz yoluna devam edecektir inşallah. Bu ay vesilesiyle gerek İslam ülkelerinde gerek tüm dünyada huzurun sükunetin olmasını cenabı Allah’tan niyaz ederim. Bu kavgaların hiç kimseye faydası yoktur insanlar maalesef ne kadar teknoloji gelişirse gelişsin ne kadar ilim gelişirse gelişsin bu kavgalar bir türlü bitmiyor. İnsanoğlu birbirinin kanını dökmeye devam ediyor. Barışı huzuru temenni ediyoruz. Coğrafyamıza çevremize bütün dünyaya huzur gelmesini temenni ediyoruz.”

‘Türkiye Güçlenerek Yoluna Devam Edecek’

“Biz de Ankara’da meclis olarak çalışmaya devam ediyoruz dün gece saat bire kadar mesaimizi tamamladık. 40 maddelik bir kanunu geçirdik. Orada da muhtarlarımızla ilgili bir düzenleme yaparak muhtarlarımızın maaşını asgari ücrete eşitledik. Son yıllarda 15 Temmuz’u yaşadık tam toparlanıyor iken pandemi geldi bütün dünyayı etkileyen bir salgınla karşı karşıya kaldık salgınla mücadele ediyorken kuraklık yaşadık. Geçen yıl son 60-70 yılın en derin kuraklığını yaşadık. Hem enerjiyi hem gıdayı etkileyen bunlar da yetmiyormuş gibi bir de Savaş geldi üstüne. Bütün bunlara rağmen inşallah Türkiye güçlenerek yoluna devam edecek. Bazı sorunlar sıkıntılar olmuyor mu tabii ki de oluyor ama bu sorunlar sıkıntılar düşünün güçlü bir lider olmasaydı istikrarlı bir yönetim olmasaydı şimdi neler yaşıyor olurduk. Bu şartlar altında bunu da değerlendirmek lazım. Bunu da sizin takdirinize bırakıyorum. Her zorluktan sonra bir kolaylık vardır bazen zorluklar üst üste gelir sonra bir genişlik başlar. Bu sıkıntıların kalktığı bir dönem başlar.”

‘2023, 2053 Ve 2071’e Doğru Emin Adımlar İle Yürüyeceğiz’

“ Pandemiyi atlattık çok şükür. Yavaş yavaş hayatı normalleştirmeye başlıyoruz. Kuraklık geçti bu sene cenabı Allah lütfetti gerçekten çok güzel bir kar yağışı oldu yağmurlarda İnşallah devam ettirir yazın bunu hem enerji hem de gıda yansımasını olacaktır. Geçen sene barajlarımız boş kaldı boş kaldığı için doğalgazda enerji üretmek zorunda kaldık. Bu da enerji maliyetlerimizi yükseltti. Bu sene İnşallah barajlarımız doldu enerjide de bize fayda sağlayacak. İçme suyunda daha fayda sağlayacak tarım gıda sektöründe de bu kuraklığın bitmesi yaz döneminde özellikle bize fayda sağlayacak. Bir de inşallah şu savaşlar biter de Ukrayna Rusya savaşı başta olmak üzere o zaman da daha farklı bir ortam oluşmuş olacak Türkiye bütün bu badireleri atlattıktan sonra önce 2023’e sonra 2053’e sonra 2071’e doğru inşallah yoluna devam edecektir. Gencin sesi Farklı dillerimiz de farklı renklerimize farklı yaşam tarzımızla biz bir milletiz tek bir milletiz bizim millet anlayışımız ırka dayalı bir millet anlayışı değil bizim millet anlayışımız tarihten gelen değerler den gelen birlikte yaşama iradesinden gelen bir millet anlayışıdır. Tek bir millet olarak yolumuza devam edeceğiz Allah’ın izniyle bu zor dünyada zor coğrafyada milletimizin hakkını savunmaya devam edeceğiz. Bunun tek bir şartı var birlikte olacağız ve çok çalışacağız. Çocuklarımıza geleceğimize bir miras bırakmak istiyorsak bu iki şeyi çok önemli bir olacağız ve çok çalışacağız. Laf üretmeyeceğiz iş üreteceğiz laf üstüne laf koymayacağız taş üstüne taş koyacağız biz hep bu anlayışta olduk anlayışla devam edeceğiz.”

Haber: Murat GÖKÇE

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV