Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5039 % -0.02
EURO 18,1433 % -0.12
GRAM ALTIN 988,22 % 0,03
ÇEYREK A. 1.615,74 % 0,03
BITCOIN 360.900 -0.202
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Çiftçinin Afet Borçlar Erteleniyor

Çiftçinin T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatifine olan düşük faizli kredi borçları erteleniyor. Borçluların İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekiyor.

Son Güncelleme :

21 Temmuz 2018 - 12:15

/ 99 views kez okundu.
Çiftçinin Afet Borçlar Erteleniyor

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, 01 Ocak ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında meydana gelen afetler sonucu zarar gören çiftçilerin, alınan karar doğrultusunda borçlarının ertelenmesi için, müracaatların İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvurularının yapılacağı belirtildi.


Açıklamada şöyle denildi:

 

“2018/11983 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 01.01.2018 tarihinden 31.12.2018 tarihine kadar İlimizde meydana gelen deprem, şiddetli rüzgâr, yangın, aşırı sıcak zararı, samyeli, çığ, heyelan, taban suyu yükselmesi, sel-su baskını, fırtına, aşırı yağış, aşırı kar yağışı, kar fırtınası, dolu, kırağı, don, kuraklık, yıldırım düşmesi, güneş yanıklığı ve hortum afetlerine maruz kalan ve bu afetler sebebiyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları zarar gören çiftçi kayıt sistemine ve Tarım ve Orman Bakanlığı diğer kayıt sistemlerine göre kayıtlı olup üretim faaliyetlerine devam eden gerçek veya tüzel kişi üreticilerin, 24/4/1969 tarihli ve 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu kapsamında olup Bakanlığın görev alanı içerisinde yer alan tarımsal amaçlı kooperatiflerin ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (diğer kamu kurum ve kuruluşları hariç) T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına İlişkin Bakanlar Kurulu Kararları kapsamındaki kredi borçları 1 (bir) yıl süreyle ertelenecektir.”

 

MÜRACAATTA ŞU BELGELER İSTENECEK

 

“Kararname kapsamında deprem, şiddetli rüzgâr, yangın, aşırı sıcak zararı, samyeli, çığ, heyelan, taban suyu yükselmesi, sel-su baskını, fırtına, aşırı yağış, aşırı kar yağışı, kar fırtınası, dolu, kırağı, don, kuraklık, yıldırım düşmesi, güneş yanıklığı ve hortum afetlerine maruz kalan ve bu afetler sebebiyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları en az % 30 zarar gören ve kredi borçlarının ertelenmesini isteyen gerçek veya tüzel kişi üreticilerin 13.08.2018 tarihi mesai bitimine kadar dilekçe, 2018 yılı Ç.K.S. belgesi/Bakanlık diğer kayıt sistemleri belgesi, nüfus cüzdanı ile birlikte İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.3 Kararname Kapsamında borçlarını erteletmek için İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne müracaat eden gerçek veya tüzel kişi üreticiler T.C Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifine de dilekçe ile ayrıca müracaat etmeleri gerekmektedir.Başvuruda istenecek belgeler şöyle: Dilekçe, 2018 yılı ÇKS Belgesi veya Bakanlık diğer kayıt sistemleri belgesi, Kimlik fotokopisi.”


casino siteleri